Arsenal – Manchester United (élő közvetítés)

Sziasztok! Köszöntünk mindenkit a Bajnokok Ligája elődöntőinek első visszavágóján. Az Arsenal a Manchester Unitedot fogadja az Emirates-ben. Mi pedig titeket fogadunk szeretettel.

Arsenal – Manchester United 1 – 3
van Persie 75′, illetve Park 7′, Ronaldo 10′, 61′

Köszönjük, hogy velünk tartottatok, Isten tartsa meg a szokásotokat! Nagy valószínűséggel találkozunk holnap, csak még el kell döntsük, melyik mérkőzéssel. Kézfogás, puszi stb.

A Manchester United megérdemelten jut a döntőbe, ahol a holnapi (Chelsea-Barcelona) meccs győztesével csap össze, Rómában, a döntőben.

94. perc – Az olasz játékvezető lefújja a találkozót.

Nasri még távolról kísérletezik, nem hozza a szívrohamot van der Sar-ra, Rosetti nagyon figyeli a Tissottot, nemsokára eldördül a hármas síp.

A hosszabbítás perceiben járunk, a nagy semmit nézzük, mindjárt vége.

88. perc – Még egy távoli United szabadrúgás- Ronaldo még a stadionból is kiemelt, egy szegény kisgyereknek a labda hatalmas adomány.

A fekete bőrszínű Eboue felrúgta a koreai Parkot. Mit érezhet ilyenkor egy skinhead? Jó na, nem kell válaszolni.

86. perc – Eboue Park elleni szabálytalanságát sárgával jutalmazza Rosetti, a szabadrúgást természetesen Ronaldo végzi, ezúttal kissé kapu fölé.

A frissen beálló Vela cselezget a 16-os környékén, sokáig nem vergődik, Rafael a gyepbe temeti, a szabadrúgást Fábregas előbb a sorfalba, majd a reklámtáblába küldi.

82. perc – Adebayor Carrick lábára tapos, Rosetti bíró kiosztja neki a sárga színű papírt.

79. perc – Csere: Arsenal – Carlos Vela az egyetlen hazai gólt szerző van Persiet váltja.

Fletcher tehát nem fog játszani a döntőben. Ez van. Én se fogok, de nem vagyok elkeseredve emiatt. Hozzászokik, hogy ilyen az élet, s hogy nem habostorta s ilyesmik. Ezeket mind meg lehet tanulni a szappanoperákból.

75. perc – GÓÓÓÓÓL Arsenal – Fletcher a büntető területen belül elkaszálja Fábregast, a játékvezető azonnal tusolni küldte a skótot, és büntetőt adott az “ágyúsoknak”, amelyet van Persie a bal felsőbe csavart. Arsenal-Manchester United 1–3.

Újraolvastam az előbbi írást. A bűvös 69. percben Nasri elfenekelte Fletchert. Hát ez kicsit… Na mindegy.

72. perc – Bendtner beállása után mát többet csinált, mint Walcott egész mérkőzésén, kapu felé lőtt, de végül csak az oldalhálót találta el.

69. perc – Nasri megkapja a sárga lapot, miután elfenekeli Fletchert.

Az Arsenal a mai meccsen mély téli álomba szenderedett, nem csoda, hogy még lehetősége is alig kerül.

66. perc – Utolsó manchesteri csere – Wayne Rooney helyére Berbatov érkezik.

65. perc – Csere: Manchester United – Evra helyére a mindössze 18 éves Rafaelt küldi a védelembe Ferguson.

64. perc – van Persie a szépítés gondolatával játszadozik, középről teker, van der Sar a helyén van.

63. perc – Csere: Arsenal – Wenger Walcott helyére Bendtnert küldi támadásba.

63. perc – Csere Manchester United – Anderson helyére a 802. meccsét futó Ryan Giggs érkezik.

Pörög a meccs. Nem mintha eddig unalmas lett volna, csak felemás próbálkozásoknál tovább nem jutottak a csapatok.

61. perc – GÓÓÓÓÓÓL Manchester United – Ronaldo mesteri a mai napon, sarokkal indítja Parkot, a dél-koreai robogni kezd, majd indítja a bal oldalon Rooneyt, aki az érkező Ronaldo elé gurít, a portugál a 16-os környékéről nem téveszti el a célt. 0–3, megvan az első BL-döntős!!!!!!

Jelenleg érdekesebbnek tűnik, ahogy a cserejátékosok bemelegítenek, mint ami a pályán zajlik.

Nicoliţa vagánykodik a havernek:
-Dik’mo, akkora két gólt rúgtam a tegnap…
-S mennyi lett az eredmény?
-1-1.
(ez a beígért vicc volt)

52. perc – Na végre!!!!!!!!!! Ronaldo Park passzával sprintel előre, ballal teszteli Almunia reflexeit, a kapus az élen végez.

A középpályán zajlik a dolog, egy-két lefutás “lefutódik”, de semmi vészhelyzet. Gondolkozok valami jó viccen, ha eszembe jut, leírom.

Az Arsenalnak négy gól kellene a továbbjutáshoz. Nagy a szarka farka de a négy gólt csak akarja. Na jó na. Még összejöhet. Csak ki hisz benne?

46. perc – Az Arsenal gurítja útjára a labdát.

Megjöttünk, indul a második játékrész.

Az első félidőben az Arsenal abszolút fölényt alakított ki, a Manchester azonban kihasználta az előttük álló helyzeteket, így 2–0-ra vezet, összesítettben pedig három gól az előnyük.
45 + 1. perc – A sípmester véget vet az első félidőnek.

Közben a United eltalálja a kaput, az eredmény: No Comment.

Jelenleg Walcott a legaktívabb a középpályán, rúg, cselez, szabálytalankodik, mindent elkövet, egyedül azonban nehéz dolga van egy masszív védelem ellen.

Megvan a blogunk 10 ezredik látogatója. Halvány lila purcunk sincs, hogy ki lehetett, de Isten éltesse sokáig! S ha ateista, akkor a töltöttkáposzta s az inzulin tegye vele mindezt.

41. perc – Jobb oldali szabadrúgás az Arsenal javára, van Persie emelt középre, a vendég védelem megint kimagaslóan dolgozott.

Nehéz a dolga a katonának, nehéz a dolga. Azért az Arsenalnak sem sokkal könnyebb.

Támadásban marad a Manchester, végül egy újabb szabadrúgás után felszabadul az a hazai védelem.

36. perc – Song töri kettőbe Ronaldot, a szabadrúgás ezúttal nagyon távol van a kaputól.

35. perc – Arsenal kontra, Song középre ível, Adebayor eltalálja a játékszert, az irányzékkal megint gondok akadnak.

32. perc – Újabb távoli szabadrúgáshoz jut a vendég gárda, megint Ronaldo áll a labda mögé… lövése Almunia karjaiban hal el.

30. perc – Ronaldo cselezget a bal vonal mellett, középre tör, majd jobbal spiccel, ezúttal eltéveszti a célt.

29. perc – Adebayor és Ferdinand ugrik egymásnak, a játékvezető lehűti a két kakast.

Pár másodpercre Arséne Wenger arcát láthattuk, hát nem a boldogság tükröződött róla.

Kissé unalmassá válik a találkozó, a hazaiak támadásokkal próbálkoznak, a vendégek rúgják minél távolabb a labdát, nekik megfelel az eredmény.

23. perc – van Persie még egy szögletet középre csavar, a vendég védelem fejjel felszabadít.

20. perc – Újabb szögletet rúg az Arsenal, ám van der Sar kilép, és lekapja a lasztit, mint fáról az almát.

A szögletet Ronaldo fejjel próbálja értékesíteni, de a játékszer a közönségbe száll.

18. perc – Sok idő után a United is indít egy támadást, Fletcher kimozdítja Ronaldót, a portugál Rooneynak passzol, aki kapásból kapura bombáz, Almunia ezúttal hozzáér a labdához, így szöglethez jutnak a vendégek.

Az Arsenal vezeti a játékot, a Man Utd védekezik. 0-2 után lehet is “bőcsködözni”.

Bedobás bedobást követ, a 16-ig könnyedén eljut az Arsenal, ott azonban végállomás az “ágyúsoknak”.

Akasztgatják egymást s támadnak, dobják be a labdát stb., minden ami egy meccsen megtörténhet, az most meg is történt csak veszályes helyzet nem volt mostanában.

10. perc – GÓÓÓÓL Manchester United – Parkot Gibbs buktatja jó 30 méterre a kaputól, a szabadrúgáshoz Ronaldó settenkedik, majd a bal alsóba bombáz.

Sajnos interneten késik a közvetítés, emiatt csúszunk mi is vagy 3 percet. De sietünk ahogy csak tudunk.

7. perc – GÓÓÓÓÓL Manchester United – Anderson indítja Ronaldót a bal szélen, aki azonnal középre ad, Gibbs elcsúszik, így nem tud felszabadítani, Park pedig estében a felsőbe emel.

Nagyon aktív az Arsenal támadó-játéka, főleg a bal oldalon, Gibbs és Nasri nagyon jól mozog.

3. perc – Arsenal szöglet, Fabregas teker középre, van der Sar kimozdul a labdára, Adebayor elüti őt, támadó szabálytalanság.

2. perc – Vidic kap sárgalapot.

Kezdőcsapatok:
Arsenal: Almunia – Sagna, Touré, Djorou, Gibbs – Fábregas, Song, Nasri – Walcott, van Persie – Adebayor
Manchester United: van der Sar – O’Shea, Ferdinand, Vidic, Evra – Fletcher, Carrick, Anderson – Ronaldo, Park – Rooney

Konrád Szabolcs és Kovács Hont-Imre

~ Szerző: khibedy - 2009/05/05.

4 hozzászólás to “Arsenal – Manchester United (élő közvetítés)”

1. Fletcher a futballhoz ert, a kerteszethez sok koze nincs: nem kaszalta o el fabregast, gyonyoru szereles volt…

2. Na csak megtalálta az Arsenal a kaput. De GPS-re volt szükségük:)))

3. Megismétlődik a tavalyi döntő, Manchester United-Chelsea (remélem az eredmény is ugynaz lesz, mint tavaly):)) :P:D xoxox

4. Jó kis meccs…..Még rúg 1-2 az UTD. Az Ágyusok még Katonai Térképpel sem fogják megtalálni a kaput. Végeredmény 4-0 a Vörös Ördögöknek.