Wimbledon: férfi negyeddöntők élőben!

Sziasztok! Kövessétek velünk a wimbledoni tenisztorna férfi egyes negyeddöntőit! Élőben beszámolunk az eredmény alakulásáról, emellett számos titkot is elárulunk. 15 órától tartsatok velünk!

A Karlovics-Federer és a Haas-Djokovics meccsek 15 órától kezdődnek, a Murray-Ferrero és Hewitt-Roddick találkozók pedig 17 órára vannak programálva. Ha az időjárás nem pofátlankodik, akkor időben kezdődnek a meccsek.

3:6, 7:6, 6:7, 6:4, 4:6

A “nagy öreg” Lleyton Hewitt fantasztikus meccsen bizonyította be, hogy nem kell őt még leírni, nem feletkezett el teniszezni. A tornát az 56. helyen kezdte a világranglistán, és eljutott a negyeddöntőig. Andy Roddick méltó ellenfele volt az ausztrálnak, nagyon kiegyenlített meccset játszottak. A hibákat inkább a meccs második felében követték el, amikor már a fáradtság is közbeszólt. Az izgalmas meccsen Hewittnek volt nagyobb a szurkolótábora, de Roddicknak volt több szervája. Aki végigkövette a meccset, annak azt hiszem örök élmény marad ez a majdnem négy óra. Az elődöntőben a két Andy találkozik majd.
Köszönjük, hogy velünk tartottatok! Nemsokára újra találkozunk! Viszlát!

Roddick megnyerte a meccset öt szettben.

Nyert Roddick!!!!!!!!!!!!!!

Roddick szervál a győzelemért. Utolsó játszma? Meccslabda a skótnál.

Hosszú szett, nem bírnak egymással a srácok, előny Hewittnél, egyenlő, előny Roddicknál, már a teniszütők is izzadnak… És Roddick megnyeri. Most Hewitt futhat az eredmény után.

Újabb Roddick-egyenlítés. Természetesen 😛

3 óra 37 perce tart a meccs, Andy Murraynak pedig az elődöntőben abból a szempontból könnyebb dolga lesz, hogy nem ötszettes meccsen jutott oda.

Azon tűnődök, hogy mikor lesz vége. Eszembe jutott egy Demjén Rózsi szám: Várj, míg felkel majd a Nap!

Nagyon szoros a meccs. Most épp Hewitt vezet. Kérdés, hogy meddig?

Azért nem lettem én teniszező, mert egy ilyen meccs után szerte-széjjel innám a májamat. Ha nyernék, azért, ha veszítenék, akkor azért. (Honti, nem Csilla)

Csak halkan és zárójelben jegyzem meg, hogy Roddick 42 ásznál tart. A wimbledoni torna eddigi rekordja 46 ász egy meccsen…

Roddick ismét kiegyenlít!

Közben Roddick egyenlített, de Hewitt a következő játszmában elhúzott 40-0-ra… És csóréra verte Roddickot.

Hewitt mozdulatait jópár tornászlány megirigyelhetné.

Hewitt megszenvedett a 2:1-ért. Roddick is. És mi is. De sebaj, élvezzük. Tényleg. Na.

Hewitt már nagyon vörös, Roddick egyre feszültebb. Ismét egálon és előnyökön “veszekednek”. Még egy maratoni szett.

Roddick magabiztosan hozza adogatását. Egyenlő az állás.

Közben már három órája játszanak. A maratoni hosszúságú szettet Hewitt nyeri (40-40-es egál után hosszú percekig összevissza püfölték egymást).

Hewitt szárnyal!!! Úgy játszik az ötödik szett kezdetén, mintha nem lenne 2 és fél órája pályán. A torna kezdete előtt még az 57. helyen állt a világrangslitán. Biztosan jócskán előre fog lépni.

Megkezdőd0tt a negyeddöntők egyetlen ötszettes játékának utolsó szettje.

Hewit útban a szettgyőzelem felé, miközben az ausztrálokat csendre kell utasítani. Az auszrál elveszi a Roddick adogatását, megnyeri a szettet.

Hewitt rekordsebességgel elhúz 5:4-re. Az ausztrál szurkolók megint kántálnak.

Azon morgolódom, hogy vajon a Roddick sapkáján levő krokodilnak azért van nyitva a szája, mert ásít? Közben az amerikai kiegyenlít.

Hewitt simán, 40-0-ra nyerte az adogatójáékát.

Az amerikai gyorsan javított: kiegyenlített.

Hewitt megint vezet, Roddick hoppon maradt ebben a játszmában.

És Hewitt nem adja fel, döntetlen.

Ilyen még nem volt: Hewitt breakelhet, elveheti az amerikai adogatását.

Roddicknak mindenre van válasza, de Hewitt most nagyon koncentrál… Megint hosszú labdamenetek, és a tizedik ászával feljön 2:1-re.

Az amerikait viszi a lendülete… ő is szeretné már befejezni… Hewitt vajon meg tudja állítani?

Hát ez kemény meccs. Elzsibbasztotta a popónkat, de úgyis megéri! Roddick közben elhozta a második játszmát is.

Elkezdődött a negyedik szett, Roddick elnyeri Hewitt adogatását.

És megnyeri 7:1-re.
Roddicknak szettlabdája van. 6:1-re vezet.

Hoppá, Hewitt ütője bánta, hogy gazdája 4:1-re áll a tiebreakben.

Hewitt szurkolói egyre hangosabbak, sőt már énekelnek is. Igazi fiesztahangulat van az egyes pályán. Nem hiába syurkolnak, kedvencük kiegyenlít. …Tie break…

Murray vezet 6:5-re, egyre közelebb egy újabb tiebreakhez.

Most nem ásszal nyerte a gamet Hewitt. 5:5.

Az amerikai legutóbb 201 km/h-val szervált.

Roddick nyeri az adogatását, és természetesen ásszal fejeződik be a játszma. 5:4.

Szép hosszú labdamenetek, Roddicknak csorog a nyála, ágy koncentrál… Ennek ellenére Hewitt a hagyománynak megfelelően ásszal nyeri meg a játszmát.

Már három játszma óta minden játszmát ásszal fejeznek be. Most éppen Roddick. Az eredmény 4:3.

Hewitt is tud ám ászt ütni, ez segíttette hozzá az egyenlítéshez.

Roddik megint bevetette az ászait. A változatosság kedvéért most ő vezet.

Roddick és Hewitt idén harmadszor csapnak össze, de az amerikainak eddig nem volt ilyen nehéz dolga az ausztrállal. Legutóbb Queensben simán két szettben győzte le.

Hewitt kiegyenlít 2:2 az állás.

Az amerikai a 23. ászával 2:1-re vezet.

Hewitt egyre vörösebb, de kiegyenlített.

A teniszezők izzadtak, a közvetítők az utolsókat rúgják.

A harmadik szett első játszmáját Roddick nyerte. A meccs másfél órája tart.

Hewitt megnyerte a szettet! 12-10 lett a vége.

10:10. vajon csak én rohanok el a budira, ha ez egyszer lejár?

Roddick eddig 20 ászt ütött a meccsen. Jelenleg 9:8 Hewittnek.

Kíváncsian várjuk a fejleményeket: 6:6.

5:3 Roddick javára a rövidítésben. Eddig.

6:6 Már megint egyenlő, kezdődik a tie break.

Hewitt ráérzett a sikerre: most nem adja olyan könnyen a bőrét, mint az első szettben.

És Hewitt turbó sebességgel vezetést szerez. Megint. Mi ki nem sül egy már leírt ausztrál teniszező és egy 6. kiemelt amerikai találkozásából? A legizgalmasabb negyeddöntő a Haas-Djokovics meccs után.

Ez nehezen fog menni: egyik sem hagy a magáéból. Roddick egyenlített.

Közben azon gondolkodom, hogy Roddickot hogyan lehetne lefordítani magyarra? A “dick”-et értem, de mi az a Rod?

Hewitt visszavág és megint vezet.

Roddickot nem olyan fából faragták, hogy egy feladja: egyenlített!

Murray mostmár csak azon izgulhat, hogy ki ellen vívja majd az elődöntőt. Egy ausztrál vagy egy amerikai lesz az ellnefele?

Előny ide, előny oda, addig-addig ütögettek, míg Roddick szépített.

Már csak egyetlen elődöntősre várunk. A 3. helyen kiemelt Murray-nak nem ismerjük az ellenfelét. De megismerjük, oda se neki!

Andy Murray berepítette magát az elődöntőbe!!!!!

Roddick szépít.

Murray nagyon akarja azt az elődöntőt: 5-2-re vezet és szervál a győzelemért.

Közben Murray sem tétlenkedett: ő is breakelőnybe került és már 4:2-t mutat az eredményjelző a javára.

Az ausztrál miután elvette Roddick adogatását, szó nélkül hagyva verte agyon ismét Roddickot. 4:1.

Hewitt karrierjének a csúcsa a 2001-es US Open és a 2002-es wimbledoni győzelem. Emellett ő a valaha volt legfiatalabb játékos, aki a világranglistát vezette (20 éves volt mindössze).

Hewitt növeli előnyét, Murray átveszi a vezetést.

Murray egyenlít 2:2 az eredmény.

Hewitt és Roddick egyelőre egyenlőre áll 1:1.

Andy Roddick nevéhez érdekes rekord fűződik: 246,2 km/h-val ő ütötte a tenisz leggyorsabb szerváját.

A centerpályán hosszú adogatás után Ferrero nyer játszmát.

A második szett első játszmájában Hewitt nyer.

A centerpályán 1:1 az állás.

Roddick szervál. Már kétszer is játszott döntőt Wimbledonban, de mindkétszer kikapott. Az első szettet ő nyeri 6:3-ra.
A 2002-es wimbledoni győztes Hewitt 5:3-ra alakítja az eredményt.

A harmadik szett első játszmáját Ferrero nyerte.

A másik Andy is igyekszik: 5:2-re vezet.

A hangulat fantasztikus a centerpályán!

Majd 6:3-ra nyeri a szettet.

Spanyol aramada vs brit hadiflotta, Murray 5:3-ra vezet.

A szőke ausztrál megmakacsolta magát, feljött 4:2-re.

Roddick sem adja alább: már 4:1-re vezet.

Murray kiegyenlített. Nagyon igyekszik a kicsi skót, ő az egész brit társadalom reménysége. Sőt, fordított is 4:3 az eredmény.

Ferrero közel áll ahhoz, hogy hárommal vezessen, de Murray ezt nem így gondolja 3:2 az eredmény.

Andy Roddick is bekezdett: már 3-0 az előnye.

Ferrero 3:1-re vezet Murray-jal szemben.

Lleyton Hewitt az idei torna egyik meglepetése. Semmi sem utalt arra, hogy a negyeddöntőkig menetel Wimbledonban, a világranglistán sem túl előkelő a helyezése.

Megkezdődött a negyedik találkozó is. Roddick máris vezeti Hewittet.

Közben Ferrero vezet 2:1-re.

Nem csalás, nem ámítás: a Hewitt-Roddick meccs is hamarosan kezdődik, az érintettek már melegítenek az 1. pályán, ahol az előbb még Djokovics és Haas vívott szoros csatát (a részletekért olvass vissza).

…És a másodikat is.

Ferrero nyeri az első játszmát.

Egy kis múltidéző: Ferrero 2003-ban megnyerte a Roland Garrost, és lejobb eredményei is salakpályán születtek.

Egy szerkesztői megjegyzés: ha hülyeség jelenik meg a meccsel kapcsolatban, azt Honti írja, nem Csilla. Honti a teniszhez egyelőre annyira ért, mint Ollókezű Edward a hegedűhöz.

Ferrero elveszítette szerváját, Murray megnyerte az első szettet 7:5-re.

Ferrero szervál, az eredmény 6:5 Murraynak.

ÉS HAAS GYŐZ!!!!!!!! A végeredmény 7:5, 7:6, 4:6, 6:3. Az első elődöntős páros már megvan: Federer-Haas.

Ha Haas nyer, a Federer karjaiba szalad bele. Két meccslabdája van.

Haas-Djokovics 5:3. A német szervál a győzelemért.

Még egy vicc az izgalmak közé:
A rendőr fáradtan érkezik haza.
– Veled meg mi van? – kérdezi a felesége.
– Tudod, ma a Kováccsal teniszeztem.
– És ebbe fáradtál bele? Hiszen Kovács nagyon gyenge játékos.
– Igen, de csak egy ütőnk volt.

Murray már 5:4-re vezet a centerpályán a spanyol Ferrero ellen.

A német már csak egy játszmára van az elődöntőtől 5:2.

Hihetetlen sportszerűség: a szerb megtapsolja Haas egyik megmozdulását. Az eredmény 4:2 és élvezetes játék.

Haas bekeményített: merészen játszik, sokat kockáztat és bejön neki. De Djokovics sem rest, szépít.

Tommy Haas megunta és elhúzott 4:1-re.
Murray ismét vezet. A britek a skót üdvöskétől várják, hogy férfi egyes bajnokuk legyen.

Ferrero kiegyenlít.

…Ennek ellenére már 3:1 Haasnak.

Tommy Haasnál elszakadt a cérna: a feszültség a legrutinosabb játékosból is kihoz egy-két káromkodást.

Már 3:2.

Murray-Ferrero 2:2.

Haas 2:1-re vezet. Megint kezdődik az elmegy-eggyel-egyenlít-elmegy-eggyel-egyenlít játék?

Ferrero beceneve: Szúnyog (“szikár testalkata és agilis játéka miatt”)

Murray vezet Ferrero ellen 2:1-re.

A német meg is nyerte az első játszmát.

Hoppácska! Djokovics annyira próbálkozik, hogy kiesett az ütő a kezéből.

Elkezdődött a negyedik szett a Djokovics-Haas meccsen.

Djokovics vezet 4:5-re. És szervál a szettgyőzelemért. És nyer.

Susányi Zsófia az egyik talpon maradt magyar versenyző a juniorok között. A most véget ért meccsén nyert egy holland lány ellen, és bejutott a negyedik körbe.

Közben Djokovics adogat az 5:3-ért.

Wimbledonban még mindig süt a nap: az angol nyárnak a teniszezők örülnek a legkevésbé.

Djokovics brakelt: 4:3.

Sikerül-e megfordítani a meccset Djokovicsnak? Kommentet várunk…

Djokovics kiegyenlít. De összetettben Haas még mindig mocsokul vezet.

Haas nemes egyszerűséggel hasra esett egy ütés után, de nem sérült meg. És vezet. Mocsokul vezet. Nem közúton, hanem a meccsen.

Haas a negyedöntők legidősebb versenyzője: áprilisban múlt 31 éves, de ez a játékán nem látszik.

De kiegyenlít később. Izé… Az előbb.
Djokovics majdnem hasra esett.

Közben Djokovics és Haas tovább kínozzák egymást a wimbledoni kánikulában. 2:1 Haasnak.

A svájci megnyeri! A vége 3:6, 5:7, 6:7.

Federernek meccslabdája van!

Federer-Karlovics 6:6, tiebreak következik.

Djokovics nagyot hibázott, Haas nyerte ezt a szettet is 7:6-ra.

Karlovics és Federer 5:5 Vajon ők is tiebreakelni fognak?

Haas egyenlít! Fantasztikus a repertoárja 6:6.

Djokovics közel áll a szettgyőzelemhez 6:3-ra vezet a tiebreakben, szettlabdája van.

Karlovics megint megnyerte az adogatását 5:4, de Federer szervál az egynlítésért.

Federer, ha megnyeri a szettet, akkor már elődöntőt játszik.

Karlovics-Federer 4:4.

A szerb nem a nyugodtság mintaképe: csapkod az ütőjével
Kezd izgalmas lenni: Djokovics kiegyenlített 6:6. Következik a tie break.

Tommy Haas vezet 6:5-re, elnyerte a szerb adogatását. Most megint a szettgyőzelemért szervál.
Közben a Federer-Karlovics meccs megint egyenlő 3:3.

Egy kis divat: Wimbledonban a teniszezők kötelesek fehérben vagy majdnem fehérben játszani. Federer a szokásos fehér-arny szerelését választotta, míg Djokovics fehér-pirosban játszik, Haas a tengerészkéket kombinálta fehérrel, Karlovics meg teljesen fehérben lépett pályára, de van napszemüvege.

Haas-Djokovics 5:5.
Ivo Karlovics újra megnyerte a szerváját: 3:2.

Federer kiegyenlít: 2:2.

És íme 4:4, Djokovics összeszedte magát.
Karlovics nyeri a játszmát. 2-1 a horvátnak.

…Már nem. Egyenlít.

Karlovics vezeti Federert.

Közben megtudhatjuk, hogy a közvetítők érdemes-e sportfogadásra adják a fejüket… lesz-e 4:4?
Djokovics-Haas 4:3.

Haas-Djokovics 3:3. Djokovics szemmel láthatóan feszült.

Na milyen?

A szünetben egy vicc:

Megkérdeztek egy világhírű teniszezőt
hogy mi a különbség a salak és a fű közt.
Erre ő frappánsan így válaszolt:
-Nem tudom salakot még nem szívtam…

Federer megnyeri a szettet 7:5.

Djokovics a változatosság kedvéért megnyeri a játszmát.

Federer elnyeri a horvát adogatását! 6:5. A svájci szervál a szettgyőzelemért.
Haas kiegyenlít 2:2.

5:5, Federer is ellenállhatatlanul szervál. Mi lesz még itt?
Djokovics megnyeri a szerváját, így 2:1.

5:4 Karlovicsnak, aki két ászt is ütött ebben a játszmában. Összesen már nyolcnál tart ezen a meccsen, míg a svájcinak csak három. sikerült még az első szettben.

Tommy Haas is kiegyenlít 1:1. Megint kezdődik…
Micsoda meglepetés: Federer kiegyenlít 4:4.

Djokovics nyerte az első szettet.
4:3 Karlovicsnak, mindkét versenyző hozza adogatásait. Ezt a szettet ki fogja nyerni?

Roger Federer, ha megnyeri a tornát, újból világranglista-vezető lehet.

Haas nyerte a szettet 7:5-re.

Federer-Karlovics 3:3.
Haas szervál a szettgyőzelemért.

Szakítunk a trenddel: Haas-Djokovics 6:5.

40-0, a horvát lekoppintja a svájci előző játszmáját.

Karlovics sorra üti az ászokat.
Federer 40-0-ra nyeri adogatását.

5:5 folytatódik a trend: Haas egyenlít
2:1 Karlovicsnak, aki szinte védhetetlen szerváival nyeri a játszmáit.

Haas egyenlítése után szokás szerint Djokovics újra előnybe hozza magát.

És íme, a tökéletesenk hitt wimbledoni centerpályának is vannak hibái: Federer bánta.

Federernek látszólag nehéz dolga van a Karlovics szerváival. (nem ő az egyetlen a világon). De kiegyenlít ennek ellenére.

1-0 Karlovics nyerte az első játszmát.
És Djokovics vezet 4:3-ra. Ebből a kiegyensúlyozottságból divatot csinálnak…

Federer megnyerte az első szettet 6:3-ra.

Haas ismét egyenlít 3:3.
5-3, ezúttal Karlovics hozza az adogatását.

Djokovics visszavág, 3:2.
Ivo Karlovicsnak ez a legjobb eredménye eddig Wimbledonban, eddig csak a negyedik fordulóig jutott 2004-ben.

Haas ismét egyenlít.
5:2, Federer nyeri az adogatását.
Ivo Karlovics rengeteg ászt üt meccsenként. A Rolland Garoson A Lleyton Hewitt elleni meccsén 55 ászt ütött, de ennek ellenére kikapott.

4:2, Ivo Karlovics nyerte a játszmát.
Djokovics 2:1-re vezet.

4:1, Federer újabb játszmát nyer.

Federer elnyeri a horvát szerváját 3:1.