Döntőben a Lucescu-brigád és a Werder

Drámai visszavágókat játszottak az UEFA-Kupa elődöntőiben csütörtök este. A Sahtar Donyeck, Mircea Lucescu csapata a kijevi 1-1 után közel sem érezhette magát biztonságban hazai pályán sem.

Lucescu: "egy sört szerintem megérdemlek". Attól függetlenül, hogy nem ezt mondja, tényleg meg! Akár kettőt is.

A vezető gólt már a 17. percben megszerezték a hazaiak, de a második játékrész elején erre még válszolni tudtak a kijeviek. A döntőért folyó harc az utolsó percekig tombolt: a 89. percben Ilsinho betalált. Na erre már nem jött válasz a Dinamótól, csak a próbálkozásokig jutottak a fővárosiak. Lucescu csapata 3-2-es összesítéssel jutott be az isztambuli döntőbe.

Pizzaro gólja már továbbjutást jelentette. Akkor is, ha az eredmény változott.

A Hamburg 1-0-ás előnnyel fogadta a Werdert. Tudtuk, hogy ez szép teljesítmény, de mégsem életbiztosítás. A múlt hetihez hasonlóan nagyon dinamikus, pergő meccset követhettünk. A továbbjutás sorsa csak akkor dőlt el, amikor a bíró lefújta a meccset. A Werder fordítani tudott 1-0-ról, sőt három gólig meg sem állt. A 87. percben Olic gólja visszaadta a reményt a Hamburgnak, a lendületet pedig felemelte a felhők fölé, oda, ahol a csillagos égbolt a Holdat kecsesen… Hoppá. Átmentem szappanoperába. Lényeg, hogy a lendületet tovább fokozta a szépítő gól, de az eredmény már nem változott.

Mindkét meccsen egyetlen gólon múlott, hogy ki jut tovább és ki esik ki. A két továbbjutó megérdemelte a továbbjutást, a kiesők pedig szégyen nélkül, büszkén mehettek le a pályáról. A döntőt május 20-án játssza a Sahtar és a Werder.

Kovács Hont-Imre

Reklámok

~ Szerző: khibedy - 2009/05/08.

Egy hozzászólás to “Döntőben a Lucescu-brigád és a Werder”

1. nem aktualis ma a focirol elmelkedni sem romania ban sem pedig magyarorszagon.pl azert mert a multkor lattam egy dokumentum filmet a kozepkori kinzo eszkozokrol,es a vegen a bemondo azt mondta hogy ma a kinzas abbol all, ha egy esos delutan egy embernek magyar focit kell neznie.ahejett azokat a versenyeket kell eloterbe helyezni amejekhez ertunk is valamit pl. egy sor ivo verseny.ez a nem tul szereny velemenyem.tom hogy mind igazat adtok nekem,jol teszitek, mert a Harvard ra jarok,es akko bunko nem lehetek. pia es cigi , az az egeszseg .