Élő közvetítés: CFR Kolozsvár-Unirea Urziceni

Sziasztok! Majdnem két hónapos szünet után tegnap útjára indult a román labdarúgó-élvonal 2009-2010-es idénye. A Kolozsvári CFR 1907-tel együtt rajtol a sportblog csapata is: a vasutasok első bajnok Urziceni-i Unirea ellen mérkőzését élőben követhetitek szöveges üzemmódban 20.30 órai kezdettel. A CFR a Szuperkupa, a bajnoki cím és a kupa elhódításával szeretné feledtetni az elmúlt idény bajnoki csalódását. Az első akadályát sikerrel vették: az szezonnyitó meccsen ugyancsak az Urziceni-t legyőzve, Szuperkupa-győzelemmel hangolódtak a bajnoki rajtra. A játékot a bukaresti Marius Avram vezeti.

CFR Kolozsvár-Unirea Urziceni 2-0

A CFR értékes győzelemmel kezdte az idényt: jelentős lélektani lendületet adhat a bajnokcsapat legyőzése. A vasutasok 3 ponttal, de a kiállított Dani nélkül utaznak a jövő héten Bukarestbe, ahol a Steaua fogadja őket. A CFR ma esti győzelmének érdeme vitathatatlan, ám az Urziceni csupán a 2. félidőben mutatta múlt idényi formáját. A szezon elején vagyunk, így még sokat fejlődhetnek a kolozsváriak.

Sziasztok, köszönjük, hogy velünk tartottatok!

90. perc: a bíró lefújja a találkozót.

87. perc: Kone kiáll, helyette Ruiz folytatja.

85. perc: Rusescu nagy helyzete, a kapufán csattan a labda.

82. perc: újabb csere: Brandan-Onofras

82. perc: Leao folytatja Peralta helyett.

81. perc: Alvantara szabálytalankodik a tizenhatoson belül, de Paduretu lövését hárítja Claro.

80. perc: Apostol-Paraschiv csere

78. perc: Dani is mehet zuhanyozni második sárgája után.

74. perc: Trica, a hazaiak kedvence belép Mara helyébe.

71. perc: Paduretu-sárga

68. perc: Dani 22 méterről a kapu fölé bombáz.

66. perc: Rusescu kinézi magának a rövid sarkot, Claro menti lövését.

63. perc: csere az Urziceni-nél, Paduretu váltja Bilascot.

61. perc: Ricardo Gomes megkapja második sárga lapját, miután Culióval szabálytalankodott.

57. perc: Alcantara reklamálásért sárga

56. perc: Brandan-sárga

55. perc: Dubarbier gólt szerez 11 méterről!!!

54. perc: Kontra után Kone 6 méterről kihagyja a helyzetet.

51. perc: Culio sárga lapot kap.

49. perc: kiszorított helyzetből keresztbe lőtt Maftei.

47. perc: Radulescu a tizenhatos sarkáról nrm találja el a kaput.

46. perc: megkezdődött a 2. félidő.

Olykor hamarkodó, de szép játékot mutattak az első féidőben a vasutasok. Nehezen, de végül sikerült áttörniük ellenfelük túlzsúfolt tizenhatosát. Az Urziceni a védekezésre alapozott, de a folytatásban muszáj lesz támadnia, így nyitott, látványos játékra számithatunk a második félidőben.
10 perc szünet után folytatjuk a közvetítést.

Ellenfele térfelén fejezi be a félidőt a CFR, a biró lefújja az első 45. percet.

Az Urziceni azonnal válaszol, de Bilascot szerelik a védők.

42. perc: GÓÓÓL!! Mara célpontos ívelését követően Peralta fejeli védhetetlenül a hálóba.

41. perc: Dani-sárga

39. perc: Gomez-sárga

Az Urziceni már a 16-tól távol sikerrel hatástalanítja a hazai támadásokat.

Rohamos CFR-támadások után a középpályára költözik a játék.

35. perc: Bilasco-sárga

35. perc: Tony próbálkozik 30 méterről, kevéssel kerüli el bombája a kaput.

33. perc: Culio veszélyeses csavar a bal szélről, a kapus ment.

30. perc: Mara-sárga

Urziceni is próbálkozik, de támadásaiba rendre hiba csúszik.

26. perc: a játék áll, Bilasco lesérült, a szélén ápolják.

23. perc: Culió távoli lövése szögletre pattant.

21. perc: szögletet követően Kone került golközelbe, mentett a vendég védelem.

16. perc: a CFR harmadszor végezhet szögletet eredménytelenül.

A technika ördöge közbeszólt, szíves elnézéseteket kérjük. A közvetítés kicsit szünetel.

Elkezdődött a bajnoki szezon első mérkőzése.

Íme kezdőcsapatok:
CFR: 1. Claro, 4. Panin, 15. Alcantara, 20. Cadu, 2. Tony, 7. Dubarbier, 19. Culio, 31. Dani, 8. Peralta, 23. Mara, 17. Y. Kone
Vezetőedző: Antonio Conceicao