Gólt már lőtt, de mégis veszített a Debrecen

A Debreceni VSC TEVA 4–3-as vereséggel, kiegyensúlyozott mérkőzésen kényszerült térdre a Bajnokok Ligája csoportkörének 3. fordulójában. A Loki főleg védelmi gyengeségei és az ellenfél tapasztalati fölénye miatt hajtott fejet a Fiorentina előtt Budapesten.

A harmadik mérkőzésig kellett a Debrecennek várnia, míg beköszönt a kapuba a BL-ben. Czvitkovics kapáslövése már a 2. percben megörvendeztette a nézőközönségét, de ennek a Loki középpályása különösképpen örülhetett: a Nemzeti Sport szaklap egymillió forintot ígért a Debrecen első BL-gólszerzőjének. Mutu ugyancsak kapáslövése azonban négy perccel később megtörte az örömöt. Ugyancsak négy percre volt szüksége Gilardinonak is, hogy gólra váltsa Mutu passzát. A 20. percben az olasz támadó viszonozta román csatártársa gólpasszát: megfelelően szolgálta ki Mutut, aki távolról kettőre növelte az előnyt. Nyolc perc elteltével Rudolf kicselezgette őrzőit a tizenhatoson belül, majd ugyancsak szépségdíjas találattal visszahozta a reményeket. Aztán Coulibalynak sikerült egyenlítenie, a játékvezető azonban les miatt érvénytelenítette a gólt. A 34. percben Mutu lövését hárította Polekszics, de Santana résen volt és ismét megduplázta a vendégek előnyét.

A folytatás már kevesebb akciót hozott, mindkét csapat lazított. A hazaiaknak olykor sikerült veszélyeztetni, Coulibaly pedig egy gyönyőrű fejessel be is talált a 89. percben, de az egyenlítés elmaradt, így a Debrecen három forduló után pont nélkül csoportja utolsó helyét foglalja el. A csoport másik találkozóján kisebb bomba robbant Liverpoolban: a Debrecent legyőző Olimpique Lyon egygólos hátrányból fordítva, 2–1-re legyőzte Rafael Benitez bandáját.

A BL keddi játéknapjának nyolc találkozóján összesen 31 találat született. Íme a többi eredmények:

Liverpool-Olympique Lyon 1-2 (1-0), Benayoun (41. perc), illetve Gonalons (72. perc), Delgado (90. perc)

F csoport:

Barcelona-Rubin Kazan 1-2 (0-1), Ibrahimovic (48. perc), illetve Ryazantsev (2. perc), Karadeniz (73. perc)

Inter Milano-Dinamo Kiev 2-2 (1-2), Stankovic (35. perc), W. Samuel (47. perc), illetve Mikhalik (5. perc), Lucio (40. perc öngól)

G csoport:

Glasgow Rangers-Unirea Urziceni 1-4 (1-1), Ricardo (2. perc öngól), illetve Bilaşco (32. perc), Lafferty (49. perc öngól), McCulloch (59. perc öngól), Brandan (65. perc)

Stuttgart-Sevilla 1-3 (0-1), Elson (74.), illetve Squillaci (23., 72.), J. Navas (55.)

H csoport:

AZ Alkmaar-Arsenal 1-1 (0-1), Mendes (90. perc), illetve Fabregas (36. perc)

Olympiakos-Standard Liege 2-1 (1-1), Mitroglou (43. perc), Stoltidis (90. perc), illetve Camargo (37. perc).

Sallai Loránd

Reklámok

~ Szerző: Lóránd - 2009/10/21.

Egy hozzászólás to “Gólt már lőtt, de mégis veszített a Debrecen”

1. Sebaj, majd a visszavágon koszos Mutu nem kap kokaint és akkor nem talaja el véletlenül kétszer a kaput. És akkor talán na esély a döntetlenre.