Élő közvetítés Rómából: Magyarország–Szerbia (férfi vízilabda)

Köszöntök mindenkit, hajrá magyarok!

Magyarország-Szerbia 9-10

A szerbek jutottak a négy közé, mi a horvát-román meccs vesztesével játszunk az ötödik helyért. Köszönjük a figyelmet, hamarosan összefoglalóval jelentkezünk.

Emberelőny, de sajnos a blokkra lőjük a labdát.
Vége… kikaptunk…

A bírók nem állnak a helyzet magaslatán, újabb szerb előny. A szerb másodedző piros lapot kap. Az utolsó magyar támadás következik, 14 másodperc van hátra.

Sajnos szerb gól.. emberelőnyből. (9-10)

Kis Gábor végleg cserés kiállítása… megunta, hogy a bírók nem fújják le és csúnyán odaütött a szerbnek. Két perc van hátra.

Soro védi Kiss Gergely lövését. Sarokdobás következik a magyaroknak…

Felhangzik egy hatalmas Hajrá magyarok a játékosoktól! Na most mindent bele, fiúk! A szerbek nyerik a ráúszást.

20 másodperc van még támadnak a szerbek.. kivédekezzük! vége az első hosszabbításnak.

Szemtelen emberelőnyös játék! Kis Gábor fantasztikus gólja. Egyenlő megint. (9-9)

Nem figyelünk Alexicsre… hatalmas gól távolról. (8-9)

A szerbek támadhatnak először, kemény játék, a kapufa segít a magyaroknak.

Most 2×3 perc hosszabbítás, ha ott sem dől el, akkor büntetőpárbaj.

Nagyon hiányzik a Kapitány a partról.

Nagy Viktor kivédi!!! Jön a hosszabbítás.

25 másodperc van hátra, a szerbek támadnak.

Kivédekezzük az emberhátrányt.

Másfél perc van még hátra… nagyonagyon izgalmas a meccs. Madaras Norbert lövése fölészáll. A szerbek centerei kipontozódtak.

Magyar emberelőny, a kisebbik Varga lövése a blokkról kipattan.

Mátéfalvy Csaba időt kér.. ilyen sem volt még. Szerencsére Kemény Dénes nem ül messze a lelátón…

A bírók nem kedvelik a magyarokat… emberhátrány megint, és Nagy Viktor fantasztikusan véd!

Szerb emberelőny és gól. (8-8)

Kemény Dénes piros lapot kap! Reklamálásért állítólag…

Varga Zsolt szép csavara nem jut a gólvonalon túlra.

Szép védekezés!!!

Kiss Gábor ötméterest harcol ki, Kiss Gergő belövi. (8-7)

Varga Dénes elhozza a labdát!

Vége a harmadik negyednek. Legalább nem vagyunk hátrányban. Érdekes játékvezetés: a szerbek kemény játékát a bírók nem veszik észre…

Sajnos egyenlítenek a szerbek. (7-7)

Két szerb játékos kipontozódik. Magyar kiállítás, sapkaigazítás, szerb gól. Hosnyánszky Norbert kipontozódik. (7-6)

Ötméteres! Most velünk van a kapufa! Hosnyánszky Norbert labdája beszédül. Kettővel vezetünk. (7-5)

Madaras ottmarad, de kapufára ejti. Közben gyönyörű játék.

Szép játék, Nagy Viktor véd. A támadás kezd összeállni. A védekezés is.

Kiss Gergely gólt lő!!! Éljenek a balkezesek! Vezetünk először a meccsen!

Madaras Norbi egyenlít!!! Emberelőnyből hatalmas gólt lő.

Páros kiállítás, de a szerbek nem tudnak gólt lőni.

Ötméteres a magyaroknak. És Varga Dénes belövi! (4-5)

Kezdődik a második félidő. A harmadik ráúszást is a szerbek nyerik.

Gór-Nagy Miklós kipontozódik. Nagyszünet.

Végre! Az újdonsült apuka Madaras Norbert lő gólt. Zárkózunk. (3-5)

Kapuscsere a magyaroknál. Nagy Viktor áll a kapuban.

A szerbek 7 emberelőnyt kaptak eddig. Időt kérnek.

Jelentem: a kapufa összeesküdött ellenünk, egyik magyar lövés sem pattan befele.

A szerbek megint emberelőnyben játszanak, és Udovicsics gólt lő. (2-5)

És magyar emberelőnyből már megint csak a kapufát találja el Varga Dániel.

Magyar emberhátrányból nem születik újabb szerb gól.

Varga Dénes távolról a kapufára dobja a labdát.

A szerbek nyerik a ráúszást.

Letelt az első negyed, nem rossz meccs. A védekezés nagyjából a helyén van, jól játszanak a magyarok emberhátrányban, de a támadások nem pontosak.

Közben újabb magyar center-kapufa.

A másik oldalon is tudnak emberelőnyt lőni, Filip Filipovics szélről dobja be. (2-4)

Varga Dénes emberelőnyből betalál! (2-3)

Andrija Prlainovics szép ejtésgóljával már kettővel vezetnek a szerbek. Nem lesz ez így jó. (1-3)

Szép labda a center Varga Zsoltnak, de szerelik.

4. perc: hatalmas kapufa Gór-Nagy Miklóstól, majd a másik oldalon Andrija Prlainovics lő gólt. (1-2)

Gergely védi az emberelőnyös szerb lövést.

3. perc: Megvan a második emberelőny és a magyar egyenlítés. Kiss Gergely lövi. (1-1)

A szerbek megszerzik a vezetést egy kontra után.

1.perc: első magyar emberelőnyt Varga Dániel kapufára lövi.

Szerbia nyeri az első ráúszást.

Most folyik a bemutatás a római nyárban, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

A nézőtéren ott ül Molnár Tamás is, a magyar válogatott háromszoros olimpiai bajnoka, aki visszavonult a nemzeti csapattól .

Lehet, hogy csúszás lesz a programban, mivel a Brazília-Macedónia meccs, csak hosszabbítás után ötméteresekkel dőlt el a macedónok javára (16-15).

Most még Olaszország-Ausztrália meccs folyik a kilencedik helyért, az ausztrálok vezetnek 8-6-ra az utolsó negyed utolsó percében. Valószínűleg az ausztrálok megnyerik. A taljánok hazai pályán csak a 11-12 helyért játszhatnak majd Kína ellen. Alessandro Campagnát (az olasz szövetségi kapitány) ki is állítják a végére.

Hogy a szerbekről is szóljunk néhány szót: alapos változáson ment keresztül ez a csapat. Az olimpián történtek érdekes dolgok a szerb csapat háza táján: Stefik és Sapics, a két legnagyobb név, összeverekedett a bronzmeccs előtt, az előbbinek a karja tört el, az utóbbinak az arca és az orra sérült meg. Szóval nem volt feszültségektől mentes az olimpia vége. Most Udovicsics, a Pro Recco játékosa az egyik legjobb, de Filip Filipovics és Nikics neve is ismerősen hangozhat.

A magyar csapat jelentős fiatalításon ment át az olimpia óta: Benedek Tibor és Dr. Molnár Tamás búcsúzott a válogatottól, Kásás Tamás, valamint Varga Tamás ezt az évet kihagyja. A kapus Szécsi Zoltán sérülése miatt nem került be a keretbe (azóta megműtötték a térdszalagját). Nagyobb felelősség hárul az egyszeres olimpiai bajnokokra, akik a pekingi keretben a “nagy nevek” mellett nem volt olyan fontos szerepük, mint most. Érdemes tudni, hogy a magyar csapat nem tudott annyit együtt edzeni, mint a többi élcsapat, mivel a magyar bajnokság rájátszása nagyon elhúzódott.

A magyar férfi vízilabda-válogatott már a negyeddöntőben megkapta ellenfélnek Szerbiát, a nagy ellenfelet. A szerbek a C csoport második helyén végeztek és az olaszokkal játszottak vasárnap a negyeddöntőbe jutásért. Azt a meccset megnyerték, és ma már az örök rivális magyarokkal vívnak a négy közé jutásért. A magyar válogatott magabiztosan győzte le Kanadát az első csoportmeccsen, majd jött a németek elleni döntetlen. Végül egy kétkapus edzésnek is beillő meccsen egy „gyenge” tízessel, 15-5-re verték meg a Dél-Afrikai Köztársaságot.

Mostantól élesben megy a játék, amelyik csapat ma kikap, az lemondhat arról, hogy érmet szerezzen ezen a vb-n.

A magyarok legutóbb az athéni olimpia döntőjében verte meg a szerb válogatottat 8-7-re. Azóta egyszer sem sikerült nyerni ellenük, legutóbb az Unicum kupán nyertek a szerbek két góllal.
A pekingi olimpián nem játszott egymással a két csapat: a szerbek direkt kikaptak, hogy ne a magyarokkal kelljen játszaniuk a négy közé jutásért – vesztükre, hiszen az amerikai csapattól kikaptak az elődöntőben, és csak a bronzérem jutott nekik.

A negyeddöntő 15.00 órakor kezdődik.

Kezdőcsapatok:
Magyarország:
Biros Péter, Gergely István (kapus), Gór-Nagy Miklós, Hárai Balázs, Hosnyánszky Norbert, Kis Gábor, Dr. Kiss Gergely, Madaras Norbert, Nagy Viktor (kapus), Szivós Márton, Varga Dániel, Varga Dénes, Varga II Zsolt.
Szövetségi kapitány: Dr. Kemény Dénes

Szerbia:
Szerbia: Milan Alekszics, Marko Avramovics, Filip Filipovics, Slavko Gak, Zivko Gocsics, Szlobodan Nikics, Dusko Pijetlovics, Gojko Pijetlovics (kapus), Andrija Prlainovics, Nikola Radjen, Szlobodan Soro (kapus), Vanja Udovicsics.
Szövetségi kapitány: Dejan Udovicsics