0–1

Gólszerző: Buzsáky 35′.

NYERTÜNK! MEGVERTÜK IDEGENBEN A CSOPORTELSŐ DÁNOKAT!
Köszönjük a figyelmet, rövid összefoglalóval jelentkezünk rövidesen. Szép volt fiúk!

90+2. perc – Dán szabadrúgás messziről. Babos megfogja a labdát. Ki kell húzni, szenvednek a dánok.

Három perc hosszabbítás.

90. perc – Priskin jön Dzsudzsák helyébe. Utolsó csere.

88. perc – A dánok sem ülnek a popsijukon, megint szükség van a védelmünkre. Mentettünk.

87. perc – Torghelle gyönyörűen tartja meg a labdát, Husztit játssza meg, a kapus rosszul jön ki, Dzsudzsák távolról nem talál be az üres kapuba. Kár érte, ez döntő fontosságú lett volna.

85. perc – A félidő egyik legnagyobb helyzete. Ezúttal a dánok előtt volt az esély, hatalmasat védett Babos. Felszabadultunk egy szöglet után.

83. perc – Torghelle kapott egy könyököt az arcába, vérzik az orra.

78. perc – Jensen kap sárgát. Egészségére!

77. perc – Első magyar csere: a gólszerző Buzsáky helyébe Huszti Szabolcs érkezik.

74. perc – Paulsen lő 16 méterről, Babos véd, nem igazán veszélyes. Mi támadunk. És felszabadítanak a dánok.

71. perc – Rommedahl lemegy, Silberbauer feljön. Ez volt a vendéglátók utolsó cseréje. Mi még egyszer sem cseréltünk.

71. perc – Hatalmas magyar helyzet. Gyönyörű labdavezetés után Varga 3 méterről a kapust találja el.

69. perc – Dán kísérlet, kapu fülé száll a labda. Jobbak vagyunk ebben a játékrészben, reméljük, megtartjuk a vezetést. Most már megérdemelt az a gól.

64. perc – Távoli szabadrúgás a dánok részéről, fölémegy.

62. perc – Második dán csere: a kapitány Tomasson helyébe Jensen jön.

59. perc – Torghelle szabálytalansága után kifele rúghatnak a hazaiak.

58. perc – Rudolf hozza helyzetbe magát, újabb szögletet végezhetünk el.

Veszélytelen beadás, jöhetnek a dánok. De inkább ne jöjjenek!

56. perc – Szép lefutást vezetünk végig, szöglet lett belőle.

A románok 3–1-re megverték a feröerieket, így megszerezték a selejtezők során az első hazai győzelmüket. Kicsit késtek vele.

53. perc – Agger lő nagyot, 30-35 méterről, Babos véd. Megtorpantunk?

52. perc – Első hazai támadás a második félidőben. A frissen beállt Larssen föléfejel.

A portugálok és a svédek is 3–0-ra vezetnek.

Eddig többet támadunk a második félidőben. Reméljük ez nem változik.

46. perc – Megkezdjük a második játékrészt.

Szünet után visszatérünk. Bíztatásnak annyit, hogy a félidő végére sikerült felnőni a dánokhoz, a vezetést azonban nem éppen megérdemelten birtokoljuk. De ezzel ne törődjünk. 1–0 javunkra a félidőben.

47. perc – Egy veszélyes dán akciót Vanczák megakadályoz. Vége az első félidőnek.

45. perc – Rudolf távolról lő, de nincs benne erő csak pontosság.

39. perc – Buzsáky távolról próbálkozik, kapura megy a labda, de veszélytelen. Kicsit minden esetre felpörgött a játékunk. Csak a hátvédsor…

37. perc – A góltól függetlenül még mindig kamikaze-hátvédsorunk van, szinte megszívtuk egy újabb dán támadásból.

35. perc – GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Buzsáky betalál a jobb oldalról! Kellett egy kis szerencse is hozzá, hátvédhiba stb., de megvan a vezetést!

34. perc – A dánok ismét közel álltak a gólhoz, kicsit a hátvédsor is besegített. Ezt is megúsztuk. De jóóóó… Ez még meddig megy?

Hosszú percek óta nyomás alatt van a magyar kapu. Eddig megúsztuk, de változtatni kellene. Sürgősen!

27. perc – Újabb nagy Babos-hárítás, az ötösről rúgta rá Enevoldsen.

24. perc – Simán kaphattunk volna tizenegyest, a játékvezető nem fúj. Az új akcióból sem születik gól.

23. perc – Babos hárítja a szabadrúgást. Szöglet.

22. perc – Dán szabadrúgás hasonló helyzetből, mint a mi korábbi pontrúgásunk.

21. perc – Szabálytalanság a dán kapu előtt, kifelé rúgják a labdát. Felénk.

20. perc – A szabadrúgást Buzsáky a sorfalba rúgja, valaki a fejével belepiszkált. Bedobás, majd szöglet.

19. perc – Christensen kap sárgát, a tizenhatos bal sarkából jöhetünk szabadrúgással.

18. perc – A dánok szabadrúgás után jutnak el újra Babos kapujáig, de veszélytelen a fejes.

A 14. percben Nani révén vezetést szereznek a portugálok Málta ellen.

15. perc – Sikerül zavart kelteni a dánok védelmében, de az labda elsuhan a kapu fölött, mellett.

Egyre harciasabb a román csapat. Félidőben kerek 1–0-ra vezeti a Feröer-szigeteket itthoni meccsen. Siralmas.

13. perc – Varga beadása kapura megy, statisztikába lesz csak jó.

A neylonok visszatértek a pályára. Hát ez érdekes. FOlyik a meccs ettől függetlenül.

11. perc – Dzsudzsák szabadrúgása után mi is eljutottunk az ellenfél kapujáig. Szöglet következik. Nem sikerült veszélyeztetni.

Valami neylondarabokat hordoz a szél percek óta a pályán, most szedték le.

Mellberg 6. percben szerzett góljával vezetik a svédek Albániát.

7. perc – Olsen lőtt távolról, Babos hatalmasat véd.

6. perc – Egy lefutásból két nagy dán helyzet, szögletre ment Babos.

5. perc – Rudolf futott fel bal oldalon, a beadás nem sikerült. Eddig dán fölény mutatkozik.

2. perc – A haziak máris támadnak, Babos elkapja a beadott labdát.

1. perc – A dánok kezdték az első félidőt.

Mégsem annyira drámai Gera helyzete, csak nézeteltérés történt késés miatt.

A fiúk a pályán, a himnuszokat hallhatjuk.

Botrány előzi meg a mérkőzést: Gera Zoltánt Erwin Koeman nem válogatta be a keretbe, és Gera – a háttér eddig nem teljesen tiszta – hazautazott, nem kíván ezután Koemannal dolgozni. A csapatkapitány lemond állítólag, de reméljük ez csak egy elhamarkodott média-„csinálmány”.