Talmácsi jól kezdett, de jobban is végezhetett volna

Több, mint félórás késéssel indult a 250 köbcentis gyorsasági motoros világbajnokság szezonnyitó futama az esőzés miatt. A qatari pálya bőrig ázott volna, ha lett volna bőr a pofáján. Enélkül „csak” aszfaltig ázott. A futam hosszát 13 körre csökkentették a csúszások lerövidítése érdekében.

Vérbeli húsvéti kép: Talmácsi motorja be van rúgva!

Az éjszakai futam tegnapi kvalifikálásán Talmácsi Gábor a hatodik rajtkockát szerezte meg. A magyar versenyző Apriliája jól viselkedett a teszteken is, jó szereplést várhattunk tőle. A rajtot követően felugrott a második helyre, majd visszesett a negyedikre. A verseny feléig tartani tudta a 4-6. helyeket, aztán vagy ő, vagy pedig a motor, de valamelyikük belefáradt. Fokozatosan a 10. helyre esett vissza.

Talma versenyképes, de ezen a futamon nem sikerült ráijeszteni az ellenfelekre. Első 250-es versenyén bebizonyította, hogy ott van a legjobbak között, de a 10. helye még nem az a „sej de nagy” teljesítmény, amit tőle várhatunk.

A mezőny másik magyarja, Tóth Imre nem végzett pontszerző helyen.

A futamot Barbera nyerte, őt követte a meglepően nagyot robogó francia Cluzel és di Meglio. Hiányzott a mezőnyből a címvédő Simoncelli, aki sérülés miatt „somerkedik” egyelőre. De ha visszatér… Akkor vissza lesz térve. Batman is megcsinálta.

Kovács Hont-Imre

~ Szerző: khibedy - 2009/04/12.

2 hozzászólás to “Talmácsi jól kezdett, de jobban is végezhetett volna”

1. talma egy nagyon tehetseges versenyzo,ezt a 125 ccm es kategoriaban mar bebizonyitotta.még meg kell szoknia a Nagy fiuk 250 ccm-s világnézetét.amikor ez meglesz nem a 10. helyen fog befutni,hanem a dobogo valamelyik fokán lesz a megszokott helye.
    Lets go Talma.

2. szerintem egyaltalan nem faradott bele se a motor, se pedig Talma, hanem nem volt kepes megvedeni helyet, s ne feljtsuk el hogy a 250 ccm nem ugyanaz mint a 125 ccm, itt sokkal komolyabb ellenfelei lesznek majd, s ay itteni versenyzok sokkal tapasztaltabbak, mint a 125 ccm-nel versenyzo “gyerekek”, de ennek ellenere hajra Talma