Brit Nagydíj. Utoljára Silverstone-ból? – élő közvetítés

Szevasztok heeeeey! Jelentkezünk a Forma-1 idei nyolcadik futamával, a Brit Nagydíjjal. Meglehet, hogy Silverstone-ban utoljára rendeznek futamot, mert a Száguldó cirkusz angliai futama jövőtől valószínűleg Donington Parkba költözik. Történelmi helyszín ez a mai, és történelmi futammá válhat: 1950. május 13-án Silverstone-ban indították a sportág legelső futamát. Az elsőt az olasz Nino Farina (az F1 első világbajnoka) nyerte. Hamarosan kiderül ki nyer(het)i az utolsót. Tarts velünk!

Dobogón: Vettel, Webber, Barrichello/strong

A Red Bull idei második futamgyőzelmét szerezte Vettel révén. (Az első is kettős győzelem volt, ez is az lett.) Le a kalappan az osztrák istáló előtt. Sima rajt-cél győzelmet aratott Vettel. Barrichello lett a harmadik, csapattársa, a VB-éllovas Button éppen a hazai futamán futotta idei legrosszabb versenyét. “Csak” hatodik lett. Massa behozta a Ferrarit a negyedik helyre, ez egy nagyszerű stratégia eredménye. Finn csapattársa, Raikkönen nyolcadik helyen végzett. Pontot szerzett a Williamsnak Rosberg (5.) és a Toyotának Trulli (7.)

Egy szép futamot láthattunk, helyenként igazán kitűnő előzésekkel, támadásokkal. Három hetes szünet után július 12-én találkozunk a Német Nagydíj alkalmával. Addig talán kiderül, kik indulnak jövőre. A blogon naprakészen beszámolunk erről. Sziasztok, kösz, hogy velünk tartottatok!

VÉGE: Nem történt változás. A sorrend: Vettel, Webber, Barrcihello, Massa, Rosberg, Button, Trulli, Raikkönen.

Vettel megnyerte a futamot. Idei második győzelmét aratta.

60. kör – Button mozdíthat még valamit. Egyéb változás nem lesz.

58. kör – Két kör van még hátra. Massa, Rosberg és Button egymás hegyén-hátán. Ha valaki hibázik közülük, megszívja.

56. kör – Button felzárkózott Rosbergre. Izgalmas lehet a vége.

53. kör – Raikkönen-Glock párharc kibontakozóban az egy pontot érő nyolcadik helyért.

52. kör – Nyolc körrel a futam vége előtt kettős győzelemre áll a Red Bull, és senki sincs a környéken,. aki ebbe beleszólhatna.

Massa a negyedik, megverte Rosberget a boxban. Button a hatodik.

49. kör – Button is kiáll, visszaáll a rend az élen.

Az élmezőnyben még Buttonra és Glockra vár gumicsere és tankolás.

47. kör – Webber 6,8-as kiállást suvaszt meg. Ez igen! Barrichello is boxban.

46. kör – Massa a hetedikre esik vissza a második kiállása után.

Vettel visszafogta magát, kiállása után Webber vette át a vezetést. De még így is veszélytelen az első helyre nézve.

44. kör – Hamilton pördül össze-vissza.

Egy-két mondat a kettészakadásról. A csapatok szakítani akarnak az FIA-val, a Nemzetközi Automobil Szövetséggel. Új sorozat indításáról beszélnek. És van rá alapjuk, állítólag. Van pénz, pálya és egy rakás szimpatizáns a versenyzők és a rajongók között is. Jelenleg az FIA pereli a csapatokat, a per lezárása után tudhatjuk meg, melyik csapatok állnak rajthoz 2010-ben.
42. kör – Button várakozáson alul teljesít. Hetedik helyen van és ideges- derül ki a rádióbeszélgetésből.

39. kör – Bourdais is kiáll, ő sem akar a sor végén kocsikázni.

38. kör – Kovalainen abbahagyja a versenyt, kiáll a boxba. Végleg.

Vettel közben 19 mp-vel vezet. Kakálhatna egyet, s úgy is első lenne. Na jó na, nem kell azt gondolni, hogy én 19 mp alatt elintézem s magamból indulok ki.

36. kör – Barrichello, Rosberg és Massa 2 mp-n belül. Harcra számíthatunk a harmadik helyért.

A pálya tele van törmelékkel, de nincs sárga zászló.

34. perc -Bourdais belerohan Kovalainenbe. Versenyben maradnak, de sérülten. Eddig nincs kieső.

32. kör – A Force India a kétkiállásos taktikával a középmezőnyben. Pontszerzéshez egeylőre nem elég, de helytálláshoz igen. Fisichella a 10., Sutil a 14.

31. kör – Alonso visszaelőzte Hamiltont. Nem szűnik a csata.

30. kör – Kicsi kényszerszünetet tartottunk, mert kiment a biztosíték, de semmi nagy dolog nem történt hálistennek. Egy nagyon vagány Hamilton-Alonso párharcra jött meg az áram.

23. kör – A boxutcai csatákba Webber és Barrichello helyet cseréltek. Massa az ötödik helyre jött vissza. A Ferrari hosszú idő után úgy tűnik eltalált egy jó versenystratégiát.

22. kör – Az élmezőnyből egyedül Massa kell kiálljon. Érdekesség, hogy egy-két körel korábban Fisichela a Force Indiával a harmadik helyrúl jött a boxba. Most tizedik. Közben Massa is kiállt.

21. kör – Vettel az első helyre jön vissza.

Webber a nagyedikre jön be. Közben Vettel is gumit cserél.

20. kör – Webber a boxutcában.

19. kör – Barrichello is kiment a boxba.

18. kör – Rosberg, Trulli, Button kiállások. A 4-6 helyezettek.

Nakajima 11. helyre, Raikkönen pedig a 10-re jön vissza, egy helyet javít a finn a boxban.

16. kör – Vettel újabb leggyorsabb kört fut. Raikkönen is kiáll.

15. kör – Nakajima kiment a boxba.

14. kör – Nakajimát várják a boxba. Megkezdődnek a kiállások.

A nagy csaták ellenére tíz kör óta nem volt előzés.

11. kör – Vettel előnye 11 kör alatt több, mint 12 mp. Körönként egy másodpernél is többet ad a mezőnynek. Hát ez kiakaszt. Várjuk a kommenteket. Téged is? Meg tudja a német állítani Button ámokfutását a bajnokságban?

10. kör – A spanyol végül leszakad Heidfeldről, de a csatározás színvonalát tovább viszi Kubica és Hamilton párbaja.

9. kör – Amit Alonso csinálé Heidfelddel, az csodálatos. A spanyol veszettül támad, a néme jól védekezik. Szinte megható.

8. kör – Barrichello és Webber között kevesebb, mint 1 mp a különbség, de nem mutatja a TV, hogy támad-e. Pedig a második helyről van szó.

7. kör – Gyönyörű Heidfeld-Alonso és Kubica-Hamilton csata. Közben Vettel előny meghaladta a 7 mp-t.

6. kör – Heidfeld szépen előzte Alonsót, mögöttük Hamilton csatázk Kubicával.

5. kör – Vettel már több, mint 5 mp-vel vezet Barrichello előtt.

4. kör – Rádión szólnak Heidfeldnek, hogy első szárnyat kell cseréljen. Odapöckölt valakinek. Vagy valaki neki.

Kubica gyönyörűen előzi Hamiltont a külső íven, de Hamilton hibázik Alonso bakija miatt. Emiatt volt lassabb.

Button megelőzte Massát, nyolcadik.

2. kör – Button is három helyet bukik, kilencedik. Kovalainen rontja el a legjobban a rajtot, Hamilton viszont a 14-re jön fel.

Trulli elrontja a rajtot, három helyet csúszik vissza. Hetedik jelenleg.

1. kör – Az első három megőrzi a helyét, jól jönnek a Ferrarik. Raikkönen az 5. helyre jön fel, Massa a 8-ra.

A legények felsorakoznak a rajtrácsra. Néhány másodperc és kezdődik a Brit Nagydíj.

Mivel Sutil a boxutcából indul, Hamilton egy hellyel előbbre ugrott. 18. Büszke lehet rá. Csak vicceltem, nem kell agyvérzést kapni.

Megkezdődött a bemelegítő kör.

Az is felrüppent, hogy a Brawn csapat jelenlegi főszponzora ttól tart, hogy nem lesz jövőre névadó szponzor, mert az árak az egekig szöknek az idei sikerek után.

Kettészakadhat a Forma-1, többek között erről is szó lesz. Egyelőre nem szotyog az eső, az előrejelzések szerint nem is fog.

A legendás silverstone-i pálya 5141 méter hosszú, és 60 kört száguldanak rajta végig a versenyzők. Már az, aki ki nem purcan előtte.

A tegnapi időmérőt Vettel (német, Red Bull) nyerte. A legfiatalabb futamgyőztes rekordját tartó német az egész hétvégét uralta. Az eddigieknél kissé gyengébben teljesített a Brawn GP: Barrichello második helyről indul ugyan, de a hazai pályán versenyző Button “csak” hatodik. Az utolsó pillanatokban besuvadott eléje Nakajima, aki ötödik helyével élete legjobb időmérő-eredményét piszkálta össze. A másik hazai favorit, a világbajnoki címvédő Hamilton az utolsó előtti 19. helyről indul.

Kovács Hont-Imre

Reklámok

~ Szerző: khibedy - 2009/06/21.

5 hozzászólás to “Brit Nagydíj. Utoljára Silverstone-ból? – élő közvetítés”

1. =)) De egy biztos, hogy ők már profi szinten végzik a “bicepsz gyakorlatokat”=))=))

2. Na látod, ez már egy jó kérdés, hogy Raikönnen és a Dinamós fiúk esetében ki kit inna az asztal alá. Mert nekik az ivászat sportágában is van komoly állóképességük.

3. Hát ezek a mai élsoprtolók már csak ilyenek….pia, nők és sex a sport sajnos háttérbe szorul…..Raikönnen biztos jól egyezne a Dinamós fiukkal(Moti,Torje)

4. Talán ezt a taktikát alkalmazhatná Raikönnen is, aki ha a votka adagjának a felét inná meg verseny előtt, a többit a tankba töltené, biztos dobogos helyeket érne el.

5. Héhéééééé….rájöttem Vettel taktikájára és arra, hogy miért sikerült ilyen sima győzelmet aratniuk a Red Bull-os fiuknak….a trükk a következő: benzin helyett Red Bull-t töltenek a kocsikba, és mivel a Red Bull szárnyakat ad végigszáguldtak a pályán.