Kikaptak a németek, miénk a vigyorgás!

A papírformának megfelelően könnyed győzelmet aratott a magyar férfi vízilabda válogatott a dél-afrikaiak ellen a római vizes világbajnokság utolsó csoportmérkőzésén.

A két csapat sosem találkozott egymással. A 15–5-ös (6–1, 3–1, 4–1, 2–2) végeredmény után lehet, hogy a torna sereghajtó csapatai közé tartozó Dél-Afrikának elég is volt ez a „találka”, minden esetre az eredmény magáért beszél.
Már az első negyedben 6–1-re vezetett a magyar válogatott. A fiúk játékán érződött, hogy nem szórakozni akartak az ellenféllel, de az is meglátszott, hogy a Kemény-legények nem vették komolyan a meccset. Érthető, mert szinte teljesen tét nélküli mérkőzés volt.

A magyar gólparádé felemésztette a dél-afrikaiakat, ennek ellenére látványban gazdag meccset játszottak a pólósok. Az ellenfél részéről is láthattunk említésre méltó akciót – keveset persze, de annyi elég is volt.

A dél-afrikaiak elleni mérkőzést hosszában-széltében mi uraltuk, de az igazi megmérettetés csak most következik. A csoportelsőség kérdése a németekkel való döntetlen miatt a csoport másik mérkőzésén, a Németország-Kanada találkozón dőlt el. A németek nem kis meglepetésre kikaptak Kanada válogatottjától 5–4-re (1–1, 1–0, 1–0, 2–3), így az A-csoport győztesei Kemény Dénes tanítványai lettek. A magyar válogatott egyenes ágon jutott a negyeddöntőbe, ahol a szerb-olasz középdöntő győztese ellen száll vízbe.