…És egy élő közvetítés a nőktől is: Magyarország-Üzbegisztán

A magyar vízilabdás lányok már megnyerték a csoportküzdelmeket, de ma még hátra van a csoportkör utolsó meccse. S le is játszodják, mert na… úgy illik és úgy is kell! Az ellenfél Üzbegisztán lesz. Kapcsolódjatok ki, és kapcsolódjatok be élő közvetítésünkbe 18 órától!

Magyarország-Üzbegisztán
18-5

Szép csaaptjáték, megvan a mérkőzés talán utolsó gólja. Brávik talált be újra. VÉGE a meccsnek! De nem! A magyar kapus saját térfeléről még betalál. Szép! És most vége.

Előnyből betalálnak az üzbégek. Tóth Ildit eltalálja egy kéz, magyarul kap egy pofot a nyaka köré. Leszáll, reméljük nem veszélyes.

Szépen játszodják be a centert, szépen fejezi be Brávik az akciót.

Még egy magyar kapufa. Emberelőnyből. Az a kapufa tud valamit heeeeej!

Távoli üzbég gól. A legszebb találata az ellenfélnek.

Pelle lágyan, messziről, kifinomultan, művelten stb. betalál.

Fejetlen játék után beejtenek egy gólt az üzbégek.

Időt kér az üzbég szövetségi kapitány. Az ázsiai cimborák az első negyed közepe óta nem találtak be. Ne sirassuk azért őket, nem olyan nagy baj az.

Kisteleki is beveri a labdát a hálóba. 14-2.

Valkai Ági góljával már 11-gzel vezetünk.

Újabb magyar gól.

Az labdáért úszó üzbég csaj még az irányt is eltéveszette kicsit. Szeeeegény.

A magyar lányok kétszeres világbajnokok. A két arany mellett egy ezüstünk is van, és az összesített éremtáblázat harmadik helyén állunk az Egyesült Államok és Olaszország mögött.

Tovább nő az előny. Emberhátrányban játszunk a negyed végén. És vége. Marad a 11-2. 4-0 javunkra ebben a játékrészben.

Pontosan helyezett labda: kapufáról bepattak Keszthelyi ejtése. Nyolc gólos a különbség.

Érdekes helyzet alakul ki: kiállítják a magyar kapust, Gyöngyössyt, de a játékosok kivédekezik a hátrányt.

Egyik csaaptot sem veti szét a játékkedv.

Hátrányba kerülünk, jól blokkolunk, támadunk. Az üzbégek lassan elfogynak.

Egy jól bejátszott center-gól a kilencedik magyar találatot jelenti.

Szűcs viszont szép gólt lő. Távolról a léc alá. Szűcs már két gólos.

Kapussal szemben sem sikerül betalálnunk.

Szerelik a mi centerüket is, újra sikertelen mindkét csaapt első támadása.

A harmadik negyed első támadását az üzbégek “rendezik”.

Hát ez a meccs nem a látványról szól. De miután megvan a csoportgyőzelem, ez kicsit edzőmeccs-szagú. Pelle betalál a negyed végére. Jön a nagyszünet.

Leszereljük az ellenfelet, újta robogunk az üzbég kapu felé. Ismét kapufa.

Hosszú szünet után betalálunk. Kisteleki Dóra a rövid sarokba csattintja a labdát.

Eredménytelen támadások mindkét oldalon. A magyarok nem veszik komolyan, az üzbégek hiába veszik komolyan a meccset.

A magyarok is emberelőnyt kapnak, de a kapufa újra megmenti az ellenfelet.

Kivédekeztük. Újta mi támadunk.

Emberelőnyt kapnak az üzbégek, a szövetségi kapitány időt kér.

Szűcs Gabriella növeli az előnyt.

Mindkét csapatnak kimarad az első helyzete. Újra a magyarok támadásban.

Elhozzuk a labdát.

Két góllal vezetünk az első negyed végén. Kissé pontatlanok vagyunk, de nem valószínű, hogy veszélyeztethet az üzbég válogatott.

Pelle, a csapatkapitány dob egy óriási gólt a hosszú sarokba. Vége az első negyednek.

Emberhátrányban vagyunk. Az ellenfél is pontatlan. Sajnos mi sem vagyunk a legjobbak. Kicsit szórakozottan játszunk.

Szép gól az üzbégektől. Egy távoli ejtést leszívtunk. Válaszként magyar kapufa. Újra.

Egy emberelőnyt már az első másodpercben gólra váltunk. Jó bejátszás, jó befejezés Tóth Ildikó részéről.

Kapufát lövünk. Percek óta nem esett gól.

Mire a kép megjött szépítettek az üzbégek.

A kép még most sem jött meg, de a háttérből tudjuk, hogy két gyors magyar támadás után máris 2-0-ra vezetünk.

Lehet az Újpest Szusza-stadionja fele útbaesik a TV, s a szurkolók szétkapták a berendezést. Ebből ne induljon pletyka, csak vicc. 😛
Hát ez vagány, de kép nélkül sokat nem érünk.

Képhiba a közvetítésben. Míg megjön a kép a németek elleni meccsről láthatunk bejátszásokat.

Kékben játszanak a magyar lányok. Folyik a bemelegítés. És az izzadság a szurkolók homlokáról.

Lassan kezdősik a meccs, a lányok már a medencében vannak.

Csapatok:
Magyarország:
Horváth Patricia (kapus), Tomaskovics Eszter, Tóth Ildikó, Kisteleki Dóra, Szücs Gabriella, Takács Orsolya, Drávucz Rita, Keszthelyi Rita, Brávik Fruzsina, Pelle Anikó (C), Valkai Ágnes, Poszkoli Rita, Gyöngyössy Anikó (kapus)

Üzbegisztán: Natalija Muraskina (kapus), Dijana Dadabajeva, Anna Pljusova, Viktorija Gorodcsanyina, Jevgenyija Ivanova, Jeszenyija Piftor, Natalija Pljusova, Anna Seglova, Ramiljin Halikova, Viktorija Salihova, Olga Majorova, Ljucia Gibazova, Jelena Duhanova (kapus)