Monacói Nagydíj – élő közvetítés

Isten hozott mindenkit a Monacói Nagydíj élő közvetítésére. És az internetkapcsolat. Kapcsolódjatok be ti is, ugyanúgy, mint az internet és élvezzétek az egyik legnevezetesebb futamát a Forma-1-nek! Találkozunk a CFR – Piteşti meccsen is 17 órától!

Dobogón: Button, Barrcihello, Raikkönen

Köszönjük, hogy velünk tartottatok, páp perc múlva kezdjük a CFR meccs közvetítését. Maradjatok velünk!

Button az idei hat futamból az ötödiket nyeri. A Brawnnal most sem tudták felvenni a versenyt a többiek. Lényegeset javult a Ferrari, Brawn után ők voltak ma a legjobbak, de a Red Bull is közel állt hozzájuk. Webber követi a Ferrarikat, Vettel is ott volt a negyedik helyen sokáig. Szép verseny volt, a Monacói Nagydíjhoz képest kevés kiesővel. Brawn befoghatatlan.

VÉGE
Button, Barrichello, Raikkönen, Massa, Webber, Rosberg, Alonso, Bourdais az első nyolc. Ők a pontszerzők.

78. kör – Nem lesz Fisichellának pontja. De kiesik Nakajima. Nekimegy fejjel a falnak.

76. kör – Fisichellában talán lesz annyi szufla, hogy megkergesse Bourdais-t a nyolcadik helyért. Egy pont csak, de az az egy annyi, amennyi még nem volt a Force Indiának.

74. kör – Hamilton nyaggatja Heidfeldet. Kemény csata. A 12. helyért.

70. kör – Massa nem tudja utolérni Raikkönent egyelőre. Visszaesik két másodperces hátrányba.

67. kör – Massa Raikkönen mögött egyre szorosabban. Egyetlen másodperc van köztük. Ha valaki kiesik, Fisichella megszerezheti a Force India első pontját. Egyébként nehéz lenne neki, de még megelőzheti Bourdais-t.

64. körben járunk. Toronymagasan vezet Button, és fél-toronymagasan Barrichello vágtat a második helyen. Kialakulóban az újabb kettős Brawn-győzelem.

Raikkönen, Massa, Rosberg és Webber között valószínüsíthető csata a pontokért. A két Brawn bebiztosította magát. Kettős győzelem lesz ha valami radikális hiba nem történik.

A Toyota egykiállásos taktikával próbálkozott, de nem elég a pontszerző helyre.

56. kör – Massa és Webber is kiáll a boxba. A brazil negyedik, az ausztrál az hatodik helyre jön be.

53. kör – Raikkönen gumit cserél és tankol. Ötödik helyre tér vissza.

52. kör – Kovalainen keresztbe áll a pályán a Rascasse kanyar előtt és összetöri a kocsi orrát úgy, ahogy Massa a tegnap az időmérő elején. A nyolcadik helyről esett ki.

51. kör – Raikkönen megelőzi a boxból visszatérő Buttont.

50. kör – Barrichello megkezdi a második kerékcserék sorozatát, miközben vannak olyanok, akik még nem voltak kinn egyáltalán.

49. kör – Button megy egy nagyon gyors kört. 1:15:190. Barrcihello, Raikkönen és Massa 5 másodpercen belül vannak. Lehet ebből még szép csata.

45. kör – Raikkönen csúszkál egy cseppet, de marad a harmadik helyen. Barrcihello, Raikkönen és Massa egyre közelebb vannak egymáshoz. Csak nemsokára jönnek a gumicserék.

43. kör – Webber 1:15:567-tel a leggyorsabb kört futotta az előző körben.

Hát ez meglőtt! Az egyik kommentátor sosem veszi észre, ha csapatrádió van. A másik szól neki. Ezúttal hiába szólt, ez a mafla végigbeszélte Massa csapatrádióját. Fene a pofáját.

39. kör – A verseny felénél járunk. Négy kiesőnk van eddig. És öt pilóta, aki még nem járt a boxban.

38. kör – Massa tovább javít a leggyorsabb kör tekintetében. Mindkét Ferrari gyors. Meglátjuk, hogy megbízhatóak-e?

36. kör – Buttton lekörözi Hamiltont. Sej-haj.

34. kör – Massa futja az eddigi leggyorsabb kört. Kezd felzárkózni Raikkönenre. Nincsenek csatározások egyelőre.

Massának az apját mutatták a tévében. Jól elhízott a fia sikerén. Karácsonyra szinte le lehetne vágni. 😛
Röhögöm szét magam közben, az egyik román kommentátor ordít a másiknak, hogy fogja be a száját, mert csapatrádióznak.

30. kör – Kubica kiáll a versenyből. Nem azért, mert a hasa megy, hanem azért, mert a kocsija nem.

28. kör – Alonso is kiáll. 11. helyre jön vissza.

Button majdnem 17 másodperccel vezet a második helyen álló Barrichello előtt.

24. kör – A pontszerzők közül már csak Alonso nem volt boxban. Negyedik helyen hajt a két Ferrari között.

22. kör – Visszaáll a rend az élmezőnyben, miután Webber is gumit cserél.

21. kör – Kovalainen boxutcai kiállás után a hetedik helyre tér vissza.

20. kör – Kimegy Massa új gumiért és friss benzinért. Ötödik jelenleg.

19. kör – Button nehéz autóval is gyorsabb kört tesz meg, mint Massa. Eléggé követi a brazil, de nem tud a közelébe kerülni.

Rosberg is kiáll a második helyről.

17. kör – Button is kiáll a boxba. Első helyre jön vissza. Ez igen!

16. kör – Vettel töri össze a kocsiját. Várjuk a visszajátszást. Közben Barrichello is boxutcázik. Vettel ugyanoda rohan bele, aholvá a tegnap Hamilton.

Raikkönen gumit cserél és tankol, a hetedik helyre jön vissza Alonso elé.

14. kör – Massa megfutja az eddigi leggyorsabb kört. A Ferrarik egyelőre szépen teljesítenek. Raikkönen elbódogtalankodta a rajtot, de a többi hibátlan.

13. kör – Raikkönen felzárkózik Barrcihellóra.

10. kör – A német kiáll a boxba. És hamilton is. Buemi belecsúszott Piquet farába. Kicsit morbid jelenet, kiesnek mindketten. Rossz helyen szaglászott a svájci újonc.

Vettelt Rosberg és Massa is megelőzi.

9. kör – Vettel-Rosberg-Massa támadások oda-vissza. Gyönyörűen mennek.

Hát ezt elkúrta Massa. Nehéz nagyon előzni. Közel volt az előzéshez, de a pálya széléhez még közelebb és elfékezte magát.

6. kör – Massa gyorsabb Vettelnél. Ha talál rá megoldást, megelőzi. Csak ez nehéz. Levágja a sikánt, Vettelt vissza akarja engedni, hogy ne büntessék meg, de Rosberg is elmegy mellette.

5. kör – Semmi nagy gond nem történt eddig. Kubica ki kellett álljon a boxba, valami baja lett. Massa támadja Vettelt. Szép párharcot mutatnak be.

4. kör – Brawnék őgy mennek mint a fene. Sőt, egy kicsit annál is jobban.

2. kör – Hamilton bombaformában tekeri lefelé az utolsókat. Már a 17. a dobogós helyezettek között már egy-egy másodperc a különbség.

Óriási előnyük van máris Brawnéknak.

1. kör – Barrichello megelőzi Raikkönent.

Indul a verseny. Hajrá!

Szép idő van Monacóban, nem úgy tűnik, hogy valakit agyoncsapna a villám. És más villája sem.

KERS-szet csak a Ferrari és a McLaren használ. Nem a hosszú egyenesek miatt, mert Monte Carlóban rövid egyenes sincs, de jól jöhet a kigyorsításoknál.

Button kicsit beragadva, de elindul. A pilóták melegítik a fékeket, a gumikat és a szerelmetes szívüket.

Felkészültek a pilóták a bemelegítő körre.

Monte Carlo 1955-től megszakítás nélkül szerepel a Forma-1 naptárában, és Bernie Ecclestone gondoskodik róla, hogy maradjon is ott! Ezt a minap jelentette ki, mert a nagydíj főszervezője állítólag nem igazán szeretne szerződést hosszabbítani. Ez persze nem érdekli Ecclestone-t.

Monte Carlo a Forma-1 egyik legrégebbi futama. Aki itt nyer, az már fél lábbal bajnok – mondják a nagyok. Persze ez nem mindig így van. Nyert itt már Olivier Panis a legendás 1997-es nagydíjon, de nyert Monte Carlóban Trulli és Montoya is.
A pályán kívül óriási csata zajlik a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) és a Forma-1 csapatainak érdekvédelmi szervezete (FOTA) között. Bővebben olvashattok erről a tegnapi bejegyzésünkben. Ugyancsak a tegnapi bejegyzésünkben tippelhettek arra, hogy ki lesz idén Monte Carlo győztese.
Óriási eséllyel indul most is a két Brawn gépezet, de ezúttal a Ferrari is ott van az élmezőnyben. És persze Vettel is. Hamilton, a tavalyi győztes az utolsó helyről indul, mert az időmérőn csak a 16. helyet szerezte meg, miután felcsattant a védőfalra, majd kicserélték a váltóját és hárább sorolták öt rajtpozícióval.