Döntetlen eredmény és döntésképtelen játékvezetés (?) Stuttgartban

Nem sikerült átvernie a Stuttgartnak azt a nagy rakás embert, akik a Barcelona győzelmére fogadtak: a németek 1–1-es döntetlent játszottak hazai pályán a címvédővel a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében.

A kezdést a Stuttgart kapta el jobban, a vendégek eléggé idegesítő ellenfutballt mutattak az első percekben. A hátvédek és a kapus járatták a labdát, a csatárok ritkán jutottak szóhoz. A hazaiak az első tíz-tizenöt perc után rájöttek, hogyan billentsék ki a Barcát a hátvéd-játékból, és Valdes néha-néha labdába ért akkor is, amikor nem a katalán védelem mozdította ki a kapujából.

A második félidőben a Barca a Stuttgart fölé kerekedett. Egyébként pedig volt néhány ilyen érdekes helyzet a mérkőzés során.

A németek fölénye a 25. percben vált „kézzel foghatóvá”, amikor Gebhardt kiváló beadására Cacau álomgóllal reagált: Valdesnek esélyt sem adva fejelt a hosszú sarokba. A vendéglátók irányítása kitartott a félidő végéig, bár egy alkalommal Messi lövése majdnem a hálóban kötött ki. Lehmann kapufára hárított.

A második félidőre mintha kicserélték volna a csapatokat. A Barcelona felbátorodott és nekiszökött a stuttgarti kapunak. A védekezésre kényszerült hazaiak az 52. percig állták a sarat, ekkor azonban Ibrahimovic betalált. Először Lehmannba rúgta a labdát, majd a kipattanóból a kapuba. Megadta a módját.

A Stuttgart nem talált rá az első játékrészben mutatott formájára, a cseréből beállt Marica sem váltotta meg a csapatot. Az utolsó fél órát elég egyoldalú Barcelona-irányítás jellemezte, igaz, további találatot ők sem tudtak jegyezni.

Itt kell megemlíteni azt az esetet, amikor egyik hazai hátvéd könyökkel mentett egy tiszta Barca-gólt a gólvonalról, de a játékvezető nem vette észre. Sajnos nem ez volt az egyetlen eset. Az első játékrészben Pique karján akadt meg a labda büntetőterületen belül, és a második félidőben is volt egy látványos Ibra-átvétel kézzel. Vitatható ugyan, de a bíráskodás eléggé „laza” volt. Ezúttal is. Számos alkalommal tévedett a partjelző a les megítélésekor, ugyanakkor kétség nélkül volt néhány olyan helyzet is, amikor határesetben jól döntött. Tizenegyesekre is adódott vitatható helyzet, és most jöhetnek a kommentek nyakra-főre, de véleményem szerint a játékvezető(k) nem állt(tak) a helyzet magaslatán.

A visszavágó a Barcelonának kedvez, de nem kiálthatjuk ki ebben az esetben sem egyértelműen a továbbjutót.

Bátrabban bocsátkozhatunk jóslatokba az Olimpiakosz és a Bordeaux kapcsán: a franciák 1–0-ás idegenbeli eredménye elégségesnek tűnik a továbbjutáshoz. Az egyetlen gólt Clani szerezte az első félidő hosszabbításában.

Kovács Hont-Imre

~ Szerző: khibedy - 2010/02/23.

5 hozzászólás to “Döntetlen eredmény és döntésképtelen játékvezetés (?) Stuttgartban”

1. Már írtam, a Milán vén rókáit nem kell leírni, bár kis esélyük van. Véleményem szerint a Bordeaux nagy esélyes a görögök ellen, az Arsenált és a Reált viszont nagy esélyesnek tarom. A Bayernnek lépéselőnye van, a Barca pedig nem botlik meg egy másodkező német csapat ellen. Mert ha a Barca vagy a Reál kiesik, az mindenképp óriási meglepetés lenne, mert ilyen jó sorsolást nem is kaphattak volna.

2. Játszodjunk jóslatosdit. Nem egyértelmű szinte egyik eddigi továbbjutó sem, de fuffunk végig az eddigieken. Szerintem a legtisztább továbbjutó az a Bordeaux (1–0 idegenben az Olimpiakosz ellen), de legalább ennyire eldőlt a Man. Utd.–Milan is. Bár ne lenne igazam, de a vörösöktől nem lehet elvenni a továbbjutást idegenbeli 3–2 után.
    A Porto sem jut tovább szerintem a 2–1-es hazai győzelme ellenére, a Fiorentina pedig nem olyan kaliberű csapat, hogy a Bayernt kiütné. Nem mintha a bajorok annyira kemények lennének, de tétmérkőzésen nem buknak el egy Fiorentina ellenében, még akkor is továbbjutnának, ha az a bírói baki nem dönti el a hazai meccsüket 2–1-re. Emlékezzünk csak a Juventus-Bayernre.
    A Barca továbbjut szerintem is, a Realban viszont kételkedem. Beszívnak egy gólt otthon s azzal vigasztalhatják a bőgő Cé Ronaldót.

3. Amúgy óriási különbség van a két sapat között, a döntetlen pedig azért születhetett meg, mert a Barca pocsékul játszott és 15 percet focizott. De a visszavágó és a továbbjutás kimenetele nem kétséges, a Stuttdart nem tudja megszorítani a Barcát.

4. Igen, igazad van a dokumetálás kapcsán, hamar átfutottam rajta, nem emeletem ki a Barxa-szabálytalanságokat külön. Tényleg nem az volt a célom h Barca-oldalóan állítsam be, itt kommentben elárulom, hogy nem szurkolnék egy német csapat ellen.

5. Azért illik ezt a cikket tisztességesen dokumentálni: az első 11-es gyanus helyzet a 28. percben volt, amikor Piqué kézzel “akasztotta el” a beadást. Ami a második félidőt illeti, Ibra kézzel vette át a labdát, Henry-módszerrel, ezután pedig a védő is kiütötte a labdát, szintén kézzel. Ha elolvasom az írásod az az érzésem, hogy csak a Barcát lopta ez a bíró.