Real Madrid – Barcelona (élő közvetítés) 2-6 lett. Ez igen! Nagyon igen!

Sziasztok! Köszöntünk mindenkit! Téged is! Megkezdjük élő közvetítésünket a Real Madrid – Barcelona spanyol bajnoki mérkőzésről!

Real Madrid – Barcelona 2 – 6
Higuaín 14′ Ramos 56′, illetve Henry 18′, 58′, Puyol 20′, Messi 36′, 75′, Piqué 83′.

Köszönjük, hogy velünk tartottatok! Egyezzünk meg a Real – Barcelona után egy hajrá spanyolokban! S akkor senkit sem sértünk. Hátha…

Győzelmének köszönhetően a Barcelona hét pontra növelte előnyét a Real Madriddal szemben, így valószínűleg megnyeri a bajnokságot. Guardiola csapata bebizonyította, hogy bárhol tud nyerni, szerdán Londonban folyatódhat a nagy sorozat, ahol a Chelsea vendégeként lépnek pályára a katalánok, a Bajnokok Ligája elődöntőjének visszavágóján.

A játékvezető négy másodperc hosszabbítást engedélyezett, majd lefújta a rangadót. A Real Madrid első mérkőzését veszítette Juande Ramos vezetése alatt, ám ez a találkozó volt a kulcsa a bajnokságnak.

90. perc – A Real Madrid is átjutott a Barca területére, sőt Huntelaar kapuig vergődött, Valdés időben megállította.

89. perc – Keita nem szenved önbizalom-hiányban, jó harminc méterről is kapura célzott, Casillas nevetve védett. (2-6 után nem kell szó szerint venni, hogy nevetve!)

Szabálytalanságok 21-9.

84. perc – Kettős csere. Barcelona – Iniesta helyett Sergio Busquets érkezik, Yaya Tourét Bojan Krkic küldi a kispadra.

83. perc – GÓÓÓÓL!!! Barcelona! Elképesztő!!! Minden lehetőségét gólra váltja a katalán banda. Ezúttal Messi volt az előkészítő, a jobb oldalon futtatta Eto’o-t, aki azonnal középre gurított, Piqué előbb Casillasba lőtt, majd másodjára megtalálta a rést. Real Madrid-Barcelona 2–6, ha mesélné valaki, nem hinném el!!!!

Huntelaar és van der Vaart nem sokat mutatott, García vajon változtat a helyzeten?

79. perc – Csere. Real Madrid: García Robbent váltja.

75. perc – GÓÓÓÓÓL!!! Barcelona! – Xavi és Messi kényszerítőzése újabb vendéggólt eredményez: a spanyol középpályás két védő közt indítja az apró argentint, aki okosan a rövidbe helyezi a labdát.

75. perc – van der Vaart első megmozdulása sárgát ér.

74. perc – Iniestát a büntető területen belül elkaszálják, ám a spori továbbot int.

72. perc – Csere. Real Madrid: Sergio Ramos helyett Rafael van der Vaart áll be.

66. perc – Jelenleg semmi érdekes nem történik a pályán, a labdabirtoklás 41-59%.

61. perc – Csere. Barcelona: Henry helyére Keita érkezik.

Csere. Real Madrid: Marcelót Huntelaar váltja. Védő helyett csatár, támadásba lendül a Real is.

GÓÓÓÓÓL!!! Barcelona! 58. perc – Henry a leshatárról indul, lefutja Ramost, majd a kirohano Casillas alatt az üresen tátogó kapuba belsőzik.
Real Madrid–Barcelona 2–3, és hol van még a vége ??????

GÓÓÓÓL!!! Real Madrid! 56. perc – Iniesta a gyepszőnyegbe tapodja Ramost, jár érte a szabadrúgás. Robben középre csavar, Ramos pedig közelről a jobb felsőbe kobakol.

54. perc – Azonnal válaszol a Barca, Messi kisodródott helyzetből csavar, azonban bedobás lesz a vége.

53. perc – Gago nagyon optimista, hosszú vágta után távolról próbálkozik, a labda is elfáradt, mire a kapuig elért.

49. perc – Barca szöglet: Xavi teker középre, sikertelenül. Kontrázik a Real, Marcelo és Higuaín nem értik meg egymást, így Valdés birtokába jut a labda.

48. perc – Iniesta bolondítja meg a védelmet, majd jobbal bikáz, a játékszer a stadiont is elhagyja.

46. perc – Kezdetét vette a második félidő.

Elképesztő félidőt produkált a két rivális, a Real Madrid remekül indította a rangadót, ám a megszerzett gól után hirtelen leálltak. A katalánok nem ijedtek meg a hazai közönségtől, Henry és Messi remekül mozgott a pályán, a hazai védelem pedig nem bírt a csatár-duóval, így rövid idő alatt megfordult a kocka. A második játékrészben legalább ilyen profi játékot várunk mindkét csapattól, és akkor az elmúlt évekhez hasonlóan nem fogunk unatkozni.

45 + 1 perc – a sípmester lefújja az El Clasico első félidejét, a vendégek végig domináltak, így nem csoda, hogy 1–3 arányban vezetnek.

44. perc – lassan véget ér az első félidő, a katalánok úgy játszanak, mint az iskolaudvaron, a “királyi gárda” játéka sok sebből vérzik, ezzel a felfogással nem lehet megverni Messiéket.

A Real Madrid jelenleg el van veszve saját közönsége előtt, Juande Ramos lesz mit mondjon fiainak a szünetben.

GÓÓÓÓÓL!!! Barcelona! 36. perc – A hazai védelem gyengén áll a lábán, Diarra könnyű labdát veszít, Messi büntet, ballal gurít el Casillas mellett, egyenesen a hálóba.

35. perc – Messi Iniesta passzát szelidíti meg, a lövés nem érdemel említést.

32. perc – Diarra megtalálja a leshatárról induló Raúlt, a csapatkapitány lökete kevésbé sikeres, a közönség közé vágódik.

30. perc – Újabb hatalmas vendég-lehetőség: Messi Henry-val kényszerítőzik, majd az argentin ballal kapura céloz, Casillas megint véd, jelenleg ő tartja a lelket a Realban.

27. perc – Hatalmas fölényt alakítottak ki a gránát-vörös-kék mezesek, ezúttal Eto’o veszélyeztetett, kemény bombáját Casillas szögletre tolta.

24. perc – Dani Alves iramodik meg középen, a bal oldalon indítja Messit, aki ballal tüzel, Casillas azonban a helyén van és bravúrral hárít.

23. perc – Abidal buktatja Robbent, megkapja a találkozó első sárga lapját.

22. perc – Dani Alves közelről ijesztgeti Valdést, az öngólhoz közel jár, végül megússza a Barca.

GÓÓÓÓÓL!!! Barcelona! 20. perc – Bal oldali szabadrúgáshoz jutottak a katalánok, Xavi beadása Puyolt találja meg a levegőben, a spanyol bekk pedig a kapu bal alsó sarkába fejel.

5 perc, két gól, ezt vártuk ettől a mérkőzéstől, eddig nem csalódhattunk!

GÓÓÓÓÓL!!! Barcelona! 18. perc – Kiegyenlít a Bercelona, Mesii zseniálisan emel Henry elé, aki a tehetelen Casillas mellett okosan csavar a hosszúba

16. perc – Hatalmas lehetőség az egyenlítésre, Henry rohan el a bal oldalon Ramos mellett, majd középre tör, a beadásról azonban Eto’o pár centivel lemarad.

GÓÓÓÓÓL!!! Real Madrid! 14. perc – Sergio Ramos jobb oldali beadása tökéletesen csavarodik Higuain fejére, az argentín támadó hét méterről stukkol a kapuba.

Sokat akar a szarka, de nem bírja a farka – Messi mindenkit ki akar cselezni, végül csapata remek lehetőségét dobja el.

Egyelőre az összecsapás nem rejti magában az El Clasico szépségeit, mindkét fél le van ragadva a pálya közepén.

8. perc – Valdés és Abidal bénázását Raúl majdnem kihasználja, távoli emelése a jobb kapufa mellé esik.

Egyelőre a Barcelona tűnik aktívabbnak, Eto’o ezúttal távolról próbálkozik, ám végül Casillas karjaiban hal meg labda.

5. perc – Eto’o mesteri labdát kap a középpályáról, azonban a játékvezető lest ítél (jogosan).

Higuaín beadását megint szögletre vágják a védők.

3. perc – Robben tör a büntetőterületen belül, és kiharcol egy szögletet.

1. perc – A Barcelona kezdett közepet, a katalánok egészen a kapuig menetelnek, Xavi távoli lövését Casillas védi.

Kezdőcsapatok:
Real Madrid: Casillas – Sergio Ramos (van der Vaart 72. perc), Cannavaro, Metzelder, Heinze – Robben (García 79. perc), Gago, Diarra, Marcelo (Huntelaar 59. perc) – Higuaín, Raúl

Barcelona: Valdés – Dani Alves, Piqué, Puyol, Abidal – Xavi, Yaya Touré (Krkic 84. perc), Iniesta (Sergio Busquets 84. perc) – Messi, Eto’o, Henry (Keita 61. perc)

Ez lesz a 158. bajnoki összecsapás a Real és a Barca között. Nyolcvanhatot nyert a “királyi gárda”, ötvenkilencet a Barca. A Real – Barca összecsapások a legnagyobb spanyol bajnoki mérkőzések. Külön nevet kaptak: “El Clasico”. Természetesen teltház van a Santiago Bérnabeuban.

Konrád Szabolcs és Kovács Hont-Imre

~ Szerző: khibedy - 2009/05/02.

13 hozzászólás to “Real Madrid – Barcelona (élő közvetítés) 2-6 lett. Ez igen! Nagyon igen!”

1. Nekem hasznos volt, mert a második félidőről sajnos lemaradtam, úgyhogy szeretném megköszönni a munkátokat!! És hajrá Barca!!!

2. te, legalabb egy annyit tanuljatok, hogy ha valaki hozzaszol a mecshez, valaszoljatok neki, nezzetek meg mas blogokat is ahol kozvetitenek mecseket, s meg tanuljatok…..