Mennyi idő kell még Talmácsinak?

Nyolc MotoGP-futam után sem zárkózott fel a középmezőnyhöz Talmácsi Gábor, a 125 köbcentis kategória 2007-es világbajnoka. Talán túl gyorsan jött a váltás, fejlődnie kellett volna még a 250-eseknél. Sajnos három futam után abbahagyta a versenyzést ebben az osztályban – nézeteltérések a csapattal stb., korábban beszámoltunk róla.

A 250-eseknél egy 10., egy 4. és egy 7. helyet szerzett meg, a begyűjtött 28 pont után pedig kiszállni kényszerült a versenyből. Két kihagyott futam után a Katalán Nagydíjon láthattuk viszont, de ekkor már a királykategóriában. Az első futamokon senki sem várt tőle csodát, mert nyilván, egy 800 köbcentis „csíkhúzót” nem lehet egyik napról a másikra megszokni, tapasztalat kell oda.

Az első két futamon bedöcögött utolsó helyen, a harmadikon kiesett. A negyedik futamán megszerezte az első pontját. Ha kicsit cinikus akarok lenni, akkor azt mondom, hogy a „Baumgartner-módszerrel” céléba ért úgy, hogy előtte kiestek néhányan, így az utolsó pontszerző hely az ölébe esett.

Azóta folyamatosan pontszerző, de szinte mindig a már említett módon. Nagy Britanniában hárman még befutottak utána, de ők rövid időre kicsusszantak a versenyből, ezért került eléjük.

Örvendhetünk ezeknek a pontoknak, de mikor nő fel Talma a 800 köbcentihez? Mégiscsak világbajnok versenyzőről van szó! Legutóbbi alkalommal az előtte – 13. helyen – befutó Canepához képesti is majdnem 20 másodperces háránnyal érkezett célba. Miért szokja ennyire nehezen az új motort Talma? Reméljük nem ő a MotoGP Bourdais-ja…!