Győr – Viborg női kézilabda BL-döntő (élő közvetítés)

Sziasztok! Megkezdjük élő közvetítésünket a Győr – Viborg női kézilabda BL döntőjének visszavágójáról. Élvezzétek, ahogy csak lehet!

Győr – Viborg 23 – 26

Bajnokok Ligája győztes a dán Viborg 50-49-es összesítéssel.

Most búcsúzunk, igyunk egy nagyot a minél előbbi találkozásra, és… egy ilyen meccs után más okunk is van az ivásra. Sajnos. Este visszavárunk a CFR-Brassó kommentjével. Addig is sziasztok, köszi, hogy velünk tartottatok! Egy szép volt lányokkal és hajrá CFR-rel búcsúzunk. (És várjuk a hozzászólásokat is, szépen csenben, sunyiban.)

A Győr számára szépen kezdődött és szép játékkal végződött a meccs, de a közepe silány volt. Kihagyott büntetők, elhamarkodott lefutások, figyelmetlenség a védelemben stb. Összességében nem mondható el, hogy a dán csapat abszolút megérdemelten nyert, de azt sem állíthatjuk, hogy jobbak voltunk.

Egyetlen gól döntött. De az kegyetlenül. Sajnáljuk, hogy nem sikerült a végső győzelem, de egy kiváló csapattal büszkélkedhetünk. Szép volt lányok, közel álltatok a “legszebbhez” is. majd jövőre! hajrá Győr, hajrá kézilabda!

Időntúli szabaddobásunkat nem tudta Tomori értékesíteni, elúszott a győzelem. Szépen fejezte be a játékot a magyar csapat, de nem futotta a győzelemre. HÉT gólt dolgoztak le kettőre! Egy rövid időre továbbjutók voltunk. Elveszett. Mondanék valamit, sőt, mondom is, de hálistennek nem írom le.
Magyar kézilabda átok.

VÉGE! Kikaptunk három góllal. A Viborg a BL győztese.

60. perc – Herr elhibázza a hetest. Fenébe!

59. perc – Gólt szereznek a dánok. A nyavalya törje ki!

58. perc – Alig van már két perc. Időt kérnek a dánok. Fel kell jönni egy gólra! Vagy tartani ezt az eredményt. Hajrá lányok!

MEGVAN! Vezetünk az idegenbeli gólokkal!

58. perc – Újra hetes a magyaroknak. Ha bedobják egyenlő lesz az összesített eredmény. Törölnek egyelőre. Ne legyen hónaljszag.

56. perc – És Herr újra betalál büntetőből. Gyerünk!

Herr behajítja a labdát a hálóba. Még több gól kell!

54. perc – Althaus is kipontozódik. Szájba vágja Tomorit. Úgy látszik ez a mániájuk Viborgéknak.

53. perc – Herr büntetőt értékesít, Jurack pedig kegyetlenül visszaállítja az eredményt.

Mikkelsen és Lunde ellen kéne valami orvosság… valami hashajtó, hogy futtassa őket, de mégse fussanak.

52. perc – Tomori fölédobja a labdát passzív játék végén. Nem akarattal, szó sem róla. így sikerült. De ez már túl sok kihagyott dobás!

51. perc – Lunde tovább növeli az előnyt. Nem egy Nicole Kidman, de azért lehetne rá jobban figyelni, a bánatba belé!

Konkoly, az edző földhözvágja a papírjait mérgében. Kap két percet. Kipisilheti magát.

50. perc – Hetest hagyunk ki. Miután Lunde újabb góllal négyre növeli az előnyt.

49. perc – Vérten újra szépít! Ez az! vagyis ez még nem az, de az lehet belőle. Hajrá!

Hornyák a harmadik kiállításával kipontozódik, a dánok büntetőt értékesítenek.

47. perc – Gyönyörű bejátszás, három gólra jövünk fel.

És kihagyunk egy jó támadást egy helytelen passz miatt.

46. perc – Kettős emberelőny fél percig. Máris van egy gól! Hajrá!

45. perc – Végre egy jól kihasznált emberelőny: szépítünk.

44. perc – Lundét kiállítják (a mezőnzjátékost). Pár másodperc múlva hetest értékesít a Gzőr.

43. perc – Sikertelen magyar próbálkozások. Kicsit szerencsénk volt, az üresen maradt dán szélső elpuskázta a lehetőséget.
41. perc – Ellentámadás a dánoktól, hét gólos előny. Agyvérzést kapok. Ti hogy álltok?

40. perc – Növelik ay előnzt a dánok. Lépséhiba a Győrnél, újra támad a Viborg. Feszülnek az idegek.

A kapusuk nagyot védett. És most tűnt fel, hogy ő is Lunde.

39. perc – Elcseszerintett dán támadás után mi jövünk.

37. perc – A dánok újra hátrányból értékesítenek. Úgy elbőgöm magam, hogy csak na! Mravikova válaszol. Szépítünk.

“Mindent bele!” – ordítják a szurkolók. Emberelőnyből téámadunk, de kellett ehhez Pálinger védése. Kovacsisc szépít.

35. perc – Hatalmas kapusbravúr a Viborgnál. Támadhatnak a hat gólos előnyért. És meg is szerzik.

34. perc – újra öt góllal vezetnek a dánok.

33. perc – Kovacsics a meccs egyik legszebb gólját szerzi. Aztán gyors dán válasz érkezik.

Lunde óriási gólt dob. Jobban kéne figyelni az átlövőre.

32. perc – Tomori szépít.

31. perc – Sportszerűtlenül kihurrogják a dánokat a nézők, de talán volt eredménye: a kapufát találják el a vendégek.

Kezdődik a második félidő. A dánok kezdenek. Hajrá Győr! hajrá magyarok!

Csak a széleken erősebb a magyar csapat.

A statisztikák szerint a dánok jobbak. Szakad meg a szívem szőröstől-bőröstől, de szerintem is. Jobb a védelem, jobb az ellentámadás a vendégek oldalán. Állítólag öt hetesünkből csak kettőt lőttünk be. Lehet, de akkor rosszul emlékszem. Elég szívszorongató így is, úgy is.

A dánok egyelőre két góllal vezetnek az összesített eredmény alapján. Szomorú. De nem halálos! Még van 30 perc, van remény, s van még sör az üvegben! Ninc sokunk reszketni egyelőre.

Sok hibával játszik a Győr. A gólok jelentős részét ellentámadásokból kapták. Emberelőnyeiket nem tudják hatékonyan kihasználni – az előnyből szerzett gólokat ellensúlyozzák a dánok hátrányból szerzett góljai.

30. perc – Idüntúli szabaddobásukat a dánoknak védte a győri sorfal. marad a 10-14 a szünetben.

…és újra hátrányban a vendég csapat. Ezúttal is betalálnak?

28. perc – Kovacsics újra büntetőt értékesít.

Óriási az ováció, robban a hang a győri szurkolók torkából. Hangosabb a házaséletnél is.

27. perc – A dánok hasznot húznak az időkérésből. Újabb idegen gól.

Görbicz a lelátóból követi az eseményeket. Nem túl boldog.

Időkérés, ha jól láttam, ezúttal a dánok élnek a lehetőséggel. Zajlik az eszmecsere. Mindenki ordít.

26. perc – Belül védekeznek a vendégek, Kovacsics szépít hetesből.

25. perc – Ajaj, ennek fele sem tréfa, öttel vezetnek.

A dánok nem lustálkodnak, újra négy gól a hátrány.

24. perc – Mravikova ismét betalál, szépen beejti a labdát. Megérdemel egy Sport szeletet.

… és a dánok visszavágnak, ismét hátrányból.

23. perc – Mravikova szépít.

Lunde szájbavágja Tomorit. kap érte két percet. S pár anyázást, de az nem hallatsyzik.

22. perc – Elfuserált támadás után fordulnak a dánok és újra gólt szereznek.

Tomorit megütik elég érdekes helyen. Ha férfi lenne, fetrengene. De így is fáj neki.

Vérten szépít.

20. perc – Konkoly Csaba időt kér. A dánok másodszor szereznek gólt emberhátrányból.

19. perc – Újra emberelőnyben vagyunk. A közönség elégedetlen a játékvezetéssel. Pedig egyelőre nekünk kedveznek.

18. perc – Gyors ellentámadás, három gólos hátrányban a győriek.

17. perc – Hátrányból is gólt szereznekl a dánok. Ismét kettővel vezetnek.

16. perc – Emberelőnyből támadunk.

15. perc – Vérten szépít. Óriási a szurkolás.

A büntetőt Skov értékesíti.

14. perc – Hornyák visszajön, alig mozdul kettőt s újra kiállítják.

12. perc – Megint a dánok vezetnek. Ismét Svov eredményes.

12. perc – Spiridon hátrányból kiegyenlít! Na így na!

10. perc – Hornyákot kiállítják, a büntetőt kivédi Pálinger.

8. perc – A dánok körbedobják a kaput. De egy dobás becsúszik sajnos.

Lendületes meccs, mint a jó kézi meccsek általában. Nem engedhetjük el a Viborgot, két gól előny az nem sok kézilabdában!

8. perc – Tomori egyenlít.

7. perc – Kovacsics sárgája után a dánok ismét vezetéshez jutnak.

6. perc – Hornyák kiegyenlít.

5. perc – A Viborg vezet. De még nem kell bőgni! Egy gól az még fociban sem sok.

4. perc – Megszerzik a vezetést a győriek, aztán ellentámadásból kiegyenlínek a dánok. 1-1

3. perc – Hetest kapnak a magyarok, Herr Anita fölélövi. Francomba beléje.

Mindkét oldalon sikertelenül indul az első támadás.

1. perc – Megkezdődött a meccs. A hazaiak kezdtek, Hornyákot lefogják a dánok.

A vendégcsapat keretében egy magyar és egy román játékos is szerepel: Kovacsicz Mónika és Cristina Vărzaru. De az is lehet, hogy Vârzaru. Csak így rosszabbul hangzik.
Ötezer szurkoló előtt játsszák a visszavágót. Görbicz nincs a keretben. Az első meccsen két góllal, 26-24-re nyertek a győri lányok. A mérkőzést Veszprémben játsszák.