Férfiak elődöntője Wimbledonból. Élő közvetítés.

Ma a férfiak is agyba-főbe verik egymást a wimbledoni elődöntő alkalmával. A döntőket élőben közvetitjük, várunk téged is szeretettel s minden ilyesmivel!

Federer-Haas
7:6, 7:5, 6:3

Murray-Roddick

4:6, 6:4, 6:7, 6:7

Ma is színvonalas teniszt láthattunk Wimbledonból. Roger Federer a papírformának megfelelően három szettben verte Tommy Haast, bár a német jól tartotta magát a második szettig. Roddick és Murray több, mint három órán át meccseltek egymással, amíg eldőlt, hogy az angol közönség kedvence és reménysége, Andy Murray nem folytathatja a döntőben. Kiélezett küzdelem volt, ahol az amerikai tapasztalata és higgadtsága győzött. Köszönjük, hogy velünk követtétek a meccseket!

Roddick nyeeeeeeerrrttttttt!!!!!!!!!!!!

Roddick egyenlít, jöhet a tie-break.

Világszenzáció! A skót játékosnak magyar kötődései vannak! Andy Murray-nek állítólag székely volt az édesapja. Murai Bandinak hívták. Aztán a ’70-es években lóháton kivágtatott Angliába, B. Andy Murray-ként beállt a termelésbe és jól megszedte magát. S a feleségét is. S így lett a fiúk, Andy Murray. (Ezeket az adatokat Honti találta a Kvantumfizika törvényei című zenetörténeti szakkönyvben.)

Murray vezet.

5:5. Egyenlő. Vajon Roddick megnyeri vagy lesz ötödik szett is?

Murray megnyeri a szervát.

A szoros játszma Roddick egyenlítését hozza.

Murray hozza a szerváját. Vezet.

Egyenlő az állás 3:3.

Murray elhúzott 3:2-re.

Roddick megint egyenlít.

Roddick egyenlit.

A negyedik szett első játszmáját Murray nyeri.

És Roddick nyeri a tie-breaket és a szettet!

A rövidítésben 4-3-ra vezet az amerikai, de várjuk meg a végét.

Murray egyenlít! Jön a tie-break.

Roddick megnyeri a játszmát. Egy game-re az újabb szettgyőzelemtől.

Murray egyenlít! A közönségnek megjött a hangja.

Murray breakel, és feljön 5:4-re. Most tombol a közönség.

Murray szépít. Az eredmény 5:3, az angol közönség nem lelkesedik különösképpen, Roddick szervál a szettgyőzelemért.

Roddick elhúzott 5:2-re. Nehéz lesz megállítani.

Murray feljön 4:2-re.

Roddick uralja a játékot. Újabb játszmát nyert.

Roddick breakelt. Hosszú labdamenetek.

Roddick megint elmegy eggyel. Kezdődik a macska-egér játék?

Murray egyenlít.

Az első játszmában Roddick nyer.

Andy Murray megnyeri a szettet!

Roddick sem hagyja magát, még versenyben van. Következik a döntő játszma, a hazai Andy szervál a szettgyőzelemért.

Murray nehezen nyeri újabb játszmáját. Már csak egyre van a szettgyőzelemtől.

Roddick lekoppintja Murray előző akcióit, és ő is 40-0-ra hozza adogatását.

A brit 40-0-ra nyeri ezt a játszmát.

Roddick is nyer, de még mindig hátrányban van.

Murray újabb játszmát nyer.

Roddick nagy nehezen megnyeri a szerváját, és feljön, mint kólában a buborék.

A skót egy ásszal elhúz 2:0-ra.

Murray megmakacsolta magát, és ő is breakelt a második szett első játszmájában.

Az angolok vajon ki tudják szurkolni a hazai döntőst?

És Roddick megnyeri az első szettet.

Murray szervál… Roddick közel a breakhez…

Megnyerted, Honti! És az amerikai is a játszmát.

Újabb egyenlítés. Fogadhatunk Roddickra a következő játszmán?

Roddick ismét vezet. Egy ide, egy oda. Ebből lassan hagyományt csinálnak a fiúk.

…Már nem.

Roddick vezet.

Murray hozza adogatását és kiegyenlít.

Az óriások csatáznak: Roddick 1.88 magas, Murray 1.91

Murray visszavág: hozza az adogatását és egyenlít.

Roddick nyeri az első játszmát.

És megkezdődött a Murray-Roddick meccs is. Roddick adogat.

A mérkőzésnek vége, Federer 6:3-ra nyerte az utolsó szettet, idén is döntős.

Villámgyors játszma, Federer megint vezet.

Még mindig fej-fej mellett haladnak. Most egyenlő 3:3.

A svájci megint vezet.

És Haas egyenlít. 2:2

Haas aszkézisbe kezd, az ütőjével püföli a lábát, miközben Federer játszmát nyer.

Haas egyenlít.

Máris 1:0 a svájcinak.

Elkezdődött a harmadik szett. Federer szervál. Haas ideges, eldobta az ütőjét.

És a svájci megnyeri a második játszmát is.

Federernek szettlabdája van.

Federer újabb játszmát nyer. Vajon most is tie break fog dönteni a szettgyőztesről?

Egyenlő.

Federer elveheti Haas adogatását. Lássuk…

Haas eddig nyolszor játszott Federerrel és nyolszor kapott ki tőle. Nem lehet könnyű neki.

Közeledik a szett vége: Federer 5:4-el vezeti Haast.

Haas mindent megpróbál az egykori világelső ellen, de a lába között ütött labda sem segít. A hagyományos ütőfogással azonban egyenlít.

Federer megint vezet.

Haas ideges. Nagyon ideges. Legszívesebben lelőné magát egy újabb hálóba küldött labda után.

A német megint egyenlít.

A szokásos koreográfia: Haas egyenlít, majd Federer 40-0-ra hozza a szerváját és elmegy eggyel.

A svájci és a német legutóbb a Roland Garroson játszott egymás ellen, ott Federer győzött.

Federer nyeri a szerváját.

A második szett ott folytatódik, ahol az első befejeződött. Most a svájci vezet 1:0-ra.

Federer nyerte az első szettet!

Federer egyenlít: következik a tie break.

Egy kis foci: Haas lábbal rúgta el a labdát 🙂

Haas újra vezet. Valahogy csak eldől ez a szett…

Közben Federer egyenlített. 5:5

Bulvár: Federer és felesége a nyárra várják első gyereküket.

Federer mát többször közel állt a breakhez, de ez most sem sikerült neki. Haas vezet megint.

A svájci 40-0-ra nyeri a játszmát.

4:3 az eredmény Haas javára.

Miközben a centerpályán folyik a férfi elődöntő, az 1. pályán a Williams nővérek elődöntőznek párosban, és vezetnek.

Federer egyenlít. Félelmetesen pontosan játszik.

Haas annak ellenére, hogy német állampolgár, 13 éves kora óta az Egyesült Államokban, Floridában él.

Haas megint elhúz eggyel.

Federer gyorsan kiegyenlít.

A lelátókon ül Björn Borg, a legendás ötszörös wimbledoni bajnok is.

Haas második szerváját is hozza.

A 31 éves németnek ez a legjobb eredménye Wimbledonban: eddig csak a negyedik körig jutott el.

Federer egyenlít.

Federer nélkül az utóbbi hat évben nem rendeztek wimbledoni döntőt. Csak tavaly kapott ki a döntőben.

Haas vezet 1:0-ra.

Wimbledonban felhős az ég, de nem kell félni az esőtől, mert centerpálya tetejét le lehet zárni. Ebben a pillanatban megkezdődött a meccs, a német szervál.

Szóval sok szeretettel meg minden ilyesmivel köszöntünk mindenkit. Federer és Haas már melegítenek, hamarosan kezdődik a meccs!