Talma tartja magát a középmezőnyben

Lerobogták a Spanyol Nagydíjat a 250cc-sek. Talmácsi a 10. helyről indult, ehhez képest jó futamot ment. De a magyar fiú még nincs megérve ahhoz, hogy felvegye a versenyt az élmezőnnyel.

Végig a hetedik hely környékén ment, és kis szerencsével meg is tudta tartani ezt a pozíciót. A Japán Nagydíjon, múlt héten negyedikként végzett. Olyan motorral, amellyel meg lehet szerezni a negyedik helyet, azzal a dobogó is elérhető. Ez is volt a célja Talmának. Csak az egyelőre nagy falatnak tűnt.

Ebben az évben nem igazán szoríthatunk neki a VB címért. Legyünk realisták, Aoyamát és Bautistát csoda lenne utolérni. De még van Talmának néhány éve, azalatt lőtávolba kerülhet. Egy idei futamgyőzelem nagyszerű lenne. Kicsit elérhetetlen, de mégis el lehet érni.

A 250cc-sek futamát Aoyama nyerte egy bravúros húzással az utolsó kanyarban: elengedte Bautistát a belső íven, de az ő kigyorsítása kívülről sokkal erősebb volt. Egy motorhosszal nyerte a futamot.

Hajrá Talma! Folytatás Franciaországban két hét múlva.