Ukrán-német házibuli – U! E’ FA-jín lesz!

Lejátszották az UEFA-Kupa negyeddöntőinek visszavágóit, egyben lejátszották a németek és az ukránok a többi európai csapatot is a pályáról.

Az est első találkozóján a PSG vendégeskedett Kijevben. A franciák reménykedve indultak Ukrajnába, de csak azért, mert illik egy kicsit reménykedni ilyenkor. Hamar elmúlt ez a nyájas érzelmük: az északi szomszédunk saját fejlesztésű Dinamója már a 4. percben megszerezte a vezetést, a 16. percben pedig Landreau segítette őket egy öngóllal. A francia kapus előzékenységét nem díjazták annyira a hazaiak: a második félidőben beállították a 3-0-s végeredményt.

A foci csupa szeretet. Hál'istennek a kép alja nem látszik. Ennyire szeretik Adrianót (Shakthar) a góljáért.

A másik ukrán csapat is sziporkázott (a másik franciával szemben). Mircea Lucescu tanítványai a hazai 2-0 után Marseille-ben is győzni tudtak. Bár döntetlenre állt sokáig az eredmény, a Shakthar a 93. percben úgy gondolta, hogy „mi a köszvényér’ ne nyerjünk?” és Luiz Adriano révén megszerezték a győzelmet. 4-1-es összesítéssel jutottak tovább.

A legnehezebben a Hamburg verekedte magát a legjobb négy közé: a hazai reményteli 3-1 után Manchesterben is vezetést szereztek a City ellen, de az angolok nemsokára kiegyenlítettek, a második félidő elején pedig megszerezték a vezetést. A 75. percben emberhátrányba kerültek, de ez sem pecsételte meg a továbbjutás sorsát. Tíz emberrel is úgy támadott a City, hogy ihaj! Sőt, két ihaj! A németeket csak a védelmük mentette meg. Bennmaradtak, de az ellenfélnek lehet, hogy több keresnivalója lenne az elődöntőben.

Krisztus-imitácó húsvét végére. Francot! Diego második gólja után azt gondolta, így fog örvendeni a találatnak. És tényleg...

A Werder is 3-1-es előnnyel „bőcsködött” Udinében, egészen a 15. percig. Inler góljára Diego válaszolt a 28. percben, de Quagliarella két egymást követő gólja felnyitotta az Udinese szemét. A szóban forgó szemet csak a 60. percben sikerült becsukni: Diego második gólja elsötétítette az olasz kilátásokat, Pizzaro gólja pedig el is vakította. 3-3 maradt az eredmény, a Werder pedig 6-4-gyel ment tovább.

Az elődöntő mérkőzésein a két német csapat egymást, a két ukrán csapat pedig ugyancsak egymást fogja püfölni. De nem egymás ellenfelei! Szép dolog ez a matematika ugye? Egy biztos: német-ukrán döntője lesz az idei UEFA-Kupának. Április 30-án és május 7-én játsszák az elődöntőket. Addig kellemes pihenést!