Megszerezte első pontját a román bajnok

Hamar hátrányba került, de talpra állt és végül nemcsak első találatát, hanem első pontját is megszerezte az Urziceni-i Unirea a VfB Stuttgart ellen a Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek második fordulójában, Bukarestben.

Dan Petrescu győzelmi szándékkal küldte pályára csapatát, ez pedig a támadó szellemű felállásban is meglátszott: a vezetőedző csupán három védőt állított fel a németek ellen. Az Urziceni-nek kezdetben nem igazán sikerült távol tartania ellenfelét a kapujától, a Temesvári FC elleni BL-selejtezőmeccs után a németek ezúttal is maximálisan kihasználták ellenfelük hibáját, és már az 5. percben vezetéshez jutottak: előreadott labdát Nicu nem tudott felszabadítani, Tasci pedig rácsapott és közelről nem kegyelmezett. A korai pofoncsapás viszont nem vette el a hazaiak játékkedvét, sőt idővel kiegyensúlyozták a játékot, majd rövid ideig az irányítást is átvették. Az Unirea minden irányból megpróbálta áttörni a vendégek védelmét, nagyobb helyzetet azonban nem igazán tudott kidolgozni. A többnyire a kapu elé tartó beadások során Bilaşco és társai nem igazán tudták felvenni a versenyt a Stuttgart masszív középvédőivel. A támadások során sok esetben észrevevődött a rutin hiánya is, a németek pedig nem remekeltek támadásban, de megérződött a tapasztalati fölényük.

A kiegyenlített első félidőt követően az Urziceni rögtön támadásba lendült és sikerült meglepnie ellenfelét: egy bal oldalról érkező labda némi szerencsével átcsorgott a Stuttgart védelmén és Dacian Vargához ért, aki nem ijedt meg a lehetőségtől és váratlanul Lehmann kapujának a hosszú sarkába csavarta a játékszert. Az egyenlítő találat után az Unirea átadta a kezdeményezést a németeknek. A svábok azonban csupán a kapuralövések tekintetében múlták felül a házigazdákat – 11–2 a javukra a második félidő elején -, ritkán sikerült megdolgoztatniuk Arlauskis hálóőrt. A mérkőzés végére a vendégek egyre nehezebben találták meg a hazaiak szervezett és fegyelmezett játékának az ellenszerét. A hajrában a csapatok már egyre kevesebbet kockáztattak, így nem változott az eredmény. Az Urziceni végül megdolgozott a pontért, megérdemelte azt, és bebizonyította: képes közbeszólni a továbbjutás sorsába.

A következő körben a ialomiţai alakulat a Glasgow Rangers otthonába látogat, ahol az első körben az Unireát 2–0-ra verő FC Sevilla a második játéknapon 4–1-es vereséget mért a skótokra.

Kiütéses vereséget szenvedett a BL-ben szintén először résztvevő Debreceni VSC: a Liverpool elleni 1–0-ás tisztes vereség után a Loki már az első félidőben három gólos hátrányba került, miután az első 25 percben a franciák hármat vágtak a hajdúságiak hálójába. A Lyon végül 4–0-ra győzött. A csoport másik találkozóján a Fiorentina kisebb meglepetést végrehajtva, 2–0-ra legyőzte a kvartett nagy esélyesét, a Liverpoolt.