Magyarország-Hollandia női vízilabda-mérkőzés (tudósítás a negyedek végén)

Magyarország-Hollandia 9-10

A magyar női vízilabda-válogatott Hollandia ellen játszik az ötödik hely megszerzéséért. Az első negyed végén 1-3 az eredmény, mindkét oldalon sok a hiba, de a hollandok vezetnek.

A második negyed sem hoz sok változást, a hollandok már hárommal vezetnek. A magyarok lövései nem találják el a kaput. Lehetne nagyobb is a különbség, de a hollandok sem azt a játékot mutatják, amivel tavaly olimpiát nyertek.

Ez már vízilabda! A magyar védelem összeállt, egyenlítettek, majd egygólos vezetést szereztek. A fiatal Keszthelyi Rita két gólt is szerzett. Főleg kontrákkal sikerült meglepni a holland csapatot.

A negyedik negyed elején a magyarok elhúztak két góllal 8-6-ra, majd a hollandok egyenlítettek és fordítottak. A végjátékban a hollandok jobban bírták a gyűrődést és 10-9-re nyertek.

A magyarok a 7-8. helyért játszanak a spanyol-ausztrál meccs vesztesével.