Belga Nagydíj (élő közvetítés)

Elérkeztünk az idei évad 12. futamához. Az egyik legizgalmasabb futam vár ránk: Spa már a szabadedzéseken és az időmérőn is több tekintetben is meglepett minket.

A Ferrari hosszú idő elteltével újra a dobogó tetejére állhatott Spában. Raikkönen a hatodik helyről indulva már az első körökben átvette a vezetést. Fisichella a Force Indiával végig a finn világbajnok nyomában haladt, megérdemelten szerzett 8 pontot. Az indiai istálló fennállása első pontjait gyűjtötte be, egyenesen egy dobogós helyezéssel. Ugyancsak nagy futamot ment Vettel: a német a nyolcadik helyről indult, kiváló taktikával megverte a jól teljesítő BMW-ket és ferlállhatott a dobogóra.

A BMW a mezőny legjobbja volt a mai futamon. Csapatszinten a BMW szerzett csak pontot mindkét pilótájával. A Brawn bajban van, a Toyota sem tért magához, Trulli a csapat hibája miatt csúszott le a pontszerző helyezésről.

Az idény egyik legjobb futamát láthattuk – az elvárásoknak megfelelően. Találkozunk Monzában (pontosabban a képernyő előtt) két hét múlva!

Dobogón: Raikkönen, Fisichella, Vettel

Barrichello autója lángokban gurul be a boxutcába.

És idén előszőr győz a Ferrari! Története során először pontot szerez a Force India! Sőt, dobogón végez! Vettel a harmadik! Kubica, Heidfeld, Kovalainen beér Barrichello, Rosberg a többi pontszerző.

Utolsó kör – Barrtichellót kergetik, égeti az olajat, talán beér a brazil.

Az elmúlt futam győztesének egyre jobban purcol a motorja. Nem valószínű, hogy kibírja.

42. kör – Barrichello motorja füstöl. Ki kell szálljon lassan a brazil.

40. kör – A fiatal német 4 mp-re közelítette meg Fisichellát.

39. kör – Vettel megfutja a leggyorsabb kört. Toszítja FIsichella után.

36. kör – Vettel az élről megy gumicserére. Megelőzi Kubicát? Meg! Harmadik!

35. kör – Fisichella javít minden körben. Raikkönene, „Iceman” azonban nem az az idegbeteg fajta, aki emiatt hibázna. Persze akármi megtörténhet.

Raikkönen és Fisichella újra egyszerrre jönnek a boxba. Feszültségből van elég! Mindketten 7,1 alatt végeznek, kicsit nyer Raikkönen.

31. kör – Kubica gumicserén. „Légüres” térbe jön vissza az ötödik helyre. Sokat hozhat ez neki.

Ha a jelenlegi pontszerzők mind kiesnének, Badoer szerezne egy pontot. De inkább ne szerezzen!

28. kör – Alonso feladja a versenyt. Kirendelik az elpuskázott boxkiállás miatt.

28. kör – Barrichello második kiállása. 11. helyre jön vissza.

27. kör – Kovalainen első gumicseréje. Egykiállás?

Visszajátszásból kiderült, hogy a bal első kerék már a rajtnál megsérült, emiatt voltak gondolk a gumicserénél. Eddig kitartott a rossz gumi! Hát ez minden szempontból emlísre méltó!

25. kör – Alonso lágy keverékű gumit kap, újabb csaapthiba. Alonsónak sem sikerül a gumicsere. A bal elsőt ellógatják, rengeteget veszít.

24. kör – A finn világbajnok nem tudja leszakítani magát Fisichelláról.

Trulli végleg kiáll, Raikkönent hatja a csapat, egy Force Indiától fél a Ferrari! Hihetetlen!

22. kör – Az élmezőnyből hárman versenyeznek gumicsere nélkül. Már csak ketten, mert Buemi éppen beáll a boxba. Alonsóról és Kovalainenről van szó.

20. kör – Sutil megelőzi a frissen visszaállt Rosberget.

Rosberg kiáll a boxba, Fisichella gyorsabb Raikkönennél.

18. kör – FIsichella semmivel sem lassabb Raikkönennél. A Foce India továbbra is kitart.

Vizsgálják a korábbi Webber–Heidfeld esetet. Pedig Webber elengedte Heidfeldet, ennek ellenére boxutca-áthajtásos büntetst kap. Elúszik a dobogós helyezés esélye.

15. kör – Webber és Heidfeld majdnem ütközik a boxutcában. Raikkönen és Fisichella egyszerre jönnek ki, marad a 2 mp-nyi távolság.

Glock a negyedikről a tizenharmadik helyre esik vissza, csapathiba miatt késik a gumicsere után.

13. kör – Kubica a boxban. Kovalainen elé érkezik a 9. helyre.

11. kör – Nem Barrichello kezdi a betervezett gumicseréket, mert ő már a SC alatt kinn volt. Kubicát várják a BMW-szerelők, de Fisichellának is mennie kell.

10. kör – Enyhén felszakadozott a mezőny, de mindenki látótávolságon belül van. Bármi történhet, következnek a boxkiállások egy-két körön belül.

9. kör – Sutil is lehúzza Nakajimát. Szépen mennek a Force Indiák, van erő a kocsiban. Eddig…

7. kör – Barrichello Nakajimát húzza le hasonlóan, mint Raikkönen Fisichellát.

Vettel Rosberget előzte meg. Hetediken a német.

5. kör – Kiment a SC, Raikkönen támad, és simán előz. Raikkönen vezet a KERS-szel.

3. kör – Javítás: Trulli volt a boxutcában, nem Glock. Glock az élmezényben körözget. Heidfeld ahatodikra esett vissza. Badoer hét helyet javított az előtte lezajló balesetsorozat miatt. Még mindig Safety Car.

Raikkönen nem a páylán előzött, hanem a betonozott bukótéren. Meglátjuk, lesz e gondja emiatt. Buton seem folytatja a versenyt. Grosjean is kiesett. Barrichello és Glock már megjárta a boxutcát, erlment a futamuk.

2. kör – TÖbben kicsúsztak, Raikkönen egy pillanatra vezetett is, most újra Fisichella vezet. A biztonsági autó mögött megy a mezőny.

1. kör – Fisichella eljö, Raikkönen másodikra jön fel. BVarrichello beragad. Hárman kiesnek: Hamilton, talán Alguersuari és még valaki. Jön a Safety Car.

Rajtkockákon az autók. Indulunk!

És elindul a bemelegítő kör.

A Force India még egyetlen pontot sem szerzett. Tavaly sem. Ezen a futamon az istálló egyértelmű célja a pontszerzés. Közben várjuk a szavazatodat a korábbi bejegyzésünkben: ki nyer?

A pole-ból Giancarlo Fisichella, a mezőny egyik legrégebbi versenyzője indul. Force India először indulhat első rajtkockából. Fisichella Badoert helyettesítené, Sutil a McLaren felé kacsintgat. Vajon emiatt a jó teljesítmény? Vagy eddig is benne volt ez az autóban csak a pilóták motiváltsága hiányzott?

A Spa-Francorchamps a jelenlegi bajnokság leghosszabb pályája: 7004 méter. A sorozat egyik legősibb futamán 44 kört teljesítenek a versenyzők.