Barcelona – Manchester United BL-döntő. Élő közvetítés.

“Sziasztok! Ez a nap is eljött. Nehezen, mint a munkaszüneti napok, de csak eljött! Köszöntünk benneteket a Bajnokok Ligájának döntőjében. Kövessétek közvetítésünket a két focióriás küzdelméről! Nem autós üldözésre vagy ilyesmire gondoltam, csak úgy… izé né. Na. Igen. Akkor hajrá, Barcelona, hajrá United! Válasszatok egyet s aszerint üvöltözzetek!

FC Barcelona – Manchester United 2 – 0
Gólszerző: Eto’o 10′, Messi 70′.

A 2008-2009-es szezon Bajnokok Ligájának győztese az FC BARCELONA!

A Barcelona megérdemelten nyerte el a legrangosabb európai kupát. Guardiola végső győzelemre vezette a csapatát. A Barca megszerezte a harmadik BL-kupáját. A Manchester pedig először bukott el BL-döntőt.
ma erősebbnek bizonyultak a katalánok. Szép játék volt, a labda még pisilni sem tudott megállni. Az angolok fáradtabbak voltak, nem bírták a strapát végig. Szép volt fiúk. Mindkét oldalon. De a spanyolok oldalán szebb volt. Ezt az eredmény nem hiába mutatja.
És a tegnapi kérdés: ki fog sírni? Mindketten sírnak. Messi a győzelemért, Ronaldo pedig – kicsit cinikusan – hivatalból.

VÉGE!!! Megnyerte a Barca!

90+3. perc – Vidic is begyűjt egy sárgát. Ő is Messit rúgja szerte széjjel.

90+2 perc – Utolsó percekben is támad a Barca. Már lábon áll a katalán kispad. Iniestát még lecserélik, Rodriguez is játszhat kicsit.

Három percet hosszabbít a bíró. Rooney kapura küldi a labdát, de olyan gyengén, mintha beadni akarta volna. Lefordul a Barca, de szöglettel meg kell elégedjenek.

90. perc – Lassan belemászunk a hosszabbításba. Utolsó perc a rendes játékidőből.

Sej-haj. Ez most vagy kurjantás, amiért nyerésre áll a Barca, vagy sóhaj, amiért hátrányban a Manchester. A meccs végén elárulom. 😛

87. perc – Angol szögletek sorakoznak. Eddig semmi eredmény. Kirúgás lesz, miután berbatov elküldi hátrafelé a labdát a kapu mögé.

85. perc – Puyol gólhelyzetben. Van der Sar véd.

Nem úgy tűnik, mintha lenne ereje a Manchesternek az egyenlítésre. Kicsit kipurcantak a végére. És frissíteni sem tudnak.

80. perc – Busquetset lerúgják, de a játékvezető tovább engedi a meccset előszabályért. pedig Scholes ezért lapot kaphatott volna. na de végül meg is kapta. Hát ez cseles. A Barca-támadás van der Sarba fulladt.

78. perc – Ronaldo Puyollal disznyolkodik, sárgát kap.

Bejött Scholes is, Giggset hozták le pihenni. A Man Utd mindhárom cserelehetőségét elhasználta.

75. perc – Xavi végezte a szabadrúgást, Puyol közel állt az eredmény “tágításához”, de van der Sarba fejelete.

74. perc – Ronaldo szerelné Messit, de nem a labdát találja el. Szabadrúgás oldalról.

Rettentő közel álltak a szépítéshez Ronalóék. Egyelőre nem jött össze.

72. perc – A legnagyobb angol támadás! Ronaldo a kapusba rúgja egy jó nagy keveredés jobb oldaláról.

Első Barca-csere. henry lejön, Keita fel.

Xavi gyönyörű beadását Messi cseles pózzal gyönyörűen a hosszúba fejeli. 2-0 a barcának. Fel tud-e állni a Manchester?

70. perc -GÓÓÓL! Messi befejel!

69. perc – Manchesteri szöglet. Felszabadítanak a katalánok, de nem tudnak ellentámadni.

Újabb csere az angoloknál: Parkot Berbatov váltja.

66. perc – Henry gyengén kapura ereszti a labdát.

65. perc – Ronaldo látványosan széjjelciglizte magát, adott egy indítást a spanyoloknak, de nem tudtak élni a lehetőséggel Messiék.

63. perc – Rooney beadását szögletbe küldi a Barca. A szögletrúgás elszáll mindenki fölött.

61. perc – Újabb sikertelen Manchester-támadás. Rooney nem érte el a labdát időben. Spanyol kirúgás. Közben Scholes melegít.

58. perc – Carrick indítja Ronaldót. Későn fúj a partjelző, de fúj. Les.

A Manchester egyik legnagyobb helyzetét játszodja össze. De sem Ronaldo, sem Park nem tudja befejezni a támadást.

56. perc – Parkot ugratják előre, de csak bedobás lett az akcióból.

55. perc – kapu közelébe kerül az MU is. Eddig veszélytelen.

53. perc – 18 méterről kapufát lő Xavi. Szép volt.

52. perc – A Barca szabdrúgáshoz jut a 16-os környékén.

Veszettül támadnak a katalánok.

50. perc – Újabb Barca helyzet. Eto’o nem számít a beadásra, nem tudja kivitelezni a dolgot. De van der Sar is hozzájárult ehhez. Figyelt a holland. A Barca szebben játszik most. Messi is helyzetbe kerül, szerelik, de nem kapnak büntetőt.

49. perc – Henry hozza helyzetbe magát de van der Sar véd. Megvolt a második félidő első helyzete.

46. perc – A Manchester elrúgta a kezdőrúgást.

Tévez máris játéklehetőséget kap. Andersont váltja. Az MU támadni fog mocsokul, legalábbis olyan a szaga ennek a cserének.

Készüljetek, mert a játékosok is készülnek! Kezdődik a második félidő.

Kiegyensúlyozott játék után vezet a Barcelona. A Manchester könyökölt bele a támadásokba, de a Barca az első komoly helyzetét gólra váltotta Eto’o révén. Semmi sincs eldőlve, mindkét csapat jól játszik. Az angolok védelme kicsit inog középtájban, de egyelőre valahogy bírnak Messiékkel. Szünet után innen folytatjuk.

45+1 perc – Iniesta megpróbála bejátszani henry-t, de nem jön össze. Lefújja a svájci az első játékrészt.

1 perc hosszabbítás.

45. perc – Messi fut le bal oldalon, nem tudja rendesen beadni de van der Sar kicsit kapushibázik együttérzésből. Megmenekülnek az angolok.

Támadások oda-vissza. Támad a Mars is. De veszélyes helyzetet nem sikerült mostanában kidolgozni.

37. perc – Ronaldo úgy megindult, hogy már füstölt a cipője, de leblokkolták. Nem lett szabadrúgás sem belőle.

Egyik szöglet a másik után. De egyik sem veszélyes.

34. perc – Barca beadást Vidic lábal ki szögletbe.

Zajlik a mezőnyjáték, támadás nem volt az utóbbi percekben.

A Barcelonát még senki nem éltette! Gyerünk Messi-fanok! Szóljatok hozzá!

28. perc – Barca kap újabb messzi távoli szabadrúgést. Lepasszolják, leszerelődnek, bedobás.

Az utóbbi perceket a Barca uralta.

A kapu “bütüje” mellett-föllött elsuvad a játékszer.

25. perc – Hosszú barca támadás után 28 méterről rúghat a Barca.

22. perc – Rooney fut fel a bal szélen, kiharcol egy szögletet. Ronaldo kapu fölé fejeli a labdát.

Valdés meghúzódik. nem úgy gondoltam, hogy meghúzták, hanem a lába meghúzódott.

Valdés elég csúful rúgja el Park elöl a labdát, de köze nincs a büntetőhöz, hiába kérik az angolok. Ronaldo aztán elgurítja kapu mellé a bedobott labdát.

20. perc – Messi messziről sújt van der Sar kapujára. Alig suppan a kapufa fölé a labda.

Giggs fölé rúgja a labdát.

17. perc – Ronaldo kap egy messzi labdát, indulna vele, de megakasztják. Veszélyes szögből kap szabadrúgást a Manchester. Piqué pedig veszélyesen egy sárgát.

15. perc – Giggset lesből indítják. Így semmi sem lett belőle.

Kezdenek érkezni a kommentek is. Köszönjük! 1-0 a Man Utd-nek a kommentek szerint. barcások, ordítsatok ti is mert egyszer van ilyen az évben! Olyan ez, mint a karácsony heeej!

12. perc – A barca szögletet rúg. Az alacsonyan adott labda két barcás előtt gurul el. Egyik hagyja, a másiknak nem jön keze ügyébe. Illetve lába ügyébe.

10. perc – GÓÓÓÓL! Vezet a Barca! Eto’o kaparja be a labdát a védők és a kapus között.

9. perc – És megint az angolok jutottak a kapuig. Anderson játszotta be Ronaldónak, de ez sem jött össze. A kapu jobb oldalánál elmegy a labda. Világgá.

7. perc – Újabb Ronaldo-próbálkozás. Ezúttal nem találja el a kaput.

Óriási a hangulat az Olimpicóban. Róma harmadszor ad otthont BL-döntőnek.

A Barca védelméből Marquez is hiányzik. Sérült. Mindkét csapat megnyerte már saját országa bajnokságát.

2. perc – Ronaldo szabadrúgásból veszélyezteti a kaput, a labda Park felé pattan de szöglet lesz.

1. perc – A Barca megkezdte az első félidőt.

Ünnepélyesen megnyitották a bulit, volt nagy hacacáré, lassan jön a meccs. A svájci bírót még a pápa is megáldotta. Reméljük nem csapja agyba-főbe a villám.

Tavaly is megszorongatta egymást a két csapat: barcelonában gól nélküli döntetlennel zárult a meccs, Angliában 1-0-ra nyertek a házigazdák. A kép nem sokat változott: barcelona az angolok ellen. Ezúttal messzebbre jutott.

Elöljáróban annyit, hogy a Manchester eddig háromszor, a Barca pedig kétszer nyert Bajnokok Ligáját. A két csapat eddig kilencszer találkozott. Háromszor győztek a vörös ördögök, kétszer a katalánok, négyszer pedig egyik sem, mert döntetlen lett. De nem nagyon búsultak. Vagy ki tudja:P. A Manchester még sosem veszített döntőben. Megszakad a hagyomány vagy folytatódik?
Továbbá a Man Utd lehet az első, aki megvédi a BL-címét, és ugyancsak ő az, aki egy nagy dög rekord beállítására készül: 25 veretlen meccs sorozatban a BL-ben. Ez igen! Nagyon igen!
A Barca két játékosa, Dani Alves és Abidal sárgalapos eltiltása miatt ma nem fog sokat futkosni.

Kezdőcsapatok:
FC Barcelona
: Valdés – Puyol, Touré, Piqué, Sylvinho – Xavi Hernandez, Busquets, Iniesta – Messi, Eto’o, Henry

Manchester United: Van der Sar – O’Shea, Ferdinand, Vidic, Evra – Anderson (Tévez 45′), Carrick, Giggs (Scholes 75′) – Park (Berbatov 66′), C. Ronaldo, Rooney

Játékvezető: Massimo Busacca (svájci)

Kovács Hont-Imre

Reklámok

~ Szerző: khibedy - 2009/05/27.

14 hozzászólás to “Barcelona – Manchester United BL-döntő. Élő közvetítés.”

1. Az első góólt Eto’ó lőtte a 11-dik percbe!!!

2. megerdemelten nyerta barca, szepen jatszottak, mindenkinek gratulalok, kiveve Puyolt, aki siman vinne a mecs szinesze cimu dijjat, csalodtam benne..

3. jo

4. jo mecs v

5. Jó meccs volt, és a jobb győzött. Szép volt, Barca! A szuperkupát is meg kell szerezni!

6. És Cé Ronaldo nem sír ?!?!?! 😀

• Kicsit könnyes volt ő is, de a látványt hagyta most.:P Meg van értve így is, úgy is.

7. ilyen egyszerű a foci 😀 gólra játsszák

8. Ha már Messi is fejjel szerez gólt, akkor tényleg nagy gondok vannak már a UTD-nál.

9. Az a lófejü Eto’o bekaparta a labdát :(( de sebaj 2 rúg a Manchester és ismét elhódítja a kupát. HALA MADRID!!!

10. Hajra Barca!!!
    A masodik felidoben kitamad a MU, meg 2 golt lo Messi es megvan!!!

Mes que un club

11. Hajra, Barcaaaaaaa! Rohamra! Előre, megtörni, letaposni, legyalulni az angolokat! Vesszen Albion!

12. Én is remélem, hogy nem azok a cigányok nyerik a bl-t, elég szomorú és érdemtelen lenne…

13. 😦 ugysem fog a Barca nyerni – legalabb is remelem…elegge durvan kezdodnek a dolgok. A meccs nem lesz unalmas…nagyon ugy nez ki –