Serena vs. Venus. Élő közvetítés a wimbledoni női egyes döntőjéről.

Sziasztok! 16 órától megkezdődik Wimbledonban a női egyes döntője. A Williams-testvérek negyedszer találkoznak a wimbledoni fináléban. Kövesd a mérkőzést élőben a blogon! Találkozunk 16 órakor. Vagy délutáni 4-kor. Válaszd ki azt, amelyik jobban tetszik és aszerint kattints ránk!

Serena Williams-Venus Williams
7:6, 6:2

Serena Williams a Gyementyjevával vívott kökemény meccs után nővérét eléggé könnyedén veri. Az első szett a tenisz álomjátékáról szólt. Végtelenül kiélezett párharcban a fiatalabb testvér megnyerte az első szettet. A második szett is keményen kezdődött, de 2:2 után Venus elveszett. Nem tudott összpontosítani, fáradtabban játszott, Serena megérdemelten nyerte meg harmadszor a wimbledoni “salátás tálat”. Venusnak ez volt a nyolcadik döntője a füves pályán. Ötöt nyert, hármat elveszített, mindháromszor húga győzte le. Nem igazán borulnak egymás nyakába, de a páros döntő kibékíti őket.

2009. WIMBLEDONI GYŐZTESE SERENA WILLIAMS!

SERENA A NEGYEDIK MECCSLABDÁJÁT KIHASZNÁLJA! HAT ÉV UTÁN ÚJRA NYER WIMBLEDONBAN! VÉGE!

Egál. Megint. Hát ilyen nincs!

Maratoni játszma, maratoni izgalmak, maratoni pszichikai csata a két testvér között. Újabb meccslabda Serenánál.

Serena a második meccslabdáját is elbaltázza.

Serenának 40-30-as vezetés után meccslabdája volt! Hat év után ismét nyerhetett volna. Ez még várat magára. De megint nála az előny.

Serena a torna második kiemeltje, Venus a harmadik. Szafina volt az első, akit Venus lesepert a pályáról. Nem erre számíthattunk egy olyan meccs után. Egyelőre Serena az, akinek karnyújtásnyira ott díszeleg a wimbledoni győzelem.

És Serena újra nyer. Egyetlen játszma kell neki a wimbledoni “salátás tálért”.

Az idősebbik nővér veszít a formájából. Ez most nagyon rosszkor jön neki. Serena 40-0-ra vezet.

Venus egy dulpa-faulttal elveszíti az adogatását. Először vezet kettővel valaki. Most éppen Serena.

WTA-tornán eddig hússzor találkoztak. Az egymás elleni mérleg 10-10. A meccs végén elbillen valamerre. Beszámolunk róla.

Serena egy újabb ásszal nyeri a játszmát.

Venus egyenlít. Ezt így megszokhatjuk, ha még nem szoktunk hozzá.

Serena gyorsan lerendezi a harmadik játszmát. Megint vezet.

Venus válaszol az előbbi game-re. 1:1.

A lányok párosban megnyerték az olimpiát Sydney-ben (2000) és Pekingben (2008). Venus Sydneyben az egyest is megnyerte.

Serena egy tökéletes játszmával kezdi a második szettet. 40-0-ra veri nővérét.

Ugye jól gondolom, hogy nem hallhatom a szívverésüket a tévén keresztül? Azt hiszem el kell vigyem a tévét a szerelőhöz. A tolvaj tepedelmit neki!

Gyönyörű játékkal, nagyon okosan nyeri meg a szettet az ifjabbik Williams. Serenáé az első szett!

A román kommentátor szerint a meccs után bizony-bizony még a párosok döntőjét is hátba kell vágják a Williams-nővérek. Vajon befolyásolja a páros játékukat, hogy az egyik ma elveri a másikat?

Serena okosan nyeri a játszmát. Jöhet a tie-break.

Venus nehezen, de elviszi a játszmát. Eddig még nem volt két játszmás különbség kettejük között. Fej-fej mellett haladnak és veti szét őket az akarat.

Jelenleg 40-40 a játszma eredménye.

Serenának nagyobb a mellbősége. Eldöntöttem, hogy neki szurkolok. De nem pártoskodok, nem kell lelőjenek, megkínozzanak, vagy Balázs Palival gyötörjenek a Venus-rajongók. 😛

Ordítanak, kiabálnak, visítanak stb. Anyósnak szerintem egyik sem lenne kellemes, de teniszben ők a világ urai.

Serena hozza az adogatásait és nyer.

Az elvárásoknak megfelelően látványos, mozgalmas meccset láthatunk Wimbledonból. Döntő ez, nem akármi!

Venus ötször diadalmaskodott Wimbledonban. Serena “csak” kétszer.

…de az eredmény nem ezt tükrözi. Venus vezet.

Serena hat ászt ütött eddig. Venus csak egyet, és egy dupla-faultja is van.

Serena előnyt szerez, majd nyer. 4:4.

Mindketten elkövetnek egy-egy nagy hibát, de Venus szívja meg jobban. 40-15-ről egálon folytatódik most a meccs.

A fogadóirodák Venust tartják esélyesebbnek.

Serena a 2002-es Wimbledontól a 2003-as Australian Openig mind a négy GS-tornát megnyerte. Rajta kívül csak Steffi Grafnak és Martina Navratilovának sikerült, hogy mind a négy versenynek ő legyen a címvédője egyidőben.

Vezet Venus.

Serena 20 GS-győzelemmel bőcsködhet. Egyéni, páros és vegyes győzelmek összesen. (Venusnak is így van 16.)

Újra egyenlő az állás.

Venusnak 16 GS-győzelme van. És bekötözött lába.

Venus hozza a szerváit. Megnyeri a játszmát és ismét vezet.

Belemelegedtek a szakmába. Most már alig akadnak hibák, mindketten nagyon koncentráltan játszanak. Mára programálták a női páros döntőjét is, ahol a két Williams-lány is szerpel. Kidöglesztik magukat, aztán mind mehetnek párosulni… izé párosozni fáradtan.

Serena a harmadik ászával megnyeri a játszmát.

Venus 185 centi magas és 72,5 kg. Serena 175 centi és 68 kg. Mészárosok, ne kérdezzétek, hogy kicsontozva mennyi? 😛

A fehér bugyijuk és a fekete combjuk között akkora a kontraszt… De nem azt nézem, csak úgy feltűnt, mert szokatlan. Nekem.

Venus visszavág. Ő is agyonüti a testvérét. 40-0-ra.

…és csóréra veri nővérét. Egyenlít.

Serena egy nagy dög ásszal mutatkozik be.

Serena messzire üti a labdát, kimegy a pályáról. Nem ő, hanem a labda. Vezet Venus.

Feszültek a csajok, elég sok hálót ütnek.

Venus kezdi az adogatást. Kicsit kakául kezd, rosszul szervál, de kiegyenlít. 15-15.

Venus és húga között alig több, mint egy év a korkülönbség. Mindketten erős szerváikról (is) híresek. A legerősebb női szerva rekordját Venus tartja 129 mérföld/órás sebességgel.

Sziasztok mégegyszer. A lányok már a pályán vannak. Fényképet csináltak egy kislánnyal és egy tolószékes bácsival, akit valószínűleg illene ismerni, de én nem ismerem.