Kolozsvári CFR – Temesvár Román kupa-döntő. Élő közvetítés!

Sziasztok!

A hazai 2008-2009 labdarúgószezon zárómérkőzéséhez érkeztünk. A CFR-nek győzni kell, felejtsük ma este egy győzelemmel az elmúlt néhány hónap gyenge eredményeit. Hajrá CFR!

CFR – Temesvár 3 – 0
Deac, 6. perc; Peralta, 28. perc; Culio, 54. perc

A legközelebbi találkozásig: hajrá CFR!

Néhány döntésével a bíró előnyben részesitette a vasutasokat, de a CFR megérdemelten védte meg címét. Szerinted Balaj játékvezetése sorsdöntőnek bizonyult? Lefocizta a Temesvárt a vasutas csapat? Nektek mi a véleményetek? Várjuk hozzászólásaitok!

5 perc hossazbbítás után Cristian Balaj lefújja a találkozót. A CFR sorozatban a második Román Kupa trófeáját emelheti magasba, a vasutasok megérdemelten győztek a sorozat 75. kiirásának döntőjében.

94. perc – a Temesvár mindent belevetve támad, de Ruiz kontrája majdnem meglepi a báságiakat.

93. perc – Artiom Karamyan-sárga

Nuno Claro közben nem izgatja magát, a temesváriak szemét is kivédi.

Ritka jelenetek még a román bajnoki viszonyok között is. A temesvári szurkolók türelme elfogyott, néhány szurkoló önfeledten berohan a pályára, miközben a játékosoknak sikerül betalálni, de a bíró érvényteleniti a találatot. 5 perce áll a játék, durva összecsapások a szurkolók és a rendfenntartók között. A bánsági szurkolók egy jó részét erővel kisodorják a rendfenntartók.

85. perc – Már a védők is megpróbűlnak betalálni: Panin szabadrúgásból lő jóval fölé.

84. perc – Kitűnő beadást Karamyan 5 méterről fejeli kapura, Claro ismét bravúrral hárít

82. perc – Utolsó vasutas csere: Mara helyébe a kupaspecialista Ruiz lép pályára

80. perc – Vrszics beadása ismét veszélyt jelent: Bucur közelről rálő, Claro parádésan ment

76. perc – Cisovsky-sárga

75. perc – Utolsó temesvári csere: a sérült Nibombe helyett Luchin folytatja

70. perc – Úgy tűnik, nem csak a játékosok, hanem a temesvári szurkolók is beletörördnek kedvenceik sorsába, már randalirozásra sincs kedvük

69. perc – Conceicao frissiti csapatát: lehozza deacot, beküldi Dubarbiert

Nuno Claro lesérűlt, Stancioiu melegít, de nincs rá szükség.

65. perc – veszély a CFR 16-ban: Vrsics ívelését nem tudja hatástalanitani Claro, végül Muresan a gólvonalról ment szögletre-

Szerencse, hogy a Temesvárnak is van egy Alcantaraja Nibombe személyében.

58. perc – Borbély kimegy, Varsics lép pályára. Első csere a CFR-nél: Pereira áll be Peralta helyébe.

54. perc – Góóóllll!!!! Culio! Mindenki magas ívelésre vár, de Peralta legurítja Culiónak, aki védhetetlenül vágja a jobb felső sarokra

Karamyan szögletbeadása – a fene tudja melyik, most kettő van belőle, remélem elnézitek, ha nem írjuk személynevüket ki…

49. perc – A Temesvár óriási helyzete, Karamyan szögletbeadását Nibombe nem tudja a kavarodásból közelről hálóba juttani.

45. perc – Elrajtolt a második félidő, Badoi helyett Arman Karamyan folytatja

Vége az első félidőnek, a CFR vezet, a legoptimistábbak sem remélték ezt a biztos vezetést. Lehet szaladni a hideg sör után, negyed óra múlva folytatjuk.

A játék összképe alapján kiegyensúlyozott játékot láthattunk, de a CFR több tiszta helyzetet dolgozott ki és megérdemelten vezet.

A CFR védelme rengeteget hibázik, Alcantara inkább egy favágóra hasonlít, szerencsére a Temesvár képtelen kihasználni ezeket.

45. perc – Újabb CFR helyzet, Mara a leshatárról indúlt, de átesett a labdán.

42. perc – Koné értelmetlen trikóhúzását a bíró sárgával jutalmazza

A játék folyatódik, a füst felszállt.

Áll a játék, ég a pálya… Lehet, hogy a temesvári szurkolók nehezen dolgozzák fel a bajnoki cím elvesztésének a gondolatát, botrányok miatt szünetel a játék. A randalírozó nézők arra kérik játékosaikat, hagyják el a pályát.

36. perc – A Temesvár 11-est kér, Muresan enyhén belerug Bucurba, a bíró a folytatás mellett dönt.

A Temesvár támad, a CFR ellentámadásaival eldöntheti a mérkőzést.

32. perc – A CFR óriási helyzete, Deac és Koné kisakkozta a Temesvár védelmét, de Deac a kapust szinte telibetalálja, Pantelimon szögletre menti a kolozsvári rugását.

31. perc – A Temesvár legnagyobb helyzete, Borbély fejesét a léc alol Claro szögletre tólja.

28. perc – Góóól!!! Peralta bevágja a 11-est.

27. perc – 11-es a Kolozsvár javára, Toni labdát lop Cisovsky orra alol, aki a földre gyűri a kolozsvári játékost.

Peralta és Borbély szabadfogású birkozása – ez is jó a foci helyett.

20. perc – A Temesvár első kapuralövése – Karamyan távoli lövését biztosan harította Claro.

20. perc -Koné kiszorított helyzetből próbálkozott, de szoros emberőrzés alatt a külső hálóba lőtt

15. perc – Szép akciót indítottak a vasutasok, de Tony csúnyán fölé ívelt

14. perc – Temesvári beadás után a labda a kolozsvári 16-oson belül pattog, a vasutasok kivágják – Alcantara nem biztos dolgában

9. perc – Parks akarta a hűlóba jutatni a labdát, de les miatt zászlót emelt a partjelző

Nagyszerű döntésnek bizonyult Deac pályára küldése.

6. perc – Góóóól!!!!! Deac! Egy szögelt után Deac a temesvári kapus orra elöl a kapuba fejeli.

1. perc – A CFR kezdte az első félidőt.

A CFR kezdőcsapatából hiányzik Pereira és Dubarbier, a felállása is – 4-5-1 – védekezőbb jellegű. Reméljük a középpályán elhelyezett 5 játésok nem botlik majd egymásba, mint tették ezt nemegyszer az idén. A Muresan-Alcantara hátvédpáros sem büszkélkedhet kiemelkedő eredményekkel. Azért tessék vigyázni Gigel Bucurra. Reméljük a kolozsvári csapat megvédi címét.

Kezdőcsapatok:

CFR: Nuno Claro – Tony, Mureşan, Alcantara, Panin – Dani, Mara, Peralta, Culio, Deac – Y. Kone

Temesvár: Pantilimon – Bădoi, Cisovsky, Nibombe, Latovlevic – Stancu, Alexa, Borbely, Art. Karamyan – Parks, Bucur

Játékvezető: Cristi Balaj

Killyéni András és Sallai Lóránd

Reklámok

~ Szerző: Lóránd - 2009/06/13.

Egy hozzászólás to “Kolozsvári CFR – Temesvár Román kupa-döntő. Élő közvetítés!”

1. olyan meccs volt, ahol nem a csak foci játszotta a főszerepet. A CFR-nek szerencséje volt azzal, hogy korán előnyt szerzett. Volt néhány vitatható bírói döntés, szerintem ha ezek nem lettek volna, a Temesvár akkor sem tudott volna egyenlíteni. Rosszat tett a meccssnek a szurkolók rendbontása