Elvesztettük amit megtarthattunk volna: Magyarország–Románia 0–1

Magyarország egyetlen góllal kikapott Romániától. Olyan mérkőzést veszítettünk el, amelyen egy döntetlent kihúzhattunk volna. Nem éppen színvonalas, de mindenképpen mozgalmas meccset láthattunk. Csak ez az eredmény ne lenne…!

Az első félidőben nagyjábal egyforma hatásfokon játszott a két csapat. Mindkét válogatottnak voltak aprócska megvillanásai, de kevés veszélyes helyzet alakult ki. Ha nem magyar vagy román szinten mérjük a focit, hanem a “nagyhatalmak” szintjén, akkor szinte azt mondhatjuk, hogy nem is volt veszélyes helyzet az első félidőben.

Egyszer csak jött egy nagy védelmi hiba, a tizenhatos bal sarkában ott maradt Ghioane egyedül, és bebombázta a labdát a hálóba. A 42. percben szerzett gól maradt az egyetlen az egész meccs során.

A második félidőben jobb támadásaink voltak, a románok nem igazán törtek ki a magyar kapu felé. Érett a magyar gól, támadásról támadásra, de aztán kiszáradt még érés előtt. Annak ellenére, hogy Koeman tanítványai uralták a második félidőt, az egyenlítés elmaradt.

A meccs egyetlen pillanatában sem érződött, hogy barátságos találkozóról van szó. Mindenki mérgelődött, mintha tétmeccs lenne, és mindenki igyekezett – igaz, a maga magyar vagy román szintjén.

Összességében Románia nem érdemelte meg a győzelmet, a magyarok pedig nem voltak annyira meggyőzőek, hogy megérdemelték volna. Egy döntetlen sokkal reálisabb eredmény lenne.

Reméljük tanulságnak jó volt így is a meccs, bízzunk benne, hogy Koeman meg tudja oldani a válogatott egyenleteit. Fontos meccsek következnek a vb-selejtezők jegyében, nem engedheti meg magának a magyar válogatott, hogy ennyire tehetetlen legyen az ellenfél kapuja előtt.

Kovács Hont-Imre

~ Szerző: khibedy - 2009/08/12.

4 hozzászólás to “Elvesztettük amit megtarthattunk volna: Magyarország–Románia 0–1”

1. A szinvonal és a helyzetek alapján egyik csapat sem érdemelte volna meg a győzelmet. A románok gyakorlatilag egyetlenegy épkézláb helyzetükből (ahhoz is egy súlyos védelmi hiba vezetett) találtak be. Bár valóban olykor rutinosabbnak tűntek, a románok az úgynevezett átmeneti, fiatalositási időszakban vannak (és ez meglátszott), csupán minimális matematikai esélyeik maradtak a továbbjutásra. A magyaroknak sajnos – bár nagy esélyekkel rendelkeznek -, ilyen szerepléssel nem jósolok fényes jövőt a svédek és a portugálok ellen. Bár a 2. félidőben néhányszor szépen felvezették a labdát a 16-ig, a kapu előtt nem találtak megoldásokat. Az, hogy Comannak egyáltalán nem kellett védnie a 2 részben, mindent elárul támadó játékukról.

2. És még egy moderátori hozzászólás. A meccs kezdete óta a spam 11 hozzászólást tiltott le. Valószínűleg mást is zavar ez az eredmény, s kifut az emberből a trágárság 😛

3. Igen, rutinosabbnak latszodtak tenyleg, de nem erdemeltek meg a gyozelmet. De akkor is meg kellett volna legyen az a dontetlen. A rugdosas nem kellett volna, de a magyar-roman csak felszinen baratsagos meccs. foleg egy ujpest-steaua utan, amit meg nem felejtett el senki.
    Most mar mindegy, Portugaliatol kene negy pont s a svedektol egy s akkor mienk a vigyorgas (a play-offokig legalabb).

4. A romanok rutinosabb csapatnak latszottak, a magyarok pedig nem kellet volna nyakba-fobe rugdosni a roman vedoket, mert csak baratsagos mecs volt