Élő közvetítés Rómából: Magyarország–Kanada (női vízilabda)

Köszöntök mindenkit, hajrá magyarok!

Magyarország-Kanada 7-9

Köszönjük, hogy velünk tartottatok, hamarosan összefoglalóval jelentkezünk, holnap pedig ugyancsak 15.00 órától közvetítjük a férfi válogatott szerbek elleni negyeddöntőjét.

Vége a meccsnek, a kanadaiak örülhetnek. A magyarok az 5-8. helyért játszhatnak a továbbiakban.

A végére Tóth Ildikó még szépít, de ennek már nincs sok jelentősége.

A kanadaiak támadnak, de már biztos a továbbjutásuk.

Kész, elúszott a meccs… magyar emberelőny, magyar időkérés.

Közben újabb kanadai gól. Két perc van még a meccsből, és három gól a hátrányunk.

Kanadai emberelőny, rosszul játszunk, pontatlanok a passzok, a kanadai védelem nagyon jól áll a lábán, nagyon kiszorítják a magyarokat, figyelnek a távoli lövésekre.

Kétgólos hátrányban támadunk, de elveszik a labdát. 4 perc van hátra a meccsből.

A magyar lövés megpattan a blokkon. Nagyon kellene egy gól…

Magyar előny, és Szűcs Gabriella második gólját lövi. (6-8)

Magyar emberelőny, és a kanadai kapus véd.

Kapuscsere a magyaroknál, Gyöngyössy Anikó véd, Petrovics Mátyás időt kér.

Kanadai támadással kezdődik a negyedik negyed. És Robinson ejtésgóljával már hárommal vezetnek. Baj van.

Kisteleki Dóra lövése elhal a kanadai kezek sűrűjében. Ezzel vége az utolsó előtti negyednek. Vajon sikerül felállni kétgólos hátrányból?

Magyar emberelőny, jó lenne egy gól… sajnos nem találják a lányok a kanadai védekezés ellenszerét.

A magyar származású Csikos szerez akciógólt Kanadának. Már kettővel vezetnek.

A következő támadásból Robinson távoli lövését nem tudja hárítani Horváth. Megint hátrányban vagyunk (5-6).

Végre! Takács Orsolya egyenlít! (5-5)

Marina Radu emberelőnyből gólt lő. Vezetnek a kanadaiak (4-5).

Horváth Patrícia véd, a kontrából Valkai nem talál be.

Kezdődik a harmadik negyed. A labdát ismét Valkai Ágnes hozza el.

Nocsak, végre magyar emberelőny, de nem sikerül gólt lőni. A kapitány nagyon ideges. Vége a második negyednek is.

Időkérés Kanadának, a bírók most alaposan megtámogatják a tengeren túliakat, újabb emberhátrány, és szerencsés gól (a kapufáról pattan be). (4-4)

Újabb kanadai előny, de szép védekezéssel már a magyar csapat támadhat.

Pelle Anikó bombagólja!! Alaposan elnézte a kanadai kapus. Vezetünk!

Emberelőny a kanadaiaknál, de csak egy kapufára futja.

Akciógóllal válaszolnak a kanadaiak, Perreault 8 méterről dobja be.

Újabb emberelőny a magyaroknál, és Szűcs Gabriella góljával először vezet a magyar válogatott.

A magyar centert elsüllyesztik a bekkek, de nincs ítélet, mert levitte a labdát a víz alá.

A második ráúszást a kanadaiak nyerik, az első támadást blokkolják a magyar védők.

Vége az első negyednek. Az eleje kicsit nyögvenyelős volt, de a kétgólos hátrányból fel tudott állni a magyar válogatott.

Kontra itt, kontra ott, majd kanadai kapufa.

Drávucz elkapta a fonalat, fantasztikus gólt lő távolról! (2-2)

Ezúttal magyar emberelőny és magyar gól! Drávucz Rita a gólszerző.

A kanadaiak újabb emberelőnye és újabb gólja! Hajrá lányok!

Még mindig nincs magyar gól, ezúttal Tomaskovics Eszter lő kapufát.

Kanadai emberelőny, Takács Orsolyát küldik ki. És a kanadaiak betalálnak.

A meccs elején még sok a kapkodás, egyik csapat sem tud betalálni.

Ellentámadásból a kanadaiak nem tudnak gólt lőni.

Elkezdődött a meccs, az első ráúszást Valkai Ágnes nyeri, az első támadásnál rögtön emberelőnybe kerülünk, de kapufára dobják.

A játékosok már a medencében vannak, 15.00 órakor kezdődik a negyeddöntő. Reméljük a legjobbakat a magyar csapatnak!

Kezdőcsapatok:
Magyarország:
Gyöngyössy Anikó (kapus), Horváth Patrícia (kapus), Brávik Fruzsina, Drávucz Rita, Keszthelyi Rita, Kisteleki Dóra, Pelle Anikó, Poszkoli Rita, Szücs Gabriella, Takács Orsolya, Tomaskovics Eszter, Tóth Ildikó, Valkai Ágnes
szövetségi kapitány: Pertovics Mátyás

Kanada: Rachel Riddell, Krystina Alogbo, Katrina Monton, Emily Csikos, Joelle Bekhazi, Whitney Genoway, Rosanna Tomiuk, Dominique Perreault, Carmen Eggens, Christine Robinson, Tara Campbell, Marina Radu, Marissa Janssens
szövetségi kapitány: Patrick Oaten

Váncza Csilla

~ Szerző: Lóránd - 2009/07/27.

3 hozzászólás to “Élő közvetítés Rómából: Magyarország–Kanada (női vízilabda)”

1. Hát ez pocsék de nagyon húúúú de ideges vagyok, micsinalnak, a magyarok miért nem tudnak olyan kint védekezni mint a kanadaiak, emiatt ment el a meccs, mert ennek már vége….

2. Jók ezek a kanadai lanyok vagy csak mi játszunk pocsékul?

3. Végre megvan a vezetés, ezt már nem szabad elengedni.