Magyarország–Portugália (élő közvetítés)

Ma este Magyarország súlyos meccset játszik, az ellenfél Portugália. A portugálokkal még nem játszott a csapat a selejtezők során, de optimisták. Az ellenfél nem optimista, hanem magabiztos. Reméljük, hogy meglepjük őket, a győzelem kötelező! HAJRÁ MAGYAROK!

Magyarország–Portugália
0–1

Gólszerző: Pepe 9′.

Nem játszották le a portugálok a magyarokat, de bebizonyították, hogy jobbak a magyaroknál. Ezzel az egy góllal. Kettőt ők sem érdemeltek volna. Sajnos majdnem minden statisztika a vendégek javára szól, úgy gondolom, megérdemelten nyertek. A “sovány” portugál játék csak azért volt, mert megelégedtek az egygólos vezetéssel. Ennyivel jobbak voltak, de egyáltalán nem sebezhetetlenek. Ha valami jó dolgot sikerül kitervelni, Portugáliából vissza lehet hozni a három pontot, bár ahhoz szerencse is kell majd bőven. Nagyszerű volt a magyar védelem, elfojtottuk a portugálokat, de a támadójátékkal komoly gondok voltak. Nemsokára visszatérünk egy rövid elemzéssel. Köszönjük, hogy velünk tartottatok! Viszlát!

VÉGE! Lefújja a meccset a francia játékvezető, kikaptunk. Szomorú. Nagyon halvány esélyünk maradt, és az sem teljesen a mi kezünkben van.

90+3. perc – Lest ítél a játékvezető egy magyar lefutásnál, hibásan.

Négy perc hosszabbítás. Ki kell használjuk!

89. perc – Utolsó portugál csere. ROlando jön Tiago helyett. NEM Ronaldo, hanem Rolando, ne szidjatok!

87. perc – Rettenetes szögletei vannak a magyar válogatottnak. Elrúgják a fenébe, a másik oldalra. Most is egy ilyent láthattunk.

83. perc – Nani hatalmas helyzetet hagy ki, első labdaérintésből megbőgethetett volna bennünket. Buzsáky közben feljött Tóth helyett.

Albánia–Dánia 1–1. Végeredmény.

82. perc – Nani érkezik Liedson helyébe. Készül Buzsáky is cserére.

78. perc – Bodnár 40-45 méterről óriásit rúgott, ERduardo éppen hogy kivédte. A kipattanóra sajnos nem volt érkező ember, de jót tett a lendületnek.

77. perc – Súlyos portugál szabálytalanság, mégis csak sárga. Duda utolsó védőként rántotta pedig le Torghellét.

76. perc – Hatékony magyar lefutás, Torghelle a védőbe rúgja. Az ellentámadásból Ronaldo lövését védi Babos.

74. perc – Magyar szöglet. Átrepül a másik oldalra, visszaszáll a labda, kipattan a kapusról, aztán a kapu mellett köt ki. Enyhe helyzetecske.

71. perc – Végre egy magyar lefutás. Vadócz nem érte el rendesen a labdát, a fejéről elpattan bolond felé a labda.

68. perc – Pepe is besárgul.

A 85. percben Albánia–Dánia 1–1. Ez sem csapnivaló eredmény.

65. perc – Megtörténik a kettős csere: Dárdai és Huszti jött le. És ettől támadóbbak leszünk? Reméljuük…

Hajnal és Priskin cserére készülnek.

A portugálok legveszélyesebb fegyvere, Cristiano Ronaldo, góléhesen érkezett Budapestre: tétmérkőzésen a tavalyi Eb után, míg barátságos meccsen február óta nem szerzett gólt a válogatottban.

62. perc – Hosszú ideig támadnak a portugálok, valahogy sikerül felszabadítani a magyar kaput. Nincs támadójáték, haldoklik a középpálya. Fölényes portugál labdabirtoklás. Nem ezt vártuk.

60. perc – Portugál szöglet, veszélytelen.

Az utóbbi percekben próbálkozások történtek. 58. percben járunk, nem történt veszélyes akció szűk tíz perce.

A portugálok késleltetik a meccset, meg se parittyázzák, hogy itt foci kellene történjen. A magyar védelmen nem igazán tudják áthámozni magukat, jó a hátvédsorunk a luzitánok ellen. Csak elöl is kéne javulni. Torghrllr kevés egyedül.

50. perc – Tóth Balázs kapja a meccs első sárgáját, meggyötörte Liedsont. Jól meg. Meg hát!

Portugáliával kapcsolatos érdekesség, hogy 1966 előtt egyszer sem jutottak ki a vb döntő tornájára. Első részvételüket viszont bronzéremmel koronázták meg. Miután a csoportkörben Magyarországot is legyőzték 3-1-re, az elődöntőben Angliától kaptak ki, hogy majd a Szovjetuniót is legyőzve végezzenek a harmadik helyen. Ezt követően további három alkalommal szerepeltek világbajnokságon, 1986-ban, 2002-ben és 2006-ban. Előbbi két alkalommal a csoportkörben kiestek, legutóbb pedig a negyedikek lettek.

49. perc – Simao Sabrosa jön Deco helyébe.

48. perc – Deco lesérül, cserét kér.

46. perc – A magyarok kezdik a második játékrészt. Nincs csere.

Egy „langyos hangú” bácsi – nem figyeltem a nevére, bocs a mulasztásért, de zavarban vagyok, mert elfogyott a sör – azt mondta, hogy Hajnal és Priskin érkezhet a második játékrész folyamán, ők tehetnék támadóbbá a magyarok játékát.

Románia 1–1-es döntetlent játszott itthon Ausztriával. Elég gyalázatos meccs lehetett, ha valaki tud róla valamit, egy-két mondatban szívesen várunk róla egy kommentet. A franciák Szerbiában vendégeskednek, egyelőre 1–1 az eredmény, a franciák a 10. perctől tíz emberrel játszanak.

A második félidőben támadóbb szellemű focit fog játszani a magyar csapat – derült ki a nyilatkozatokból. Nem verhetetlen ez a portugál válogatott. Bár a két csapat eléggé kiegyenlített játékot mutat, a portugálok rutinja mégis érezhető. De lesz itt magyar gól!

45+2 perc – Másfél lett belőle, vége az első félidőnek.

Egy perc a hosszabbítás.

A gól után kiegyenlítődött a mérkőzés. Nem remekelnek a portugálok sem, bízhatunk az egyenlítésben. Kell a gól, mint Gábor Áronnak a rézágyú.

39. perc – Újabb távoli magyar szabadrúgás. Nagyon ócska beadás, nem értették meg egymást.

37. perc – Torghelle óllóval próbálkozik, fölé megy. De megpróbálta. De ez nem elég. De na…

Nem beszélhetünk egyébként elviselhetetlen portugál fölényről. Csak több elképzelés kellene még mindig.

32. perc – Portugál szabadrúgás jobb oldaról. Bodnár felszabadít. Óriási a hangulat.

30. perc – Babos hárítja Ronaldo lövését.

A hazaiaknak kötelező a győzelem a pótselejtezőt biztosítható 2. hely megszerzéséhez. A portugálokkal és a svédekkel ellentétben ugyanis jóval nehezebb mérkőzések előtt állnak. Ma esti ellenfelük után az októberi utolsó két játéknapon Portugáliában, illetve Dániában szerepelnek. A luzitánok viszont a magyarok elleni csaták után Máltával „szórakozhat”. Az egyedüli igazi próbatételnek a Dánia elleni vendégszereplés ígérkezik, míg az utolsó fordulóban Albániát fogadják.

28. perc – Dzsudzsák ismét akcióban, sajnos most sem jön össze, fölémegy.

25. perc – Újabb magyar szabadrúgás. Távolról jöhet a labda. Dzsudzsák 30 méterről óriásit lő, közel volt a kapufához. Előbb-utóbb csak összejön!

Felpörgött a játékunk. Reméljük meglesz az egyenlítés.

22. perc – Magyar szabadrúgás. Dzsudzsák kapura lőne, de mellé megy. Nem volt messze. Szöglet.

20. perc – A balszélről a szögletet kapura rógják a portugálok, Babos könnyedén megfogta.

18. perc – Dzsudzsák szépen átveri a jobboldalon a hátvédet, de a beadása nem sikerül, elszáll a kapu előtt.

16. perc – Szabadrúgás szélről, a szögletvonaltól majdnem. Gyepes fölébikázza a labdát.

A magyar válogatott története során először győzné le Portugália nemzeti tizenegyét: az eddigi nyolc találkozóból ötöt a vendégcsapat nyert, három pedig döntetlennel végződött.

Sajnos tényleg jobbak a vendégek. Hiányzik a lendület a magyarok játékából.

11. perc – Magyar szabadrúgás, tizenegyesgyanús helyzetből mellé megy a labda.

9. perc – GÓL. Sajnos ismétli magát a történelem: Pepe befejel szabadrúgásból. Vezetnek.

Nem igazán van elképzelés a magyarok játékában, a svédek ellen jobban ment. Eddig legalábbis úgy tűnik, de remélem rámcáfolnak.

7. perc – Magyar labda a portugálok tizenhatosában, de a kapus kifut és elkapja.

5. perc – Eddig a portugálok támadnak, ők birtokolják a labdát.

2. perc – A portugálok jutnak el először az ellenfél – ez esetben a mi – tizenhatosunkba. Semmi nem történik.

1. perc – A portugálok kezdik a meccset.

Ismét teltház van a Puskás Ferenc-stadionban. 42 ezer néző.

„Be kell rúgni! Ez a taktika!” – a lakótársam ezt mondta. Igaza van!

Figo is ott van a meccsen. A nézők között. Lehet, hogy most az egyszer jobban örvendenénk, ha a pályán lenne.

Egyben sziasztok, megkezdjük a közvetítést. Sőt, már meg is kezdtük. A himnuszokat hallhatjuk.

Reméltük, hogy jó hírrel kezdhetjük a közvetítést, mert a máltaiak sokáig tartották a svédeket. De hogy ezeknek mekkora szerencséjük van…! A 81. percben gólt szerzett Málta, csak éppen az irányt tévesztette el: őngól született, amellyel Svédország ugyanolyan gyámoltalanul, mint a magyarok elleni meccsen, de elvitték a három pontot. A második helyhez így kötelező a ma esti győzelem. Hajrá magyarok!

Kezdőcsapatok:
MAGYARORSZÁG:
Babos Gábor – Bodnár László, Gyepes Gábor, Juhász Roland, Halmosi Péter – Vadócz Krisztián – Huszti Szabolcs, Tóth Balázs, Dárdai Pál, Dzsudzsák Balázs – Torghelle Sándor
PORTUGÁLIA:Eduardo – Bosingwa, R. Carvalho, Pepe, Bruno Alves – Raul Meireles, Tiago, Ronaldo, Deco, Duda – Liedson

Kovács Hont-Imre és Sallai Loránd

~ Szerző: khibedy - 2009/09/09.

10 hozzászólás to “Magyarország–Portugália (élő közvetítés)”

1. Nem lattam ezt a magyar meccset most kivetelesen.A bealvos focitol en is bealszok sajna.Meg beuntam a nemtörtenik semmi eredmenyekkel meccseket Meg az 1:0,0.1,2:1 eredmenyeket.Kerdes!Ez egy Wb selejtezö.Erett vajon egy magyar valogatott arra,hogy vilag szinten felmerje az erejet a vilag legjobb csapataival?Szerintem nagyon messze van attol es csak a csodakban lehet bizni vagy ahogy a Portugaloknal is elöfordul,hogy atadjak a lehetösegeket masoknak mert utogyujtasosak?Bizzunk benne!Azert mindent bele!es Hajra Magyarok!!!!

• A vilÁgbajnokság sem a világ legjobb 32 csapatáról szól, mert akkor mit keresne ott Szaúd-Arábia és egyéb ilyen országok. Ezzel a focival Ázsiából vagy Óceániából be lehetne jutni talán, de Európa nem az a közeg, amelyik kienged a vb-re ilyen vérszegény csapatokat. Jó volt reménykedni, ezután is reménykedünk, de már nem olyan. Nem biztos, hogy ez a magyar csapat lenne a vb leggyengébb csapata. De biztos sokat nem tudnának mozdítani. A magyar focinak mindenképpen egy óriási felüdülés lenne ha kijutnának egy vb-re. Akkor is, ha pont nélkül jönnének haza. Senki sem emlékszik egy idő után, hogy x ország hány ponttal zárta a csoportküzdelmeket, de ha ott volt, arra a “x” lakói mindig emlékezni fognak.

2. anglia-horvatorszag 5:1

3. Anglia-Horvatorszag 4:1

4. Peldas focit tolnak a nemetek!Azerbaidzsan ellen mar 4:0 Igazan pörgös es jo a meccs!

5. ha a tévén béna a riporter, hallgassátok a http://www.mr6.hu oldalon pl. a debreceni élő adást!!!

• “Megzavarhatjuk a portugálokat” – mondta már vagy tízszer a szakértőnek hívott bácsi, nem tudom ki az, nem hallottam a nevét. És “ha a gól nem lett volna, kiegyensúlyozott döntetlen lenne a magyarok javára” – volt valami ilyen kijelentés is. Érdekes meglátás.

6. Elég gyengén játszik a magyar válogatott…de a riporterek sem teljesítenek valami fényesen:))….A hideg ráz a “Deco sem indul be” féle megjegyzésekből. Inkább alszom és közben reménykedek, hogy valami csoda történik és nyer a magyar nemzet 11:D