Élő, szöveges közvetítés: Magyarország-Görögország férfi vízilabdameccs 6:6

Hamarosan, 17:30-tól kezdődik a zágrábi vízilabda Európa-bajnokság harmadik csoportkörében a Magyarország-Görögország férfi mérkőzés, amelyről élő, szöveges közvetítést olvashattok itt a blogon.

Negyedik negyed 6:6

Hamarosan összefoglalót olvashattok a meccsről, és 19:00-tól a román csapat játszik a házigazda horvátokkal.

VÉGE! az eredmény 6:6, sajnos a verhető görög csapatot nem tudta felülmúlni a magyar válogatott.

Az utolsó támadást a magyarok vezethetik, de a görögök megszerzik a labdát.

A megadott magyar gól után a görögök sorra kapják az emberelőnyöket, és gólt lőnek. Megint egyenlő, és csak 9 másodperc marad a meccsből.

Varga Dénes helyzebe kerül a visszaúszásnál, de elveszik a labdát.

Kivédekezzük! A labda majdnem bement a kapuba, de Szécsi az utolsó pillanatban mentett.

Közben végleg cserével kiállítanak egy görög játékost reklamálásért, utána emberhátrányba kerülünk, és a görögök időt kérnek.

Varga Dániel lövéséből GÓL születik, szerencsés találat, a labda a gólvonalon landolt, de megadták. Először a meccsen vezet a magyar csapat.

Magyar kontra és emberelőny, de sajnos Biros nem tudja kapura lőni a labdát.

Majdnem megvan a vezetés. Kis Gábor centerlövését Galanidisz kapus védi bravúrosan.

Most a görögök kerültek előnybe, de jó védekezéssel a magyarok támadhatnak mst már.

Emberelőnyben a magyar csapat, pontos játékkal, megint Biros Péter lő gólt és egyenlít!

Madaras fölélövi a labdát, majd Szécsi menti meg a magyar csapatot az újabb góltól.

Újra fel kéne pörögni, és megnyerni a meccset. Jön az utolsó negyed, és megint a görögök hozzák el a labdát.

Harmadik negyed 4:5

Az utolsó félpercben Hosnyánszky próbálkozik, de nem sikerül megint egyenlíteni.

Használt az időkérés a görögökkel, Mourikisz lőtte be előnyből.

Újabb görög emberelőny és időkérés, egy perccel a negyed vége előtt.

Megvan az egyenlítés! Madaras Norbert lövi a gólt! hajrá fiúk!

Közben görög emberelőnyt védekeznek ki a magyarok, Szécsi védett a rövid oldalon.

Szívós Márton próbálkozik, de nem jut el a labda a kapuig.

Biros Péter balkezes találatával újra egy gól a görögök előnye. A magyar csapatkapitány jó passzt kapott, és nem hibázta el. Lehet egyenlíteni!

Közben újabb rossz passzok és eladott labda magyar részről, megúszó görög ember, de sikerül szerelni

Sajnos Afrudakisz belövi… Megint két gól hátrány.

Kicsi szünet sapkaigazítás miatt, magyar emberhátrány, majd Szécsi hibája miatt ötméterest ítélnek.

Magyar emberelőnyből megint magyar GÓL. Hosnyánszky lőtte a kapuba. Már csak egy gól a hátrány 2:3

A görögök szerzik meg a labdát a ráúszásnaál, ezúttal Madaras próbálkozott.

Gyenge támadójékkal, pontatlan passzokkal, javuló védekezéssel és kétgólos görög előnnyel végődött tehát az első félidő. A második negyedre javult a játék, de még sokmindenben javulni kell a győzelemhez.

Második negyed 1:3

MEgint kontrát ítélnek a magyaroknak, de a görögök szerecsére mellélőnek távolról.

Újabb magyar támadást hatástalanítottak a görögök, majd ők is hasonlóan járnak.

Kivédekezzük az emberhátrányt, Szívós Márton megúszik, de két göröggel a hátán belelövi a kapusba a labdát.

Szép játék, és passzolgtás után a magyar center nem tudja megfogni a labdát, majd a másik oldalon görög emberelőny, Varga Dénest szórták ki.

Jó védekezés után magyar kontratámadás, de Madaras Norbert lövését blokkolják.

És GÓÓÓÓÓL! Varga Dániel lövi be emberelőnyből.

Emberelőnyben a magyar csapat, a centerről állítottak ki.

Nem sikerülnek a magyar támadások, megint görög támadás és emberelőny, jó blokk.

Tehát háromgólos hátrányból kezdi a második negyedet a magyar csapat. Varga Dénes úszik magyar részről a labdára, de a görögök támadhatnak először.

Első negyed 0:3

Jó magyar védekezéssel és kapufával indul a negyed, Hosnyánszky Norbert megszerzi ismét a labdát.

Újabb Szécsi-védést követően Varga Dénes lő újabb kapufát. Vége az első negyednek, az eredmény 0:3.

Szécsi védése után Madaras Norbert lövését védi a görög kapus, majd újabb lövés után egy kontra a magyaroknak.

Emberelőnyben a magyarok, száguld a labda a kapuban, de közben kontrát ítélnek a magyaroknak. Még mindig nincs gól.

Lehet ezt még fokozni? Újabb gyors görög gól… A játékos ottmarad egyedül. Lesz honnan felzárkóznia a magyar csapatnak. 0:3

Magyar labdavesztés, majd Madaras-kapufa, végül kontrát fújank a görögöknek, de nem tudják kihasználni a magyar játékosok.

Megint egy görög gól. Varga Dániel kiállítását követően, szép centergólt szereznek a görögök. Kétgólos görög előny.

Az első görög támadásból gól születik: a görög játékos lövése Szécsi keze alatt csorog be a kapuba. Szerencsés gól, 0:1 az eredmény.

Varga Dénes szerzi meg a labdát, első magyar támadás, Hosnyánszky Norbert fölélő.

Fehér sapkában játszanak a magyarok, kékben a görögök, hamarosan következik az első ráúszás.
Napsütésben csobbanhatnak vízbe a csapatok, egy szlovén és olasz bíró dirigálja a meccset.

Néhány perc múlva elkezdődik a meccs. A görögök ellen már játszott a magyar válogatott, és kikaptak 11:8-ra. Szóval van miért visszavágnia a magyar csapatnak. Hajrá fiúk!

Két győzelem után ugrik medencébe a magyar férfiválogatott ma délután: az első körben Németországot győzték le, majd hat év után először, Szerbiát. A görögök mérlege egy vereség Szerbia ellen, s egy sima győzelem Macedónia felett.

Két sima győzelem született a mai nap meccsein: az olaszok 9:4-re verték meg a törököket, míg a szerbek 16:10-es végereménnyel vígasztalódhattak a magyarok elleni fiaskó után. Németország pedig szoros meccsen 8:7-re győzött Macedónia ellen.

A magyar női válogatott is jól kezte szereplését a tornán: tegnap este legyőzték az olimpiai bajnok hollandokat. A végeredmény 9:8 lett.

Hajrá Magyarok!

Váncza Csilla

Reklámok

~ Szerző: Lóránd - 2010/09/01.

Egy hozzászólás to “Élő, szöveges közvetítés: Magyarország-Görögország férfi vízilabdameccs 6:6”