Sorsolások a Bajnokok Ligájában és az UEFA-kupában

untitled1
Az UEFA főtitkára, David Taylor nyitotta meg a Bajnokok Ligája negyeddöntőinek sorsolását. Bruno Conti, a római döntő szervezőbizottságának küldöttje húzta ki a cédulákat.

A negyeddöntők párosítása:

VIllareal – Arsenal

Manchester United – Porto

Liverpool – Chelsea

Barcelona – Bayern München

Az elődöntőben az első meccs győztese a második győztesével találkozik, a Liverpool – Chelsea győztese pedig a Barcelona – Bayern győztesével.

Látszólag az Arsenalnak és a Manchesternek lesz a legkönnyebb dolga. A Liverpool-Chelsea meccs látványos angol “házibulinak” ígérkezik, a Barca-Bayern pedig eldönti, hogy ki lehet az, aki megállíthatja az angol kupagyőzelmet. Bár a Barcelona a favorit, ne feledkezzünk meg róla, hogy a Bayern rekordot döntött a BL-nyolcaddöntők történetében, mikor 12-1 arányban küldte haza a Sportingot.

A negyeddöntők első mérkőzéseit április 7-8.-án, míg a visszavágókat április 14-15.-én játsszák.

David Taylor bonyolítja lefelé a sorshúzást

14 órakor folytatta a “műsort” David Taylor. Az UEFA-kupa sorsolásai következtek. Ezúttal Can Bartu, az isztambuli döntő követe sorsolt. A francia csapatok ukrán ellenfelekkel játszanak, a Hamburg a Manchester City-t, a Werder pedig az Udineset fogadja.

Az UEFA-kupa negyddöntőinek párosítása:

Hamburg – Manchester City

PSG – Dinamo Kijev

Shatktar – Olimpique Marseille

Werder Bréma – Udinese

A mérkőzésekre április 9-én és 16-án kerül sor. Az elődöntőkben a Hamburg – Manchester City találkozó győztese a Werder – Udinese erősebbikével kerül össze, a PSG – Dinamo Kijev győztese pedig a Shatktar – Marseille győztesével.

Kovács Hont-Imre

~ Szerző: khibedy - 2009/03/20.

3 hozzászólás to “Sorsolások a Bajnokok Ligájában és az UEFA-kupában”

1. Hát még most is nehéz megjósólni a végső győztest, de az hogy nagy csaták lesznek a negyeddöntő mérkőésein is szerintem senki sem vitatja. A legnagyobb csata szerintem a Chelsea – Liverpool között lesz, de a Barca – Bayern sem lesz egy leányálom egyik csapatnak sem. A másik két angol csapatnak papíron könnyű ellenfel van, de a labda kerek, és nekük sem lesz egy sima galopp futam továbbjutni, hiszen tudjuk h a Villarreal is egy elég erős csapat főleg otthon. A Porto – Man Utd párosítás is hozhat meglepetést. Bízzunk a gólgazdag nagy csatákban, és szép fociban 😀

2. Barca-Bayern nagyon kemeny lesz…

3. szerintem iden is angol gyozelem szuletik a BL ben, megpedig a Manchester viszi haza a kupat,masodszor ket szezon alatt.a Barca es a Bayern is jok,de most nincs eselyuk a kupara.