Egy győzelemre az újabb bajnoki címtől

A hétvégén folytatódott a román jégkorong bajnokság döntője. A Sportclub ha mindkét találkozót megnyerte volna, akkor már bajnok lehetne, de nem így lett.

A döntő harmadik mérkőzésén a HC-nak sikerült szépítenie, pedig az a mérkőzés sem úgy indult ahogy szerették volna. Változatos első két harmadot egy kis túlzással gálázó harmadik harmad követte. Az utolsó játékrész elején a kék-fehér sportclubosok ordító ziccereket hagytak ki, majd a HC – Mihály Árpád zseniális góljával és gólpasszával – 15 másodperc (!!!) alatt 4-2-re alakították az állást, ahonnan a Sportclub már nem tudott felállni. A vége 5-3 lett.

A Sportclub szurkolói örülhetnek jobban. Már 3-1 a csapatuk javára.

A vasárnapi találkozó is ugyanúgy kezdődött, mint az azelőtti három. Vezetett a Sportclub, majd szépített a HC. Azonban a második játékrész végére egygólos előnyre tett szert a címvédő Sportclub. Az utolsó játékrészben nem esett gól, mindkét fél több lehetőséget elpuskázott, így maradt a 3-2 végeredmény. A négy nyert mérkőzésig tartó finálé eredménye pedig 3-1 a bajnoki címvédő Sportclub javára. Folytatás jövő szombaton és – ha szükséges – vasárnap.

A két találkozó után azonban a szép számmal kilátogató szurkolók rossz szájízzel mehettek haza. Mindkét csapatnak volt egy közös ellensége: a BÍRÓK. A két főbíró eszméletlenül párhuzamos volt a játékkal. Egyértelmű szabálytalanságokat, játékkésleltetéseket, tilos felszabadításokat, leseket stb. nem vettek észre, amivel mindkét együttest sújtották, no meg a játék szépségét.

Ezen két találkozó után ismételten bebizonyosodott, hogy a játékvezetők nem érik fel a csapatok színvonalát. Az együttesek évről-évre egyre erősebbek, de a játékvezetők… no comment.