Tartja az előnyt a CFR

A Bukaresti Steaua–Jászvásári Poli mérkőzés végeredményétől függetlenül a Kolozsvári CFR a 27. fordulót is bajnoki éllovasként zárja – vált biztossá a Bukaresti Rapid elleni hazai találkozón, amelyet a Mandorlini-gárda 1–0 arányban megnyert. Bár a játék korántsem volt zökkenőmentes, összességében a hazaiak megérdemelten nyertek.

Kolozsvári CFR: Nuno Claro – Tony, Cadú, Piccolo, Veloso – N. Dică (66. perc E. Dică), Mureşan, Culio (89. perc Alcantara) – Deac, Nei (58. perc Peralta) – Bud.
Bukaresti Rapid: Bornescu – Săpunaru, A. Iordache, Constantin, Diego – Grigorie, Matic, Lazăr – Spadacio (79. perc I. Iordache), Cesinha (65. perc Herea) – Ioniţă (82. perc Răduţă).

Ioan Andone, a Rapid vezetőedzője az első között volt, akit a közönség megünnepelt: a kolozsváriakkal 2008-ban bajnokságot és kupát nyerő szakembert szeretettel fogadta a CFR szurkolótábora.

A Lengyelországot súlyosan érintő repülőgép-szerencsétlenség áldozatainak tiszteletére szánt gyászpercet követően a vendégcsapat végezhette el a kezdőrúgást. Az első 25 perc látványtalan próbálkozásait Ioniţă hatalmas rúgása törte meg: a fiatal csatár bár a léc fölé rúgta a labdát, ráijesztett a vendéglátókra.

A CFR sem hagyta magát, Bud meg-megvillant és Mureşan is rúgott egy nagyot, de a kaput nehezen találták el. Az első játékrész kiegyenlített küzdelmét nem hosszabbította Robert George Dumitru brassói játékvezető.

A második félidő első jelentős helyzetét Bud „követte el”, aki Veloso beadását küldte kapura fejjel. Nagy gondod nem okozott Bornescunak, mert éppen a kapus kezébe irányította a játékszert. Bud helyzetéhez képest közelebb került a találathoz a másik oldalon Cesinha: bal oldalról ívelt kapura – bár lehet, hogy csak beadást vétett el –, és a labda a kersztlécről pattant a kapu mögé.

Bud az 59. percben újra helyzetbe került, a büntetőterületről fordult kapura, de Bornescu ismét védett. Tíz percnyi hallgatás után az „újonc” csatár már jelentősebb veszélyt produkált, lövése a kapufa mellett suhant el.

A 74. percben Săpunaru csúnyán lerúgta a frissen beállt Peraltát, megmozdulását sárga lappal büntette a játékvezető. Ennél azonban jobban bosszanthatta a Rapid védőjét, hogy a szabálytalansága miatt a hazaiak a 16-os vonalától alig fél méternyire végezhették el a szabadrúgást Peralta ápolása után a 77. percben. Gabi Mureşan belebombázott a sorfalba, a kipattanót azonban irgalmatlanul bevágta a fővárosiak kapujába: 16 méterről laposan a jobb sarokba küldte a labdát, megszerezve ezáltal a vezetést.

Az utolsó negyed óra a mérkőzés legérdekesebb pillanatát hozta el: jobb oldali beadást követően Mureşan másodszor „intézkedett” a győzelem felöl. A gólvonalról szedte ki a labdát, de ez nem volt elég: a játékszer a kapufát találta el, majd a visszavágódó labdát a cseréből beállt Herea nem engedte, hogy átjusson a gólvonalon. Mureşan tehát szerzett egy gólt a CFR-nek, megmentette a csapatát egy kapott góltól – és „odakacsintósan” megköszönte Hereának a segítséget.

A mérkőzés vége előtt Cadú időhúzásért bezsebelte a második sárga lapját, és a kettőt a játékvezető piros lappal egyesítette. Hibák, gyenge csatársor, ész nélkül begyűjtött lapok, és győzelem – ha ez a bajnoki cím receptje, akkor jó úton halad a mozdony.

A Kolozsvári CFR megnyerte a legutóbbi öt mérkőzését, a bajnokságon belül pedig öt találkozó alatt egyetlen gólt sem kapott. Az utóbbi fordulók eredményeinek mellékhatása is van: Mandorlini szerint látszik a fáradság a csapaton. „A Rapid egyik technikai vezetője azt mondta, hogy az első félidőben ők voltak a jobbak. Van benne valami…” – nyilatkozta a tréner a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón, megjegyezve, hogy éppen ilyen nehéz meccsre számított.

Ioan Andone lelkesen, az unalom minden formáját megtiltó stílusban nyilatkozott: „Az első félidőben teljes mértékben egyenrangúan játszott a két csapat, a második félidőben a CFR irányított, de összessgében semmivel sem voltak jobbak a hazaiak, csak a moráljuknak köszönhetik a három pontot. Másképp szerepeltünk volna, ha nem botlunk a Csalhó ellen is a korábbi fordulóban. Az öltözőben mindig mondom a fiúknak, hogy értékesek vagytok, de egyesek kételkednek magukban.” A Temesvárnak ítélt három ponttal kapcsolatban Andone elmarasztalóan vallott: „Elhamarkodottan cselekedett Dragomir, végső ítélet előtt nem tehetett volna olyan megjegyzéseket, amelyek egy még lezáratlan ügyről tényként beszélnek. Egyetlen pecséttel nem lehet ilyen szintű döntéseket elintézni, a 0–3-ban ne legyünk még annyira biztosak.”

A CFR-t a Bajnokok Ligájába juttató vezetőedző a kérdésekre válaszolva azt vallotta, hogy nagy hiba lenne a CFR részéről, ha már bajnoknak érezné magát. „Ha azt hiszik, hogy máris megnyerték a bajnokságot, akkor veszíteni fognak. A verseny egyetlen serlegről szól, ezért minden csapat rosszat akar a másiknak” – mondta Andone arra utalva, hogy bárki keresztbe tehet a kolozsvári élcsapatnak is ugyanúgy, mint másoknak.

Legközelebb jövő hétfőn játszik bajnoki mérkőzést Mandorlini csapata: Temesváron az erdélyi rangadó eredménye akár a végső győzelmet is eldöntheti. A bajnoki derbi előtt azonban a Bukaresti Dinamo elleni kupamérkőzésre összpontosít a Kolozsvári CFR.