Ţălnar magát röhögtette, Mandorlini kissé elfogult volt

Igen, az újságírót mindenki utálja, mert hazugságokat ír és gátlástalan ember. A CFR-Dinamo kupamérkőzés utáni sajtótájékoztatón azonban le a kalappal minden megjelent újságíró előtt: senki sem röhögte szembe Cornel Ţălnart, a Dinamo vezetőedzőjét, pedig akkora marhaságokat nyilatkozott, hogy Al Bundy a komolyság szobra lehetett volna mellette.

Aki a meccset nem látta, az is sokat hallhatott már róla: az évad (egyik) legjobb játékát mutatta be a Mandorlini-gárda. Az első félidőben nagy fölényben diktálta a tempót, a második félidőben pedig mindössze tíz emberrel legyőzte a fővárosi „kutyákat”.

Ţălnar ezt balszerencsével magyarázta. „Az első félidőben a CFR jobb volt, a másodikban mi voltunk a jobbak. Pechesek voltunk, mi kellett volna továbbjussunk.”

Melyik volt az a meccs, ahol a Dinamo vezette a második félidőt? Mert ez nem az volt! Tíz emberrel is voltak helyzeteink, kettőből gól is született. De nem csak ez a kettő volt! Nem kétség, a Dinamo még az utolsó másodpercekben is megszerezhette volna a továbbjutáshoz szükséges gólt. De lehet-e balszerencséről beszélni, amikor játékosfölénnyel sem képes győzni egy csapat? „Ghinion” – azt a kifejezést használta. Elég sovány a román tudásom, de úgy tudom, hogy ez nem a gólképtelen játékot fedi.

„Volt továbbá egy tiszta tizenegyese is a Dinamónak. Összességében a Dinamo megérdemelte volna, hogy ma a döntőbe jusson” – összességében talán maga Ţălnar a balszerencse.

Mandorlini visszafogottan nyilatkozott. Nem emelte a csillagokig a csapatát, pedig a mai játékuk igazán szép volt. „Az első félidőben nagyon jók voltunk. A második játékrészben – emberhátrányban – a játékosok hatalmas áldozatot hoztak, és abban gyönyörködhettünk. A szerencse is besegített, mondhatni. De ez a szerencse amiatt állt mellénk, hogy jó csapatunk van, értékes játékosokkal” – mondta Mandorlini. Edimar piros lapját illetően mindkét edző helyeslően vallott. „Csúnya megmozdulás volt, jogos volt a piros lap” – bólintott rá az olasz tréner.

A CFR így ott lesz Jászvásáron a döntőben. Hogy ki lesz az ellenfél, az csütörtökön dől el. Ha ez a játék kitart, a kupa és a bajnokság is a zsebben lehet. Amit ma leműveltek a fiúk, azt élvezet volt nézni. A tapsvihar teljesen megérdemelt volt. Nagy elismerés Nuno Clarónak a védésekért, Piccolónak, Alcantarának, Paninnak, Edimarnak és Velosónak a védelemért, külön említést érdemel Mureşan, de Emil Dicăt sem felejthetjük el, le a kalappal az első gólját szerző Nicolae Dică előtt, a nagy játékkedvvel küzdő Culio, Deac és Traore előtt. Vigyorogjunk rá Mandorlinire, ha összefutunk vele az utcán: ez nagy meccs volt! Csak így tovább! Hajrá CFR!

Kovács Hont-Imre

Reklámok

~ Szerző: khibedy - 2010/04/14.

8 hozzászólás to “Ţălnar magát röhögtette, Mandorlini kissé elfogult volt”

1. A szerkesztők vasárnap óta Bud sört isznak. Ha majd kijózanodtak, írnak is.

2. Jó érzés visszaemlékezni 2 héttel ezelőtti meccsekre… De azért az a legutóbbi meccs se volt smafu. Jó gyerek ez a Bud. Bár 2-3 sort megérdemelne, mit gondoltok?

3. megfontolt velemenyem szerint, nagyon nagy szarban van a dinamo.mar ott tartanak ,hogy meg az ures palyatol is kikapnak, szanalmas. az egyetlen jo csapat ebben a koszos orszagban a POCS FC.amely a legnagyobb kaliberu jatekosokat igazolta le. koztuk engem, teged, ot, oket,azokat,.es nagyon ajanlom ennek a cikknek az irojanak h vegyen vissza az arcabol,mert felsobb korokben zavargasok torhetnek ki, akar egy allamcsiny.ugyh errol ennyit.ne utaljatok amiert felsobb rendu vaok, igy jartam.na ok. szerusztok na.id:semmikozod…na helo na, asztan meg besz;-).

4. Tamás, ez hamis okoskodás, ha belövi a tizenegyest, lehet nem kapjuk azt a gólt amit kaptunk. Nehogy már hálásak legyünk Tudornak bzdmg.
    Egyébként Cristeat valóban egy kicsit elgáncsolták, csak túl látványosan vetődött esés közben és ez zavarta meg a bírót. Ha simán elesik megkapják a tizenegyest. Lufsz.
    A Vasluiosok meg előre ünnepeltek a medve bőrére tegnapelőtt, érzem, hogy a kupa Kolozsváron marad.

5. En nem lattam a meccset csak osszefoglalot rola. Lehet hogy Talnar felhaborodasa jogtalan es nem erdemlik meg a kupat. Az viszont ketsegtelen, hogy a fault nem sargalapos szimulacio volt, ahogy a biro itelte, hanem tizenegyes. Es az is biztos, hogy a 2-2s eredmennyel a Dinamo ment volna a dontobe. Azert en kolozsvari leven orulok ennek a tevedesnek.

6. Mindn esély megvan most a bajnoki címre, szerintem ez az elsődleges. Hajrá CFR!