Vízilabda: Magyarország-Németország (élő közvetítés)

Nagyon úgy tűnik, hogy sikerül élőben közvetítenünk a ma 19.20-kor kezdődő magyar-német vízilabda meccset. Várunk téged is, szurkoljunk együtt a Kemény-legények csoportelsőségéért!

Magyarország-Németország
7-7

A német támadás sikertelen, de marad az egál. 7-7 lett a vége. Kicsit meglepő.

…Pillanatnyilag megmentette. Aztán Stamm kiegyenlített. Baj van…

És Hosnyánszky, a meccs magyar hőse most talán egy góltól menti meg a csapatot. Visszatartja az elúszó németet.

Az első próbálkozás nem jön össze, szorítsunk a másodikért!

Magyar emberelőny, magyar időkérés. Bízzunk benne, hogy használni fog!

Német egyenlítés után gyors válasz az immár három gólos Hosnyánszky Norbitól.

Elhibázza az ötméterest Kiss Gergely! Hát ezt rosszkor időzítette.

Hosnyánszky után Politze is megszerzi a második gólját. Újabb német szépítő gól.

Hosnyánszky távoli góljával ismét két góllal vezetünk! Nagyon kellett ez!

Hamarabb indulunk a labdáért, ezért megkapják a németek. És fölélövik. Egészségükre!

Győzelem – és az ebből következő csoportelsőség – esetén a negyeddöntőben a C-csoport második vagy a D-csoport harmadik helyezettjével találkozunk.

…De az is lehet, hogy az utolsó negyedben akar nyerni a csapat. A lányok mintájára. (Három gól a tegnapi olaszok elleni meccs utolsó negyedében)

Szépítenek a németek. A vártnál talán kicsit nehezebben megy a játék.

A németek az újabb emberelőnyüket is időkéréssel indítják. Az elsőt kivédekeztük. Ezt is ki kellene…

Hátrányból fordul Biros és betalál!

Végre megvan a vezetés! Madaras talál be!

Születik egy magyar találat, de születése után kinyírják – érvénytelen.

Tegnapelőtt a Kemény-csapat jól megsapkázta Kanadát. Ha a németeket is legyőzzük, csoportelsők vagyunk. A lányok már megtették!

Óriási hiba. Továbbra is pontatlan a támadójáték. Emberelőnyt adtunk el ezzel a hibával.

Ismét a magyarok hozzák el a labdát.

A második negyedben nem kaptunk gólt. Fegyelmezettebb a védekezésünk, jobban figyelünk. De a támadójátékon javítani kell. Meg kell találni a német kapus gyenge pontját (nem a heréére gondoltam), és be kell erőszakolni a labdát a hálóba. Kemény Dénes elmeséli, hogy ezt hogy kell, és jöhet a harmadik negyed.

Majdnem megszerezzük a vezetést. De a labda úgy dönt, hogy megáll a gólvonalon. Döntetlennel kezdődik a nagyszünet.

Akármilyen cseles neve van Tchigirnek, megjegyezzük, annyit véd. Még mindig 3-3.

Huh, ezt megúsztuk. Kellett hozzá Gergely kapus is.

Emberelőny a németeknél. A szövetségi kapitány rögtön időt kér. Egy gól esett a negyedben és utolsó percben járunk.

Sikertelen próbálkozások mindkét oldalon. Marad a 3-3 egyelőre.

És Hosnyánszkynak végül sikerül becserkésznie a labdát a német kapuba. Egyenlítünk.

A cseles nevű német kapus, Tchigir (lepuskáztam a nevét) nagy formában bosszantja a magyar fiúkat. Véd, ha kell, ha nem.

Agyonkínlódunk egy emberelőnyt. Nincs elég hatékonyság a Kemény-fiúkban. Nem annyira “kemény” a csapat, mint az edző.

A második játékrész első támadását a magyarok vezetik.

Szép kezdés után pontatlan próbálkozások és fogyelmetlen védekezés miatt fordítottak a németek. Egy gólos előnnyel vágnak neki a második negyednek.

Savic a félidő végére vezetést szerez az ellenfélnek. 2-0-ról fordítanak.

Egy elhibázott lövés utáni fordulnak a németek és egyenlítenek. Ez sem volt akármilyen gól!

…A harmadikat nem sikerült. Hálószaggató gólt kapunk Politzétól.

Egymás után két lövést blokkolunk. Jól van embeeeer, így kell ezt!

A magyarok végigjátszott második emberelőnyét Kis Gábor fejezi be góllal. 2-0.

Varga Dániel találatával vezetünk! A németek “válaszlövése” nem találja a kaput.

Az első emberelőny lehetősége elúszik. És a németek is elúsznak, de a magyar kapus is véd.

Az első ráúszás a magyaroké. Hajrá!

A férfi vízilabda vb-k története 1973-ig nyúlik vissza. A magyarok nyerték az elsőt. Azóta a 2003-as barcelonai vb-n sikerült még egy végső győzelmet szerezni. Két arany, hat ezüst és egy bronzéremmel egyelőre vezetjük az örökranglistát.

Köszöntök mindenkit. Nemsokára kezdődik a magyarország-Németország világbajnoki csoportmérkőzés. Tartsatok velünk, hajrá magyarok!

Csapatok:
Magyarország:
Gergely István (kapus), Szivós Márton, Madaras Norbert, Varga Dénes, Gór-Nagy Miklós, Hosnyánszky Norbert, Kiss Gergely, Varga II. Zsolt, Varga Dániel, Biros Péter, Kis Gábor, Hárai Balázs, Nagy Viktor (kapus).

Németország: Alexander Tchigir (kapus), Florian Naroska, Fabian Schrödeter, Marko Savic, Marko Stamm, Marc Politze, Heiko Nossek, Julian Real, Tobias Preuss, Moritz Öler, Andreas Schlotterbeck, Sören Mackeben, Roger Kong (kapus).