Csúnyán kezdte az U20-as magyar válogatott az egyiptomi világbajnokságot: 3–0-ra kikaptunk Honduras-tól. Akkor nem számítottunk arra, hogy a folytatás ennyire lehengerlő lesz. A második mérkőzésen Dél-Afrikát 4–0-ra, a harmadikon pedig az Egyesült Arab Emirátusokat 2–0-ra agyaltuk meg. Csoportelsőként továbbjutva a nyolcaddöntőben drámai mérkőzésen a cseheket verte Egervári Sándor alakulata, néhány perccel ezelőtt pedig tovább íródott az ifik vb-története: Olaszországot egy még drámaibb meccsen a hosszabbításban vertük 3–2-re!

Mitől volt ez a mérkőzés más, mint a többi? Mert váratlannál váratnalabb fordulatok történtek, amelyek hol gólörömtől hangos ordítást, hol pedig a csalódottságtól vagy indulattól zengő káromkodást hoztak ki az emberből mind a pályán, mint pedig a TV elől.

Nem nevezhettük a magyar csapatot favoritnak az olaszok ellen, de már a második percben megszerezte a csapatkapitány, Vladimir Koman a vezetést: büntetőből juttatta előnyhöz a magyar csapatot. Az első félidőt végig irányította a magyar csapat, a mutatott játék alapján akár több góllal is vezethettünk volna.

Szünet után az Egervári-gárda kicsit visszavett a tempóból. Beálltak védekezni a fiúk, de a veszélyes támadások ezúttal sem maradtak el, csak megcsappantak. A 70. perc után azonban megváltozott a játék arculata. A játékvezető piroslappal büntette Gentilit, és a játékvezetés ezután megbolondult.

Egyik lap a másikat követte mindkét oldalon. Szinte a zsebben volt a győzelem az egygólos előnnyel és az „emberelőnnyel”, de mégsem az történt, amit vártunk. A 82. percben ugyanis az ellenfél kiegyenlített Mazzotta révén.

Ezután ismét áldás szállt a magyarokra: Bini személyében újabb olasz védő nyavajoghatott piros lapért. De a magyarok sajnos nem tudtak élni a kettős emberelőnyükkel. Addig-addig, hogy Szekeres is „elpirult” – teljesen alaptalanul. Mindkét tréner felhorkant, olyannyira, hogy a nézők közül követhették a további eseményeket. Ez már a harmadik piros lap volt.

A szabályos játékidő nem volt elég arra, hogy újabb gól szülessen. 1–1-es állás után következett a hosszabbítás. A ráadás első játékrészében nem született gól, de a második annál mozgalmasabb volt! A 112. percben egy tökéletes indítást használt ki Németh és megszerezte azt a gólt, amely a továbbjutást jelenthette volna. De nem jelentette! Az olaszok egy perc alatt újra kiegyenlítettek – ismét hátrányból.

A 115. percben a bíró megint nem bírt a zsebével: újabb piros lap következett, újabb hátvédnek – de ez nekünk kedvezett, mert ezúttal Albertazzi mehetett a vártnál korábban pihenni. És jött a mindent eldöntő 117. perc: Németh újra értékesített, és az újabb – ugyancsak kiváló indításból született – gólra már nem tudtak az olaszok válaszolni.

A magyar U20-as válogatott így bejutott a világ legjobb négy csapata közé! Csoda ez, vagy sem, arra nem válaszolok…

Kedden 17.30-kor Ghána ellen lépünk pályára, a cél ezúttal a döntőbe jutás lesz. Nem elérhetetlen, de nehéz lesz, mert a sok sárga- és a piros lap miatt néhány alapembert hiányolnia kell Egervárinak. Minden esetre, amíg mi a cseheket és az olaszokat búcsúztattuk, addig a ghánaiak a dél-afrikaiakat – megjegyzem: nehezen, 120 perben – és a dél-koreaiakat. Esély van, élni kell vele! Hajrá magyarok!

Kovács Hont-Imre

~ Szerző: khibedy - 2009/10/09.

2 hozzászólás to “Csoda vagy sem? A világ legjobb négy csapata között az U20-as magyar válogatott!”

1. Hát a fene sem érti ezt a magayr válogatottat…Hondurásztól kikap sima 3-0ra s olaszország ellen kepés 2 gólt is rugni a hosszabításban.Kíváncsi vagyok valyon mit művelnek Ghána ellen:D