Hazai győzelem Milánóban

Befejeződtek a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőinek első mérkőzései, és a szerdai játéknap „nagyot durranó” találkozóján a hazai közönség előtt játszó Internazionale durrantott nagyobbat.

José Mourinho csapata már a harmadik percben megszerezte a vezetést Milito révén: a csatár a bal szélről berobogott a tizenhatoson belülre, egy visszahúzós csellel elfektette a Chelsea védőjét, majd a rövid sarokba vágta a labdát.

Nagyjából egyforma erőbedobással játszott a két csapat. A Chelsea többet birtokolta a labdát, helyzetei azonban nem voltak veszélyesebbek az Inter próbálkozásainál. Az első félidőben A vendégek tizenegyeshez juthattak volna, de a játékvezető nem ítélt büntetőt.

A szünet utáni fordulást követően a Chelsea-fölény szemmel láthatóan „meghízott”. Érezhető volt az egyenlítőgól, az 51. percben pedig nem csak érezhető, hanem látható is: Kalou varrta a hosszú sarokba a játékszert, a hazaiak kapusa, Julio Cesar csak elérni tudta a labdát, hárítani nem.

Nem sokat teketóriázott a Mourinho-gárda, gyorsan válaszoltak az olaszok a gólra. Cambiasso az 55. percben második próbálkozásból betalált az ellenfél hálójába.

A 61. percben a Chelsea kapusa, Petr Cech lesérült, Hilário érkezett a vendégek kapujába. Az Inter visszazárt, a gyenge napot kifogó Eto’o lecserélése után egyértelművé vált, hogy a 2–1 elégséges eredmény számukra.

Csak a hecc kedvéért érdemes megemlíteni, hogy a Chelsea gólszerzője, Kalou véletlenül „beleakadt” a felbukó Lucio férfiasságába (labdát rúgott ő, csak nem azt, amit kellett volna), majd lecserélték. A két esemény között természetesen nincs összefüggés, de a száraz tények szerint kalou tökönrúgta Luciót, majd leszállt – talán félt a bosszútól.

A végeredmény nem teljesen tiszta. Nem mondhatjuk ki, hogy az Inter megérdemelten győzött a Giusseppe Meazzában. Talán a döntetlen igazságosabb eredmény lett volna, de hát ezzel hülyeség is foglalkozni. A visszavágón a Chelsea-nek elég az 1–0 is a továbbjutáshoz, az Inter talán kitámadhatott volna a nagyobb gólkülönbségért. Nem tették, maradt a 2–1-es hazai győzelem.

A nap másik mérkőzésén a CSZKA Moszkva látványos játékkal 1–1-es döntetlent ért el otthon a Sevilla ellenében.