Csúnyán a földbe verték a CFR-t!

Ha volt valami, amivel a Kolozsvári CFR a tavaszi idényben büszkélkedhetett, az az, hogy a negyedik fordulóig érintetlenül hagyta saját kapuját.

Krajován a vasutasok el sem érték a labdát, és máris egygólos hátrányba kerültek. 45 másodpercre volt szüksége Florin Costeanak, hogy bevegye a kapujából álmodozva kilépő Claro hálóját.

A hazaiak trükkjeit meg sem szagolták a kolozsváriak. Csak meglátták. De azt sem mindig.

Hat perccel később újabb pofon csattant a bajnokok arcán: büntetőt követően kétgólos hátrányba kerültek. A kezdeti hidegzuhany nem ébresztette fel a vendégeket, alig jutott a tizenhatosig, máris bedöglött a mozdony. De hogy is menne jobban, amikor hiányzik Culio és Dubarbier? Már többször is bebizonyosodott: a két középpályással, ha döcög is, de valahogy működik a gépezet. Ha viszont valamelyikük – vagy mindkettő – hiányzik, siralmas a helyzet.

Vajon már addig süllyedt a bajnoki címvédő, hogy két játékostól függ? Dubarbier hiányában csupán Kone maradt elöl egyedül, a CFR egyetlen csatára úgy elveszett a krajovai védelemben, hogy kukkerrel is nehezen lehetett megtalálni. A félidő végén a megerőltetett támadások során végre Alcantara szépített.

Florin Costea, a krajovaiak mozdonya. A mi mozdonyunk lerobbant.

A második félidőben úgy tűnt, a CFR-nek sikerült átmentenie az első félidő végi jó játékát, de ismét betalált Costea. Szerencsére les miatt érvénytelenítették a gólt, de hamarosan a Costea testvérek két perc alatt kivégezték a CFR-t. Előbb az idősebbik, Florin megkegyelmezett az üres kapu előtt, néhány percre rá azonban ismét megbüntette a tátongó védelmet. Aztán öccse, Mihai gondoskodott arról, hogy beteljesüljön a bajnok szégyene: testvérével játszott össze és megbüntette a szellős kolozsvári védelmet.

Az, hogy a bajnok védelme romokban van, nem újdonság. De már támadni is elfelejtettek a fiúk? Frangipane egy-két finom mozdulatot próbált bemutatni, de máskülönben saját árnyékától is megijedt. Koné az 59. percig sírt egy csatártárs után, míg végre Ruiz pályára lépett, de ezúttal nem tudta megmenteni a csapatát, mint ahogy máskor szokta.

A CFR-t a végén már csakis a bíró utolsó sípszava mentette meg a még nagyobb szégyentől. A vasutasok vezetősége Veljovics leigazolásával próbálta kiegészíteni támadósorát, akit végül „bemelegedni” küldtek a második csapatba. Egy ütőképes támadósor hiányában mire várhatunk a továbbiakban? A csapatot sürgősen fel kell ébresztenie valakinek téli álmából, máskülönben a következő fordulóban a Vaslui vérfürdőt rendezhet Kolozsváron.