Sziasztok, üdv mindenkinek! Ha esetleg indián is követi a közvetítést, üzenem neki, hogy UFF! Szurkolj velünk a CFR-nek!

Steaua-Kolozsvári CFR
2-2

Gólszerzők: Surdu 43′, Kapetanosz 68′, illetve Koné 3′, Flores 54′.

VÉGE a meccsnek. 2-2-es döntetlennel zárul a derbi. Rövid beszámoló néhány perc múlva.

90+3 perc – Konét lecserélik, de előtte kap egy sárgát lefele jövet. Pofázott valamit. Dică jön fel.

Már a hosszabbításban járunk, nagyon veszélyes támadásokat láthatunk, de egyik sem fejeződik be góllal.

88. perc – Helyzetben a kolozsvári alakulat. Deac elhibázza. Aztán a Steaua puskázott el egy még nagyobb helyzetet.

87. perc – Dubarbier megint eljátszodja a mérgeskét, ismét elrúgja a labdát. Megúszta az újabb sárgát.

86. perc – Percenként két szabálytalanság történik. Csak az indulatok jobban el ne szabaduljanak. Látványos, csak nem sportszerű dolog.

83. perc – Nuno Claro is pattogni kezd. Zendülnek a CFR kapuja előtt. Egy-egy sárga Surdunak és Nuno Clarónak. Egyre indulatosabba meccs.

82. perc – Dubarbier felháborodik, sípszó után messzire rúgdossa a labdát. Flores után ő is besárgul, ugyanazért az ócska hibáért.

79. perc – Peraltát Traore váltja.

76. perc – Kisebb-nagyobb helyzetek mindkét oldalon. Még mindig dinamikus a meccs, van akarat a csapatokban.

70. perc – Második Steaua-csere. Székely helyébe Ochiroşii jön.

68. perc – GÓL. Az alig beállt Kapetanosz betalál. A kapu üresen áltt, mert Nuno Claro a másik oldalon védett. Nem éri el a görög csatár labdáját.

Stancut lecserélik, Kapetanosz j0n a helyébe.

65. perc – Tony a földön marad egy keményecske ütközés után.

Bergodi mérgelődhet. Az olasz tréner korábban a CFR-nél is megfordult, nem is akárhogy: bajnoki bronzéremhez vezette a vasutasokat, úgy hogy az utolsó 100 méterig versenyben volt éppen a Steauával az ezüstért. A mester helyébe a csapatot bajnoki győzelemre vezető Ioan Andone állt.

58. perc – Stancu révén szinte egyenlít a Steaua. Kicsivel megy fölé a fejelés.

57. perc – Flores a gólja után egy sárgát is összeszed, mert eldobta a labdát.

55. perc – Mara helyére Deac jön. Első csere.

54. perc – GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Flores fejeli a labdát a hálóba szöglet után. Ismét vezetünk! Flores első gólját szerzi a CFR színeiben. Kellett ez nagyon!

Mindkét oldalon ijesztő helyzetek.

A kirobbanó formában játszó gólszerző Surdu korábban a CFR támadósorában is remekelt. 2005-006-ban.

50. perc – Most ismét a CFR a veszélyesebb. Nagy helyzetek. De a Steaua is támad ha kell, ha nem.

Durvábban kezdődik a második játékrész. Több a szabálytalanság, több az indulat.

46. perc – A CFR megkezdi a félidőt és majdnem gólt szerez a 20. másodpercben. Koné nem tudja befejezni az akciót.

Kezdődik a második félidő másodperceken belül. Nincs változás a csapatok felállásában.

Vége az első félidőnek. 1-1. A Steaua egyre veszélyesebb, de a CFR sem tökmagozni ment a Ghenceába. Szönet után találkozunk.

46. perc – Egy percet hosszabbít a játékvezető.

42. perc – GÓL. Surdu kiegyenlít. Középen üresen marad és a kapussal szemben berakja a hálóba. Sajnos benne volt a levegőben.

40. perc – Figyelemre méltő CFR-próbálkozások. Elől nincs gond, a támadójáték jó, de a védekezés kicsit összeomlott a meccs elejéhez képest.

37. perc – Tizenegyesért vinnyognak a Steauánál. Közben beadták a szögletet, és fölé ment a labda. Félidőben kicsit fel kell frissíteni a csapatot.

36. perc – Veszélyes Steaua-ellentámadás. Szabadrúgás ismét kifelé.

33. perc – Óriási helyzetbe kerül ismét a Steaua. Ezúttal szögletből. Nuno Clarót leszedik a levegőből, szabadrúgás kifelé.

Egyre veszélyesebb a a Steaua. És egyre több a védelmi hiba Tony oldalán.

30. perc – Óriási kavarodás a CFR tizenhatosánál, Stancu mellélőtt, de nem sokkal. Megúsztuk!

29. perc – Megvolt az első jelentős védelmi hiba a kolozsváriak részéről. Elbaltázták “sztjávájék”.

Rengeteg labdát elhalászik a CFR, ehhez persze kell a pontatlan fővárosi játék is.

26. perc – Újabb melléfejelés Peraltától. Baloldalon csapnivaló a Steaua védelme. Ki kell használni!

24. perc – Konét egyedül hagyják a jobb oldalon, pontos beadását Peralta mellé fejeli.

22. perc – Dubarbiert lesbe fut. Vagyis ott volt már eleve. De fegyelmezettebb a CFR játéka.

20. perc – Támadó szabálytalanságból jöhet újra a CFR. Támadó játékot játszik a Conceicao-legénység. Eddig beválik a 4-5-1-es stratégia.

A mai két meccs döntetlenre végződött. A galaciak hazai pályán nem bírtak az idei “újonc” Csalhóval, 0-0-ra végződött a meccs. A Temesvár 1-1-es döntetlent húzott ki a a jászvásáriakkal.

16. perc – A Steaua közel állt az egyenlítéshez, de nem sikerült nekik utolérni a labdát.

14. perc – Koné visszajön a pályára. Készül legalábbis, de kínlódik. Kicsit. Közben szépen támadunk.

12. perc – Koné a földön. Sántít lefelé, fél cipőjét viszi a kezében. Úgy értem az egyik cipőjét. Nem félcipőben játszik.

Dinamikus meccs, méltó a rangadó névhez!

9. perc – Újabb Steaua-helyzet. Kezd magához térni a fővárosi banda. Közben sikertelen, de nem veszélytelen kolozsvári ellentámadás.

8. perc – Nicoliţa hozza helyzetbe a Steauát, Nuno Claro a helyén van.

7. perc – Dubarbier sárgagyanúsan kézzel állította meg a labdát. Nem bünteti a bíró.

Szebben játszunk. Hajrá CFR! Így tovább!

3. perc – GÓÓÓÓÓÓÓL! Koné betalál egy pontos indítás után. Sunyin a hosszú alsóba passzolja a labdát.
2. perc – Surdut máris ápolják.

És a Steaua megkezdi a meccset.

A CFR kezdőcsapata:
Nuno Claro – Tony, G. Mureşan, Alcantara, Panin – Leao, Mara, Flores, Peralta, Dubarbier – Y. Kone.

A Steaua kezdői: Tătăruşanu – Golanski, Baciu, Ghionea, Petre Marin – Székely, Onicaş, Andrei Ionescu, Nicoliţă – Surdu, Stancu.

Már a pályán a legények. Fényképezkednek s minden ehhez hasonló szokásos dolgot.

A CFR utoljára több mint hatvan évvel ezelőtt győzte le idegenben ma esti ellenfelét: 1948-ban a vasutasok 4-1-es sikerrel hagyták faképnél a hazaiakat. Az eddigi CFR-Steaua párharcokból tizenháromszor a bukarestiek, kilencszer a kolozsváriak kerültek ki győztesen, további hat alkalommal döntetlen született. A fővárosi találkozók közül kilenc hazai, kettő vendégsikert hozott, míg három meccs döntetlennel ért véget.
Az összecsapást egyébként telt ház előtt rendezik, több mint 18 ezren követik a helyszínen a játékot.

A CFR három alapembere hiányában utazott Bukarestbe: Toni Conceicao nem számithat az Urziceni elleni szuperkupát követően utólag felfüggesztett Cadura és Culiora, illetve az első fordulóban kiállitott Danira. Túloldalon a Steaua a frissen leigazolt, ám lesérült Tănasén kívül teljes arzenáljával várja a 2. forduló rangadóját. Emellett az utóbbi évek mérlege mindenképpen a hazaiaknak kedvez. A CFR egyáltalán nem érezte jól magát a Ghencea-stadionban 2004-es élvonalba jutása után: a májusi 1-1-es döntetlenen kívül a vasutasok a korábbi négy alkalommal is vesztesen hagyták el a pályát. Trică korábbi sikereinek a helyszínén fog szerepelni, a vendégek támadó középpályása a katonacsapatnál töltött négy év alatt egyszer bajnoki címet nyert (2001-ben).