BL-csoportmérkőzések: továbbjutók, kiesők

Az otthoni csapatok szinte kivétel nélkül elbuktak a BL-csoportmérkőzések keddi játéknapján.

A Juventus Torino fennállása egyik legsúlyosabb vereségét szenvedte el kedd este a Bajnokok Ligája csoportköreinek utolsó mérkőzésén. Ciro Ferrara tanítványai a Bayern Münchent látták vendégül az Olimpico stadionban, és a döntetlen is a továbbjutást jelentette volna számukra. De az olasz reményeket a németek magabiztosan kergették el a fenébe, és megérdemelten jutottak tovább.

A vezetést Trezeguet látványos góljával a hazaiak szerezték meg, de a 30. percben a vendégek büntetőhöz jutottak és a kapus, Butt büntetett is! A második félidőre sem változtak meg az erőviszonyok, továbbra is a Bayern támadott, a Juventus tehetetlenül kapálózott a pályán. Az 52. percben Olic révén megszerezte a vezetést a német gárda, majd a 83. és a 92. percben beérhetetlenre növelte az előnyt.

A Bayern kiváló játékot mutatva teljes mértékben megérdemelten jutott tovább a nyolcaddöntőkbe, a Juventus pedig az Európa-Liga esélyeseként folytathatja tavasszal a menetelést. Végeredmény: 4–1 a Bayern javára – amolyan „urziceni-esen” odapörköltek az olaszoknak.

A csoport másik mérkőzésén a Maccabi Haifa minimális, 1–0-ás vereséget szenvedett hazai pályán a már biztos csoportelső Bordeaux-val szemben.

Az A-csoport végeredménye:
1. Bordeaux 6 5 1 0 9-2 16
2. Bayern München 6 3 1 2 9-5 10
3. Juventus 6 2 2 2 4-7  8
4. Maccabi Haifa FC 6 0 0 6 0-8  0

A B-csoportban nyitott volt szinte minden: elvileg bárki tovább juthatott volna, a reális esélyek azonban a Manchester és a CSZKA Moszkva mellett szóltak. A papírforma beigazolódott: a Wolfsburgot Michael Owen vágta haza, vagyis nem kellett neki hazavágnia, mert otthon játszottak a németek. A vörös ördögök 3–1-re győzték le a németeket.

A CSZKA-nak a wolfsburgi eredmény függvényében a döntetlen is elég lett volna a továbbjutáshoz, de az oroszok biztosak akartak lenni a dolgukban és 2–1 arányban elverték a Besiktast.

A B-csoport végeredménye:
1. Manchester 6 4 1 1 10- 6 13
2. CSZKA Moszkva 6 3 1 2 10-10 10
3. Wolfsburg 6 2 1 3 9- 8 7
4. Besiktas 6 1 1 4 3- 8 4

A C-csoport ugyancsak kiélezett mérkőzéseket sejttetett. A Milan döntetlent ért el Zürichben – bukás vagy sem, döntsd el, de az 1–1 rizikós eredmény volt. A Marseille ezidőben a Real Madridot fogadta, és a franciák győzelme a Milan búcsúzását jelentette volna. De nem a Marseille volt az a csapat, aki jól szerepelt volna otthon: három gólt akasztottak a galaktikusok a hazaiak hálójába, ebből kettőt Ronaldo. Továbbjutott a Real és a Milan.

A C-csoport végeredménye:
1. Real Madrid 6 4 1 1 15-7 13
2. AC Milan 6 2 3 1 8-7 9
3. Marseille 6 2 1 3 10-10 7
4. FC Zürich 6 1 1 4 5-14 4

A D-csoportban az APOEL Nicosia váratlan és páratlan eredményt ért el a Chelsea otthonában: 2–2-vel vonulhattak az öltözőbe, miután a londoniak egyik gólja les miatt szabálytalan volt. A Porto Madridban kaszált: 3–0-ás, kiütéses győzelmet aratott a gyengélkedő Atlético közönsége előtt.

A D-csoport végeredménye:
1. Chelsea 6 4 2 0 11- 4 14
2. FC Porto 6 4 0 2 8- 3 12
3. Atl. Madrid 6 0 3 3 3-12 3
4. APOEL 6 0 3 3 4- 7 3

Az utolsó forduló első játéknapján tehát egyedül a Zürich az, aki szép eredményt ért el.

A csoportok első és második helyezettjei továbbjutnak, a harmadik helyezettek az Európa-Ligában folytathatják az európai kupaszereplést, az utolsók pedig nyugodtan várhatják a karácsonyt.