Nem talált magára a Kemény-legénység

Már a németek szövetségi kapitánya, Hagen Stamm is elkönyvelte, hogy a magyarok ellen a tisztes helytállás már magában nagy eredmény, erre a magyar fiúk egy eléggé szétszórt meccsen döntetlent játszottak. Hiába kezdtek szépen, hiába vezettek két alkalommal is két góllal, a németeket nem lehetett megtörni. Hatékony védekezésük, és Tchigir kapusuk parádéja megakadályozta a magyar győzelmet. A 7-7-es végeredmény (2-3, 1-0,2-1, 2-3) nem éppen kielégítő…

Kemény Dénes csapata várakozáson alul játszott. A védekezés sem ment a legjobban, a támadásokat is számos alkalommal pontatlanság, figyelmetlenség törte meg. A csoportelsőség sorsa holnapután derül ki: a németek Kanadával, mi pedig Dél-Afrikával játszunk. Kegyetlenül meg kell porozni Dél-Afrikát ahhoz, hogy a csoportmeccsek után rögtön a negyeddöntőbe kerüljünk. Ha nem sikerül a csoportgyőzelem, a B-csoport harmadik helyezettjével játszunk a negyeddöntőért.

A Dél-Afrika elleni meccs pénteken 14.30-kor kezdődik, és élőben közvetítjük. Hajrá magyarok!