Sima kezdet – tarolt a magyar válogatott

A magyar válogatott lejátszotta első csoportmeccsét a római világbajnokságon. Kanada válogatottját az előzetes várakozásoknak megfelelően simán, 15-6-re győzték le.

A csoportban nem túl nagynevű ellenfelekkel mérkőznek a magyarok. A Kanada elleni meccs akár edzőmeccsnek is minősülhetett volna. A legtöbb kanadai támadás során a szoros emberfogás miatt 7-8 méterre voltak a kaputól, lövéseik vagy mellé mentek, vagy könnyen fogta őket a magyar kapus.

A magyar válogatott védelemben tehát jól teljesített, és támadásban is remekeltek. Persze Kanada ellen nem nehéz jól és szépen játszani, ennek megfelelően gyönyörű megoldásokat választottak. Elég csak Hosnyánszky Norbert félpályáról lőtt góljáról beszélni, vagy Biros Péter lehellet-finom mozdulattal ejtett góljára gondolni.

Kemény Dénes a felkészülés vége fele kritizálta a centerjátékot, ezért meglehetősen sok lehetőséget kaptak a centerek, akik a jó passzok után szépen fejezték be a támadásokat. Kiss Gábor nemcsak gólokat lőtt, hanem két ötméterest is kiharcolt. A két kapus, Gergely István és Nagy Viktor két-két negyedet játszottak, de nem volt túl sok feladatuk.

Annak ellenére, hogy Kanada nem képvisel komoly játékerőt a vízilabdában, a magyar pólósok komolyan vették a feladatot, és az első perctől kezdve szép játékkal múlták felül a tengerentúlikat.

Könnyen vette tehát az első akadályt a magyar válogatott, a 15-6-os végeredmény is bizonyítja. Bízunk a hasonló folytatásban és a hasonlóan szép és eredményes játékban