Őrült meccs a Stamford Bridge-en

Szuper meccset játszott a Chelsea és a Liverpool a fővárosi Stamford Bridge stadionban, a Bajnokok Ligája negyeddöntőinek visszavágóján. Az első találkozót a Guus Hiddink által vezetett kékek nyerték két góllal, de a vörösök nem adták fel, és mindent megtettek, hogy ledolgozzák hátrányukat.

Egy jobb oldali szabadrúgás után megszerezte a vezetést a Pool. Fabio Aurelio futott neki a labdának, Petr Cech kapus beadásra számított, de a spanyol bekk kitolt vele, és kapura csavart. A labda a bal alsóba vándorolt.

Nem sokkal később megduplázta előnyét Benitez legénysége. Ivanovics a büntetőterületen belül rántotta le Xabi Alonsot, a spanyol armada középpályása pedig élt a tizenegyes lehetőségével (0-2).

A Chelsea játékosai "bogra futnak" Alex gólja után. De azt, hogy melyik csapat fut bogra végleg, csak a sípszó árulta el.

A Chelsea a félidő végére összekapta magát, gólt ugyan nem tudott szerezni, de a gyengén játszó Kalou helyére Anelka állt be, aki a második játékrész elején rögtön meg is hálálta a bizalmat, és a pálya jobb oldaláról gólpasszt adott Drogbának: az elefántcsontparti csatár Reina hatalmas hibáját követően piszkált a hálóba. Hét perccel később már egyenlő volt az állás. Egy huszonöt méteres szabadrúgásnak Alex futott neki, majd bivalyerősen a léc alá torpedózott, de még ez sem volt elég. Fordítottak a hazaiak: Drogba jobb oldali beadását Lampard helyezte Reina háta mögé.

Már minden veszni látszott a Liverpoolnak, mégsem adták föl, Lucas Leiva távoli lökete Essien hasáról ömlött a kapuba, majd két perccel később már megint a vendégeknél volt az előny, Riera beadását Kuyt két védő szorítása ellenére is Cech kapujába stukkolta (4-3).

Egyetlen gólra állt a továbbjutástól a Benitez-banda, hajtottak is szívvel, gólt mégis a Chelsea szerzett. Anelkat még szerelték a védők, de Lampard csavarására már nem volt gyógyszer. A Liverpool becsületesen megharcolt a továbbjutásért, de a Chelsea ezúttal is frissebbnek tűnt, és kihasználta a hazai pálya előnyét.

A nap másik mérkőzésén a Bayern München a Barcelonát fogadta az Allianz Arenában. Az első találkozón a Barca 4-0 arányban alázta a bajorokat, ennek ellenére a németek hittek a továbbjutásban. Az első játékrészben egyik oldalon sem volt találat, a másodikban azonban kettő is esett. Ribery rögtön az elején mattolta Valdest, de a jó játékáról ismert Barcát sem kellett félteni. A nyáron érkező Keita a találkozó derekán ikszre hozta az eredményt. Az 1-1 kitartott a meccs végéig, a Barcelona pedig 5-1-es összesítéssel könnyedén jutott az elődöntőbe, ahol ellenfélnek a Liverpoolt kizáró Chelseat kapja.